Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arabasızlığın Gözü Kör Olsun...

necmi fidan

Aktif Üye
Adı
Necmi Fidan
2000 yılında Kangolar çıkınca benzinli bir kango almıştım.Olta hastalığı hat safhaya varınca tek tek saydım.Bir ayda tam 40 defa balığa gittim.Gece liman içlerinden istavrit yakalıyorduk.Sabah biraz uyuyup başka meraya kalkana gidiyorduk.Bir sabah limana yanaşıp sardalya indiren balıkçılar bir kasa sardalya verdi.Sardalyayı bagaja koydum.O gün sardalyanın suyu bagaja akınca 2 ay boyunca arabanın içinden koku çıkmadı.Hanım başımın etini yedi..:D 2004 te kangoyu satıp 1993 şahin aldım.Şimdi şahinin bagajı full takım dolu..14 aydır muayeneside yok.Yeni araba özellikle almıyorum.Çünkü yeni araba alsam temiz tutmayacağımı biliyorum ve sürekli gezeceğimden işleride aksatacağım.Böylesi daha iyi arabanın muayenesi olmadığından fazla uzağa gidemiyorum.Şahinde karakaçan gibi.:D Her yola giriyorum.Zaten lüks arabadada hiç gözüm olmadı.ALLAH inşallah sizlere gönlünüze göre araba verir ve kazasız belasız kullanırsınız.:)

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
aralık ayında bende çok sevdiğim unomu sattım:(:( şu an bende arabasızım fakat kısa bir süre içinde orta sınıf bir araç almayı planlıyorum artık bende balığa gideceğim:)

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Balık için iyibir arabaya gerek yok.Parçası ucuz,acımayacağınız bir araba olsun yeter.Çünkü balık demek bozuk yol demektir.İyi bir araba serviste sizi soyar,soğana çevirir.:)
Benim arabada taşıdığım takımların ederi bile arabadan fazla..:D:D:D

2000 yılında Kangolar çıkınca benzinli bir kango almıştım.Olta hastalığı hat safhaya varınca tek tek saydım.Bir ayda tam 40 defa balığa gittim.Gece liman içlerinden istavrit yakalıyorduk.Sabah biraz uyuyup başka meraya kalkana gidiyorduk.Bir sabah limana yanaşıp sardalya indiren balıkçılar bir kasa sardalya verdi.Sardalyayı bagaja koydum.O gün sardalyanın suyu bagaja akınca 2 ay boyunca arabanın içinden koku çıkmadı.Hanım başımın etini yedi..:D 2004 te kangoyu satıp 1993 şahin aldım.Şimdi şahinin bagajı full takım dolu..14 aydır muayeneside yok.Yeni araba özellikle almıyorum.Çünkü yeni araba alsam temiz tutmayacağımı biliyorum ve sürekli gezeceğimden işleride aksatacağım.Böylesi daha iyi arabanın muayenesi olmadığından fazla uzağa gidemiyorum.Şahinde karakaçan gibi.:D Her yola giriyorum.Zaten lüks arabadada hiç gözüm olmadı.ALLAH inşallah sizlere gönlünüze göre araba verir ve kazasız belasız kullanırsınız.:)
Necmi abi muayenesi olamyan arabaya binmenin yakalandıktan sonra aracın bağlanması ve akabinde 10 kat masrafla geri alabilmek gibi sıkıntıları yanında (Allah korusun) bir kaza anında sigortanın kullanılabilmesi içinde geçerli.Zira muayenesi geçmiş bir araçla kaza yaparsanız trafik sigortası bile hiçbir masrafı karşılamaz.Çünkü muayenesiz araç trafikten men edilmiş araçtır ve haklı bile olsanız tüm (karşı taraf dahil) masrafları cebinizden yapmak zorunda kalırsınız.Bence bir an önce yaptırmakta fayda var.:)

Adı
ferit
Arkadaşlar herkese bir kez daha selamlar.
Burada bulunan herkes gibi bendede kendimi bildiğimden beri balık tutmak bir tutkudur. Aileden gelen bir yaşam biçimidir. Amatör olarak.
Evlendim.. Eşimide alıştırdık. ''Körle yatan, şaşı kalkar'' misali.
Düzenli olarak, mevsimine ve sezonuna göre her yere gidiyorduk...
Takiiii; Bizim hayatımızın meyvesi küçük Bilgenaz Beyza'mız doğana kadar.
İşte ondan sonra, çok istememize rağmen hayatımız onun müsait olup olmamasına bağlandı.
Ve şimdilerde 9 aylık oldu. Havalarda ısındı.
Ama eskiden kamışı, kovayı, takımı aldın mı çıkıyordun balığa.
Araba önemli değildi.. Otobüs, Minübüs olsun yetiyordu. Hatta yakınından geçsin yürürdüm..
Hepinizin (evli olanların) bildiği gibi, şimdi bebeğin malzemesi, bezi, maması, üstü, başı derken bir valiz ona lazım.
Yani lafın kısası; Arabasızsan ve çocuğun varsa:
Sen buradaki arkadaşların av hikayelerini dinleyip iç çekmeye devam edeceksin..!!!
İşte bu yüzdendirki: Arabasızlıkğın gözü kör olsun..
Karadenizcesi: Ander kalsın arabasızlık..!!

Saygılar, selamlar...

hocam sende hiç plan yapmamışsın yahuuu, insan takım olcağını bunada bi araba gerekeceğini düşünemezmi yahuuu...
hocam 2. el 2-3 bin TL lik temiz bi araba iş görür bu zamanda

Moderatör tarafında düzenlendi:

onder

Daimi Üye
Adı
Önder Çapa
Bazen araba olsa da balığa gidemiyor insan. Mesela ben de araba var. Ama küçük araba olduğu için takımlar zor sığıyor. Çocuğun eşyaları da eklenince iyice yer kalmıyor. Hatta geçen sene tatile giderken spin kamışımı hemen yanıma almıştım sol tarafımda olduğu halde araba kullanmıştım. Allahtan otomatik de debriyaj derdim yok. Satmaya çalışıyorum ama hanımın üstüne olduğu için onun rızası olmadan satmayı da başaramıyorum. Kısacası yokluğu dert, varlığı ayrı bir dert parası. Eğer alacaksanız benden de bir tavsiye, çok yakmayan, bagaj hacmi büyük bir araba alın. Balığa giderken bir de benzin masrafını düşünmeyin.

spartan

Üye
Adı
Melih Çaylak
Aslında toplu ulaşım sistemli olsa arabaya hiç gerek yok.Türkiyede gerçekten orta gelirli bir insan için arabanın masrafı çok.Devletin en çok vergi alabildiği alan.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Ve yine anladığıma göre;
''Aşağa tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık..''
Araba bazen başa dert ama Arabasızda olmuyor...

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Toplu taşıma en garantisi ve güzeli ama,
Biliyorsunuzki her zaman balığa gittiğimiz yerin önünden otobüs, minübüs geçmiyor.
Bir kere galata köprüsüne gitmiştim otobüsle dönmek için son otobüs 23:00 de idi.
Akşam 17:00 gibi başladım ''tık'' yok.. saat 22.00 civarları bir balık başladı.
Otobüs saati geldi dönmem lazım. Balık hala devam ediyor.
İstemeye istemeye toparlandım ve son otobüsle döndüm..:(:(
İşte toplu taşıta bağlı kalmanın kötü yanıda bu..!!!

Bazen özel arabanla gittiğindede bazı yerlerde aracı park edecek yer bulamıyorsun..
Oda işin başka boyutu..
Kısaca ortama ve duruma göre hareket etmek şart.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Yaw toplu taşıma iyide şu yemli çinekop, lüfer avlarından sonra nasıl bir koku yayıyoruz biliyormusunuz? :) O insanlara da yazık yahu :)
Iyyy balık kokuyor uzaklaş uzaklaş
:D

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Sen otobüse bindiğinde, ellerinle kestiğin ve akşama kadar bilmem kaçtane karides keserek yem taktığın. Yakaladığın balıkları çıkarttıktan sonra ellerini üstüne başına sildiğin, tuttuğun balıkların suyunu boşaltıp kovanın kapağını kapattıktan sonra toparlanıp harekete geçtiğin bir günden sonra, sen gelene kadar koltukları dolmuş otobüse binipte arka tarafa ilerlediğinde, etrafa yayılan konunla, zaten otobüs dolduğu halde kalkmadığı için sinirlenen vatandaşların: ''Kim bu balık kokan kardeşim'' der gibi bakışlarına aldırmadan.
O koku senden gelmiyormuş gibi seninde etrafa bakınman nasıl bir duygu ama... :):):)