Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arctic Char (Alp Alabalığı) / El yapımı sahtelerim

diverozcan

Aktif Üye
Adı
özcan ercivan
Merhaba Arkadaşlar.
Minik seriye devam, burada da Arctic Char(Alp alabalığı) yapmaya çalıştım. Değişik bir çalışma olması için de silikon kuyruk takarak hibrid bir sahte balık oluşturdum. 4,5 cm boyu ve 4 gr ağırlığı olan Sinking(suya batan) modeli oldu. Damak yapısı dik açılı ve geniş bir yapıya sahip olduğundan aksiyon olarak; daldığı derinlikten çektiğinizde aynı derinlikte yanlara seri yalpalar yaparak kuyruk titretiyor ve bıraktığınızda çok yavaş şekilde batmaya devam ediyor.

Kullandığım Malzemeler:
6 mm kalınlıkta Balsa levha
1 mm çapında krom paslanmaz tel
5 dk. epoksi yapıştırıcı
şeffaf ahşap tutkalı
sarı alüminyum folyo
akrilik boyalar
çelik bilye
sahte silikon balık
epoksi gözler
simli kalemler
2 mm kalınlıkta sarı şeffaf mika

Balsadan 2 parça kestiğim modelin ortasına simetrik olarak çelik telin, bilyelerin ve silikon balığın kesmiş olduğum kuyruk kısmının yerleşeği yuvaları oyuyorum. Teli, bilyeleri ve kuyruğu yerleştirdikten sonra ahşap tutkalı ile parçaları birleştirip, üzerini şeffaf ahşap tutkalı ile kaplıyor ve kuruduktan sonra zımpara ile düzeltiyorum. Sarı alüminyum folyoyu çift taraflı bant ile yapıştırıp üzerine tornavidanın arkası ile pul desenlerini veriyorum. Bir kat epoksi ile kaplayıp akrilik boyalar ve simli kalemler ile renklendiriyorum. Damak ve göz yuvalarını açıp gözleri ve damağı epoksi ile yapıştırıyorum. 2 kat daha epoksi ile kaplayıp, koruyucu spreyi sıkıp sonlandırıyorum.
Keyifli seyirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler
Koleksiyon gitgide genişliyor

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
Güzel bir çalışma,melez bir ürün olması apayrı bir güzellik bence.

diverozcan

Aktif Üye
Adı
özcan ercivan
Hand made shop geliyor cidden
Elişi dükkanını anonim bir şekilde kurmak nasip olacak, şayet bu hobiye ilgisi olan arkadaşlar da yaptıkları ile katkıda bulunmak isterlerse.

Merhabalar, Ellerine sağlık.
Merhaba Dostum. Teşekkürler.

Her biri birbirinden güzel çalışmalar. Sergiyi bekliyoruz :)
Teşekkür ederim Hamdi bey. Görsel olarak güzel bir sunum hazırlamaya çalışacağım inşallah. Selamlar.

hakikaten süper ,elinize sağlık
Teşekkür ederim üstat, beğendiğinize sevindim.

Güzel bir çalışma,melez bir ürün olması apayrı bir güzellik bence.
Bu sefer farklı olsun istedim. Kuyruğun titremesi aksiyona ayrı bir hava kattı .
Teşekkürler.