Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arkadaş tekne almadan önce lütfen bana bizzat danışın

ercankose87

Yeni Üye
Adı
ercan köse
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar Yerliyurt 450 ve honda 20 hp sipariş ettim burdaki bütün yorumlar için hazir kayıt olmuşken teşekkür etmek istedim

ferdogan

Yeni Üye
Adı
fırat erdoğan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Merhabalar,

Şah Marine 470S modelini inceleyen oldumu daha önce. Fiyat açısından rakiplerine göre gayet uygun (minder, vardevela, masa, tente, konsol vs. standart) 14000 TL. Tohatsu 20bg motorla 37500 TL fiyat aldım ve ciddi ciddi almayı düşünüyorum. Sitelerinde bakıldığında genelde büyük motoryat imal ediyorlar. Bu tipte tek modeli 470S.

Buda kendi verdikleri ilan

Düşüncelerinizi paylaşmanız benim için çok önemli. Bu tekneye balık bulucu ve elektronik çapa da larak 45-50 bin Tl ye bitirmeyi düşünüyorum(Bütçem aslında 40 bin). Pişman olmaktan korkuyorum. İzmir civarında genelde sportif balıkçılık için kullanacağım

Saygılar Selamlar
Merhaba, ben de ilk teknemi almayı planlıyorum. Bahattin Bey'in de sorduğu Şah Marine 470 modeli çok mantıklı geldi ve almayı düşünüyorum. Fakat internette araştırdığımda çok fazla yorum bulamadım. İstanbulda olduğum için Bursa'ya gidip inceleme fırsatım olmadı. Acaba Bahattin bey yada başka bir arkadaşımızın tekneyi inceleme fırsatı oldu mu, yorumları nedir?

ercan48

Üye
Adı
Ahmet Ercan
Kan Grubu
O Rh Negatif
Teknelerin hepsi birbirine benzer ortada livar olmasın yanda olsun motorda mümkünse 30 hp olsun.Ben viyaboat 4,65prn 30hp mercury konsollu kullanıyorum memnunum

Serdar Alemdar

Yeni Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Merhabalar,

Bu konu üzerinde durulmuştur fakat sizlerin tecrubesi yol gösterici olacagını düşünmekteyim.
Yerliyurt 460 ve Honda 20 hp takım almak istiyorum. Fakat 20 HP nin Yerliyurt 460 için yetersiz geleceği söylenmektedir. 30 hp bütçe yetersiz. Bu nedenle yerliyurt 450 yöneldim. Fakat gönül 460 diyor. Kişiden kişiye değişir fakat , çok hızlı gitmek diye bir isteğim yok fakat gitmek istediğim yerede tın tın gitmek istemem. Bahsedilen bu yetersiz kalma durumu pişman edicek seviyemidir. Bu konuda tecrübeli kardes ve abilerimin görüşü tecrübüleri nelerdir. Şimdiden çok tesekkur ederim.

alpery

Yeni Üye
Adı
Alper
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba,
Uzun zamandır konu açık ancak ben yeni üyeyim. Yarım kamaralı max 6 metre arabanın arkasına takıp takılacağım tekne bakıyorum.
Alternatifler

Safter 500 yarım kamaralı
Euroboat 5.20 cabin cruiser
Euroboat 6.00 vabin
moss yacht ruby 5.50
cortina 4.80 pilothouse

yorumlarınızı ve motor önerilerinizi alabilir miyim

caylaka

Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar,

Bu konu üzerinde durulmuştur fakat sizlerin tecrubesi yol gösterici olacagını düşünmekteyim.
Yerliyurt 460 ve Honda 20 hp takım almak istiyorum. Fakat 20 HP nin Yerliyurt 460 için yetersiz geleceği söylenmektedir. 30 hp bütçe yetersiz. Bu nedenle yerliyurt 450 yöneldim. Fakat gönül 460 diyor. Kişiden kişiye değişir fakat , çok hızlı gitmek diye bir isteğim yok fakat gitmek istediğim yerede tın tın gitmek istemem. Bahsedilen bu yetersiz kalma durumu pişman edicek seviyemidir. Bu konuda tecrübeli kardes ve abilerimin görüşü tecrübüleri nelerdir. Şimdiden çok tesekkur ederim.
Selamlar

Ben de 460 ve mercury 20 hp var. Yeni bir motor. Muadil 20 hp lere göre farkı enjeksiyon olması. Farklı havalarda tek kişi ve iki kişi kullandım hiçbir problem yok oldukça yeterli. Hız ölçmedim ancak bu tekneyle daha da hızli zaten girmek istmem:) Ben de kararsız kalmıştım 30 hp için ancak kalabalık binmeyecekseniz 20 hp yeterli. Böyle bir tekneye zaten kalabalık binmeyin. Denizde önce emniyet.

20 hp mercury taktirdiginizda motoru kaldiramadiginizi goreceksiniz. Ve muhtmelen bu nasıl iş diuecekseniz. Ancak kesinlikle aynaya parca koyup motoru yükseltmeyin. Kolay bir çözümü var.

Istanbul maltpedeyim. 20 hp ile deneme seyri yapmak isteyenlere memnuniyetle yardimcı olabilirim

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

ercan48

Üye
Adı
Ahmet Ercan
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhabalar,

Çok fazla sürat farketmez yalnız tekne yüklü ise tekne hızlanamaz hem yakıt artar'bence önemli değil' hemde dalgada zorlanırsınız o kadar

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif

oguzsen

Aktif Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Tatlısuda av yapmak için şöyle bir düşüncem var. Şişme bot ve elektrikli motor almaktan daha ekonomik gibi. Sizce iş görür mü? Küçük olmasından dolayı kolay alabora olur mu? Kafamda deli sorular.:)
"DAĞ YATÇILIKTAN 2.50 FIBER AV MERAKLILARINA TİTANİK - Türkiye' nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com' da - 769161309" DAĞ YATÇILIKTAN 2.50 FIBER AV MERAKLILARINA TİTANİK - Türkiye' nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com' da - 769161309
Öncelikle merhaba 2.50 fibere teknede 2 kişi balık yapacaksanız sorun yaşamazsınız ama 3 kişi ve motor da olursa sorun yaratır