Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BAĞLAMA KÜTÜĞÜ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ

Konu, '3/2 Numaralı Amatör (sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ 2012/66' kısmında havatemiz tarafından paylaşıldı.

1. bahadirbalkan

bahadirbalkan Yeni Üye

bende aynı şekilde 5 yıllık aldım vizeyi; oradaki arkadaşta zaten 5 yıla kadar yapılabileceğini söyledi :)
    liman başkanlıkları hepsi ayrı köy kasaba :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Sanırım ağız alışkanlığından seneye vizenizi yaptırmayı unutmayın dediler Aşkın ;)

İhsan ağabey,

Aşkın'a da yazdığım gibi muhtemelen yeni verdikleri evrak 5 yıllık ama ağız alışkanlığından öyle söylemiş olabilirler

Bahadır,

Satıştan sonra yeni ruhsata hiç bakmadım, belki 5 yıl yazıyordur. Tekneyi alan arkadaşa ruhsatta ne yazdığını soracağım, belki yanlışlık vardır ama düzeltme hakkı varsa onu kullanır ;)

NiGHTMaRe07 bunu beğendi.
  4. saros

saros Yeni Üye

Arkadaşlar,Bağlama kütüğü harcı cezalarında indirim varmı son torba yasa ile ilgili.Gecikme cezaları önceden olduğu gibi mi!!

5. cenkcem23

cenkcem23 Yeni Üye

Arkadaşlar 18 Mart 2015 de yeni tekne aldım Ruhsat harç ücreti 90 TL olmuş. Motorsuz olarak geçiyor ruhsatta motor alıp işletince bir 90 daha yatıracaksın dediler. Kısaca evrak yenileme 90 TL dir.

6. cenkcem23

cenkcem23 Yeni Üye

Ayrıca Liman başkanlığındaki arkadaş motor ruhsata işleneceği zaman gelip tekneye bakıyoruz motor üzerinde mi dediler! İlerleyen günlerde göreceğiz doğru mu?

7. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

evet geçen gün teknenin satışını yaptım 89.6 tl kuruşuda var :) alıcı ödüyor alım satımlarda liman kaydı devrinde

8. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Ben 3 senedir vize vs yaptırmadım. Yaptırmamanın bir cezası müeyyidesi varmı S.G.Komutanlığı vizeye bakıyor mu kontrollerde, yoksa bağlıyor mu?

9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Vizenin yapılıp yapılmadığına bakıyorlar.
    Vize mayıs 15 se diğer yıl o mayıs 15de yaptırmak gerekiyor.
    Ben tarihi geçirmiştim uyarı yazdılar.

Son düzenleme: 26 Mart 2015
    Yakamoz bunu beğendi.
  10. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Vizede yapılan bir işlem varmı peki

11. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Ruhsatname vizesi
    MADDE 19 –
    (1) Ruhsatnameler harca tabi olup olmadığına bakılmaksızın, düzenleme veya vize geçerlilik tarihinden itibaren beş yıla kadar vize edilebilir. Ruhsatname vize harcı, cari yıl harç miktarı ile vize edilen yıl sayısının çarpılması suretiyle hesaplanır.
    (2) Vize geçerlilik tarihinin hesaplanmasında ruhsatname düzenlenme tarihi esas alınır.
    (3) Süresinde vize edilmeyen ruhsatnameler vize edildiği tarihe kadar geçersizdir. Zamanında vize işlemi yapılmayan gemi, deniz ve içsu aracı sefere çıkamaz. Çıkanlar, seferden men edilerek en yakın limanda bağlanır.
    (4) Vize işlemleri, ruhsatname düzenlemeye yetkili tüm başkanlıklar tarafından yapılabilir. Vize işlemleri için, istenecek belge ve kayıtları belirlemeye Bakanlık yetkilidir.
    Ruhsatname ile önce liman Başkanlığı'na gidiyorsunuz. Onlar Mal Müdürlüğü / defterdarlığa yazı yazıp cezayı yatırmanızı istiyorlar. Makbuzu alıp Liman Başkanlığı'na gittiğinizde vize yapılıyor. Tekne 5 metreden küçük ise ceza çok cüzi. Büyükler hakkında bilgim yok.

Yakamoz bunu beğendi.