Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balığa Gidiyorum Son Hazırlıklar Bazı Sorularım Var

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
öncelikle Herkeze Merhaba 3-4 Gün içinde Tatile Çıkıyorum Ve Sizlere Birkaç Sorum Olucak .

Avlak:Tekirdağ/MarmaraEreğlisi
Avlanacak Balıklar: Kefal,Mırmır,Zargana,Levrek,İstavrit
Takım:Okuma İmpact IM65 /Kamış ise sea Master Beluga Action ?-150G 3.30m
Section:7

Levrek Balığını yakalayacağımı pek sanmıyorum Diğer balıklar Daha Yüksek olmak Koşulu ile Makinama Kaç m Ne kalınlıkta bir Misina sardırıyım.

hangi balık için nasıl bir misina,iğne ve takım kullanayım Forumdaki yazıları okudum Ama her balık yok hemde yeterli gelmedi TeşekkürleR

Burdan Birol Şentürk`e Tekrardan Teşekkürler Bana Bu olta Takımını Yolladığı İçin.:harika:

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
0.28 dolana kadar sardır ne kadar dolu olursa okadar uzağa atarsın eğer uzaklık gerkliyse.Eğer çok misina alır derseler altına daha kalın sonrada son 200 metreye 0.28 sardırırsın.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Güle güle kullan takımını Erdoğan.Ama bizide reklam etmene gerek yoktu.
Önerim 0,30 (yada 0,28) sufix siege yada Pline mor paketi olan FC kaplamalı oandan sardır.
İğne olarak 6 numara mustad 496 iğneden bir paket al.bu model iğne adeta jokerdir.
Her ava uygundur.

fenerli

Aktif Üye
Adı
Cüneyt yetgin
Bence en önemlisi yem bulmak eğer gittiğin bölgede canlı mamun bulursan iri mırmır yakalrsın diye düşünüyorum.Birde deniz hıyarını yem yapıyorlar çok güzel yem oluyormuş diye duydum.

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
Rastgele kardeşim.Almışsın Birolu arkana,sırtın yere gelmez

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
Teşekkürler Whitefoxss

fenerli ben askeriye bir kampa gidiyorum ve iskeleden balık tutuyorum orada yem bulmam çok zor sadece teke,solucan,midye,ve eğer bir kürek bulabilirsem eski forumda bir konu açmıştım onu tekrar açabilirim fosforlu kurt vaR başka tür yemleri nereden bulabileceğimi bilmiyorum gittiğimiz yer denize ilk girerken 1m felan taşlık sonra hep kum sadece minare çok vaR balık tuttuqumuz yerde ise iskelenin en başlarında kayalıklar var ama sonra gene kum oluyoR böle bir yerde kendim hangi yemi bulabilirim birde ben böceklerden huylanırım biraz ama katlanıcaz artık :D ben orda yem olarak genellikle istavritin kuyruk kısmındaki o yeri kullanıyorum ve çok acaip istavrit geliyor 10sn de 1 istavriT :d ama normal kamışla yaptıqım için bu işi elim çok yoruluyor özel silikon kamışlar varmış onlardan da daha hiç görmedim . birde evde ekmek felan hzırlıyorum ama oda pek bi işe yaramıyor.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
bahsettiğin forforlu kurt ve teke ile çok güzel mırmır alırsın.Ayrıca midye ile de alabilirsin.

says

Aktif Üye
Adı
Erdoğan SAY
Birde Şöyle Bir durum Çoğunluk orda İstavrite atıyor mırmıra kefale felan deneyen yok deneyenlerinde yakaladıklarını pek göredim bazı kişiler gelio 3-4 saatde 1 levrek yakalıyorlar :D balık azmı onlarmı tutamıyor bilmiyorum birde suyun yüzünde zarganaları görüyorum çok küçük gözüküyorlar daha da hiç zargana tutan veya zarganaya atanda görmedim . :d

bedri

Aktif Üye
Adı
Bedri Haymana
ERDOĞAN kardeşim, öncelikle güzel bir tatil geçirmeni diliyorum,eğer levrekten ümidini kesiyorsan ZARGANA'yı tercih etmeni öneriyorum.rasgele.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Sevgili Bedri,
Bu konu eski bir konu.Yazın temmuzda açılmıştı. Tatile gitti geldi kendisi.