Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balık av yasağı istanbul

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Merhabalar istanbul’dan kıyı avcılığı yasak korona sebebiyle sanırım resmi olarak ‘balık tutmak yasak’ maddesi yok.
Bu normalleşme planından neyi kapsıyor ?

yilmaz.40

Aktif Üye
Adı
yılmaz albayrak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar istanbul’dan kıyı avcılığı yasak korona sebebiyle sanırım resmi olarak ‘balık tutmak yasak’ maddesi yok.
Bu normalleşme planından neyi kapsıyor ?
Merhaba sanırım balıkçı tur tekneleri için 27 mayısdan sonra serbestlik olacak diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum. Kıyı balıkçılığında ise valiliğin İnternet sayfasında yasaklandığı belirtilmiş ve henüz normalleşme adımlarında sahillere ilgili bir düzenleme yok.

Adı
Vaner
Cumhurbaşkanlığı tarafından geçen hafta yayımlanan "Normalleşme" planında turistik amaçlı olta balıkçılığı ile ilgili yasağın 27 Mayıs'ta kaldırılacağı belirtiliyor. Ancak bu yasağın kalkış tarihi amatör olta balıkçılığıyla ilgili değil.

Baraj, göl, akarsu ve sahil kenarlarındaki olta balıkçılığı Valilikler, İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ve Belediyelerin aldığı kararlarla yasaklanmıştı. Bu kararlar da ören yerleri, mesire yerleri, park ve piknik alanları, sahil şeridi yürüyüş ve gezinti alanlarının dolaşıma kapatılması kararları kapsamında alınmıştı. İşte bu alanlardaki dolaşım yasağı ise "Normalleşme" planına göre 01 Haziran 2020 günü kaldırılacak. Dolayısıyla bu kapsama dahil edilen olta balıkçılığı yasağı da büyük ihtimalle 1 Haziran günü kalkmış olacak.

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Teşekkür ederim açıklayıcı cevap oldu rasgele herkese.

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
Bugün 25 sayfalık ve her bir sayfası ayrı bakanlıkların çalışma alanlarını içeren, birbirinden farklı yüzlerce konuya dair belli bir takvim çıkarılmış olan bir nevi el kitapçığı düştü internete. Son derece profesyonel bir çalışma idi ve CB forsu ile düştü sosyal medya ortamlarına.
Ancak bu çalışmaya dair tek bir teyit gelmedi.
Bu bağlamda da 27 Mayıs hayallerimiz ve benzeri biz kıyı balıkçıları ile tekne turlarını ilgilendiren konularda yine muğlaklık durumu devam etmiş oldu.

Ben burada biraz kendimize de eleştiride bulunuyorum. Toparlanıp, bir ve birlikte olup hareket etmiyoruz ki net cevaplara ulaşabilelim.

yilmaz.40

Aktif Üye
Adı
yılmaz albayrak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bugün 25 sayfalık ve her bir sayfası ayrı bakanlıkların çalışma alanlarını içeren, birbirinden farklı yüzlerce konuya dair belli bir takvim çıkarılmış olan bir nevi el kitapçığı düştü internete. Son derece profesyonel bir çalışma idi ve CB forsu ile düştü sosyal medya ortamlarına.
Bu bağlamda da 27 Mayıs hayallerimiz ve benzeri biz kıyı balıkçıları ile tekne turlarını ilgilendiren konularda yine muğlaklık durumu devam etmiş oldu.

Ben burada biraz kendimize de eleştiride bulunuyorum. Toparlanıp, bir ve birlikte olup hareket etmiyoruz ki net cevaplara ulaşabilelim.
Kesinlikle en sessiz grup olarak biz balıkçılar kaldık şu karantina günlerinde. Millet sahillerde fink atıyor resmen bütün balıkçılar olarak evlerdeyiz.

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Cumhurbaşkanlığı tarafından geçen hafta yayımlanan "Normalleşme" planında turistik amaçlı olta balıkçılığı ile ilgili yasağın 27 Mayıs'ta kaldırılacağı belirtiliyor. Ancak bu yasağın kalkış tarihi amatör olta balıkçılığıyla ilgili değil.

Baraj, göl, akarsu ve sahil kenarlarındaki olta balıkçılığı Valilikler, İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ve Belediyelerin aldığı kararlarla yasaklanmıştı. Bu kararlar da ören yerleri, mesire yerleri, park ve piknik alanları, sahil şeridi yürüyüş ve gezinti alanlarının dolaşıma kapatılması kararları kapsamında alınmıştı. İşte bu alanlardaki dolaşım yasağı ise "Normalleşme" planına göre 01 Haziran 2020 günü kaldırılacak. Dolayısıyla bu kapsama dahil edilen olta balıkçılığı yasağı da büyük ihtimalle 1 Haziran günü kalkmış olacak.

Kesinlikle toplanıp ses çıkarmak lazım.Gerekirse kimlik verilsin kimliği olan 1 metre mesafe ile tutsun.
Avm’de aynı kabin ve tuvalete giriliyor fakat balık tutmak yasak.Tüm kış bu mevsimi bekledik.Sağlık herşeyden önemli fakat Avm kadar tehlikeli değil.

harunatlas

Yeni Üye
Adı
harun yılmaz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
merhaba,
cimer'e girip gerekçelerimizi belirtip olta balıkçılığının unutulduğu ve yasağın kaldırılması hususunda bir istek açarsak içişleri bakanlığına bence etkili olacaktır.
ben bugün kaydı açtım . dikkate alacaklarını düşünüyorum

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
merhaba,
cimer'e girip gerekçelerimizi belirtip olta balıkçılığının unutulduğu ve yasağın kaldırılması hususunda bir istek açarsak içişleri bakanlığına bence etkili olacaktır.
ben bugün kaydı açtım . dikkate alacaklarını düşünüyorum
Cimer pek oralı olmuyor gibi.

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Muhakkak cevap veriyorlar , şu an yoğunlar 15-25 gün için de dönüyorlar hemen.
En kötü 1 haziran da serbest olsun...