Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balık Yakalamanın Püf Noktaları! Hedef Tür: Tatlı Su Kefali | AT ÇEK | LRF

KıyıBucak

Aktif Üye
Adı
Sinan Kadıoğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba, bu paylaşımda sizlere Kasna (Squalius cephalus) hakkında edinmiş olduğum tecrübeleri aktarmaya çalıştım. Umarım bu paylaşımdan sonra daha verimli avlar yapabileceksiniz. Bu serinin devamının gelmesini istiyorsanız bunu özellikle yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Yeni paylaşımlarda görüşmek üzere ...
Sosyal Medya Hesaplarım
Yem Bilgisi
  • Strike Pro Eg-174 F Beetle Buster (Renk Kodu: 655G)
  • Strike Pro Eg-174 F Beetle Buster (Renk Kodu: A132G)
  • Strike Pro Eg-097 A Warted Toad 45 (Renk Kodu: 032A)
  • Strike Pro Eg-097 A Warted Toad 45 (Renk Kodu: A05)
  • Daiwa T. Baby Crank (Renk Kodu: 16600404)
  • Usami Snoopy 40F Popper (Renk Kodu: 580SG)
Ekipman Bilgileri(LRF)
  • Kamış : Daiwa Crosscast Light Game II 228cm 3-9gr
  • Makine: Daiwa Fuego LT 2000 - XH
  • Klips : Remixon YM-2005 (No: 1)
  • Misina : Daiwa J-Braid 8B Koyu Yeşil 150m (0.06mm)
  • Shock Leader: Daiwa Prorex FC Leader Fluorocarbon 0.26mm
  • Fish Grip: Frichy Frichy X33S Kırmızı Fish Grip
  • Yem Kutusu: Remixon Flybox, Plastilys SF358-3, Remixon HS-004, Plastilys BEV
  • Kepçe: Nomura Belly Boat 40*32 Silikon Alabalık Kepçesi
  • Ek Aparatlar: Frichy X67 Kırmızı Mıknatıslı Ekipman Tutucu, SavageGear Savage gear ProTec Spin Eldiven, Trek 900 Forclaz Kafa Lambası, Remixon Şamandıralı Tel Livar(30*10), Kendo Spin Çantası Bacak Bağlama
Balık Hakkında
  • Ak balık, Tatlısu kefali, Ak kefal, Kepenez ya da Kasna olarak da bilinir, sazangiller familyasına ait bir balık türü. (Kaynak: wikipedia)
  • Bilimsel adı: Squalius cephalus
  • Kütle: 4,4 kg (Yetişkin) Encyclopedia of Life
  • Takson Basamağı: Tür
  • Üst sınıf: Leuciscus
  • Korunma durumu: Asgari Endişe
KASNA AVININ YASAK OLDUĞU İLLER VE DÖNEMLER
  • 1 Mart-31 Mayıs Arası Yasak Olan İller: Adana, Antalya, Aydın, Denizli, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kilis, Mersin, Muğla, Osmaniye
  • 15 Mart-15 Haziran Arası Yasak Olan İller: Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Zonguldak
  • 1 Nisan-30 Haziran Arası Yasak Olan İller: Adıyaman, Artvin, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kayseri, Malatya, Mardin, Ordu, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Yozgat
  • 15 Mayıs-15 Ağustos Arası Yasak Olan İller: Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Muş, Van

Darkone

Üye
Adı
Ömer
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu konuda hiç yorum yapılmamış. Ben bir yorumumu ekleyeyim. İç Anadolu sularında kasnayı büyük çoğunlukla fight tiger vibrasyon ile almışımdır.

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu konuda hiç yorum yapılmamış. Ben bir yorumumu ekleyeyim. İç Anadolu sularında kasnayı büyük çoğunlukla fight tiger vibrasyon ile almışımdır.
Bu konu reklam amaçlı açıldığı için yorum yapılmamış bakın bi neredeyse ayağındaki çorabıyla, balıktayken yediği bisküvinin markasını bile yazacak sanki, videoyu seyretmedim ama eminim videonun içide reklam doludur, amaç balılçılık ve av konusu değil, reklamdan para kazanma hırsı amatör balıkçılıkla alakası yok konunun

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu konu reklam amaçlı açıldığı için yorum yapılmamış bakın bi neredeyse ayağındaki çorabıyla, balıktayken yediği bisküvinin markasını bile yazacak sanki, videoyu seyretmedim ama eminim videonun içi de reklam doludur, amaç balılçılık ve av konusu değil, reklamdan para kazanma hırsı amatör balıkçılıkla alakası yok konunun
Stili böyle.
Tüm videoları detaylı.
Youtube'dan para kazanmak için milyonlarca izleme gerekli.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu benim bile gözümden kaçmış Sinan.
Neyse biri bulmuş da konuyu ortaya çıkarmış.
Eline sağlık