Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balıkçılığa Yeni Yasalar Geliyor-muş

Büyük Beyaz

Daimi Üye
Adı
Serhat karayol
bu konudan bağımsız ama bir sorum olacak. teknede kışın yemli avda, teknenin altına ışık yakılıyor. yem balıkları toplanıyor.
biz bu yem balıklarını değil ama yem balıklarına gelen diğer balıkları olta ile yakalıyoruz. bu ışık ile avcılık olmuyor mu? ceza vs. için sormuyorum. etik mi değil mi?

_Ramazan_

Daimi Üye
Adı
Ramazan DEMİR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Daha bu ay başı ışıkla avcılığı serbest bırakan ve gırgırlar için av derinliğini 24m den 18m çekip ağ gözünün ölçüsünü düşüren dış mihraklar zaten yada uzaylılar kesin benim ümidim yok fazla şey yapmayın altında bir çapanoğlu vardır

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
önce gırgırları halledin bu cezalar yetersiz ve küçük balıkçıları hedef alıyor.

blackace

Daimi Üye
Adı
Oğuz
yeni yasa ile amator balikcilik (olta ve zipkin dahil) sadece belirli gunlerde yapilacakmis diye bir iki yerde okumustum umarim hurafedir.

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
"Kaçak ve ruhsatsız balık yakalamayı yasaklıyoruz" Bravo... zaten yasak olan bir şeyi tekrar yasaklamak iyi olmuş,pekişir.
bende buna takıldım nasıl bir cümledir bu , bunu kuran adama demezler mi bu zamana kadar ne yapıyordunuz.

bu haber ve açıklama tamamen asıl problem olan gırgırların trollerin rahatça ava devam etmesi için gaz alma çalışması.

ülkeyi ne hale getirdiler yaa!

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yasalar, cezalar, yasaklar, kurallar, limit altı, aşırı avlanma, vs vs.
Adamın kafası bir kere eğitimsiz.
O illaki avlanacak. İlla onun kasası dolacak. İlla o en fazla ve en büyüğünü tutacak.
Eğitimsizliğin bilinçsizliğin bananeciliğin olduğu bir beyne siz istediğiniz kadar yasak koyun ceza koyun.
Bizler 60-66 yıl doğumlular veya 70 lere kadar olanlar ilk okulda öğrenirdik doğaya sahip çıkmayı doğayı korumayı hayvana sevgi ve şafkati. Memleketin doğal tabiat kaynaklarını ( dağları dereleri denizleri vs ) korumamız gerektiğini.
Yeni nesil ( çok azı hariç % 15-20 ) bunların hiç birinin farkında değil. Önlerinde o kadar boş ve gereksiz şey varki oyalandıkları kafalarını çevirip bakmıyorlar. Bir kısmıda gerçekten o kafar yoğun ve o kadar derin çalışıyorlarki dönüp bakamıyorlar hayatın içinde kaybolup gidenlere. Bu nedenle verilen mesajlar söylemler yazılan yazılar yada halkın az bir bölümünün göstermiş olduğu çabalar yetmiyor. Yetersiz kalıyor.
Tabii gelsin cezalar. Yaptırımlar. Yasaklar.
Sen limit altı boyutta 2-3 ton balık tutan adama 5-10 bin tl cezayı kessen ne olur kesmesen ne olur.
Adam üç gün sonra yine aynı işi yapacak. Ne anlar o adam limit altı yada aşırı tutulan 2-3 ton 20-30 ton balığın ileride nelere sebebiyet vereceğini.
Çünkü kafa boş. Mantık yok. Bilinçli değil. Adamda eğitim sıfır. Eğitim verlmemiş değil adam eğitilmek istememiş. İstemiyorda. Onu ne ilgilendirir marmarada kaç çeşit balık varken şimdi kaç balık kaldığı. Onu ne ilgilendirir palamut balığının olmadığı. Palamut yoksa lüfer oda yoksa yaprak oda yoksa istavrit hamsi. O illa bulur kasasını cebini dolduracak bir şey. Kanunlar cezalar yaptırımlar balık kısırlığı ona vız gelir - tırıs gider.
Önce eğitim derim nacizane. Başımıza ne bok ne bela geliyorsa bu eğitimsizlikten geliyor.
Tabi arkasındanda cezalar. Ve sebep olunan çölleşme.