Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balıkçılığa Yeni Yasalar Geliyor-muş

Konu, 'Genel Konular' kısmında sagmarius tarafından paylaşıldı.

1. sagmarius

sagmarius Üye

Ufakta olsa bir adım atılmış, inşallah bu işlerin üzerine gidip alınması gereken önlemlerde alınır.

Ağır cezalar gelecek

Zargana1903, Hamdi ve musty34 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Büyük Beyaz

Büyük Beyaz Daimi Üye

bu konudan bağımsız ama bir sorum olacak. teknede kışın yemli avda, teknenin altına ışık yakılıyor. yem balıkları toplanıyor.
    biz bu yem balıklarını değil ama yem balıklarına gelen diğer balıkları olta ile yakalıyoruz. bu ışık ile avcılık olmuyor mu? ceza vs. için sormuyorum. etik mi değil mi?

musty34 bunu beğendi.
  4. _Ramazan_

_Ramazan_ Daimi Üye

Daha bu ay başı ışıkla avcılığı serbest bırakan ve gırgırlar için av derinliğini 24m den 18m çekip ağ gözünün ölçüsünü düşüren dış mihraklar zaten yada uzaylılar kesin benim ümidim yok fazla şey yapmayın altında bir çapanoğlu vardır

Çırak, musty34, Zargana1903 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  5. Melih Peker

Melih Peker Daimi Üye

önce gırgırları halledin bu cezalar yetersiz ve küçük balıkçıları hedef alıyor.

6. ColorTR

ColorTR Aktif Üye

Kesinlikle. Gırgırlar yasaklanmadan pek bir şey olacağı yok. Büyüğe hiçbir zaman dokunulmuyor zaten.

musty34 bunu beğendi.
  7. blackace

blackace Aktif Üye

yeni yasa ile amator balikcilik (olta ve zipkin dahil) sadece belirli gunlerde yapilacakmis diye bir iki yerde okumustum umarim hurafedir.

musty34 bunu beğendi.
  8. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

"Kaçak ve ruhsatsız balık yakalamayı yasaklıyoruz" Bravo... zaten yasak olan bir şeyi tekrar yasaklamak iyi olmuş,pekişir.

9. Melih Peker

Melih Peker Daimi Üye

yok artık !

musty34 bunu beğendi.
  10. Melih Peker

Melih Peker Daimi Üye

bende buna takıldım nasıl bir cümledir bu , bunu kuran adama demezler mi bu zamana kadar ne yapıyordunuz.

bu haber ve açıklama tamamen asıl problem olan gırgırların trollerin rahatça ava devam etmesi için gaz alma çalışması.

ülkeyi ne hale getirdiler yaa!

musty34, _Ramazan_ ve Kubix bunu beğendi.
  11. SKARPİ66

SKARPİ66 Daimi Üye

Yasalar, cezalar, yasaklar, kurallar, limit altı, aşırı avlanma, vs vs.
    Adamın kafası bir kere eğitimsiz.
    O illaki avlanacak. İlla onun kasası dolacak. İlla o en fazla ve en büyüğünü tutacak.
    Eğitimsizliğin bilinçsizliğin bananeciliğin olduğu bir beyne siz istediğiniz kadar yasak koyun ceza koyun.
    Bizler 60-66 yıl doğumlular veya 70 lere kadar olanlar ilk okulda öğrenirdik doğaya sahip çıkmayı doğayı korumayı hayvana sevgi ve şafkati. Memleketin doğal tabiat kaynaklarını ( dağları dereleri denizleri vs ) korumamız gerektiğini.
    Yeni nesil ( çok azı hariç % 15-20 ) bunların hiç birinin farkında değil. Önlerinde o kadar boş ve gereksiz şey varki oyalandıkları kafalarını çevirip bakmıyorlar. Bir kısmıda gerçekten o kafar yoğun ve o kadar derin çalışıyorlarki dönüp bakamıyorlar hayatın içinde kaybolup gidenlere. Bu nedenle verilen mesajlar söylemler yazılan yazılar yada halkın az bir bölümünün göstermiş olduğu çabalar yetmiyor. Yetersiz kalıyor.
    Tabii gelsin cezalar. Yaptırımlar. Yasaklar.
    Sen limit altı boyutta 2-3 ton balık tutan adama 5-10 bin tl cezayı kessen ne olur kesmesen ne olur.
    Adam üç gün sonra yine aynı işi yapacak. Ne anlar o adam limit altı yada aşırı tutulan 2-3 ton 20-30 ton balığın ileride nelere sebebiyet vereceğini.
    Çünkü kafa boş. Mantık yok. Bilinçli değil. Adamda eğitim sıfır. Eğitim verlmemiş değil adam eğitilmek istememiş. İstemiyorda. Onu ne ilgilendirir marmarada kaç çeşit balık varken şimdi kaç balık kaldığı. Onu ne ilgilendirir palamut balığının olmadığı. Palamut yoksa lüfer oda yoksa yaprak oda yoksa istavrit hamsi. O illa bulur kasasını cebini dolduracak bir şey. Kanunlar cezalar yaptırımlar balık kısırlığı ona vız gelir - tırıs gider.
    Önce eğitim derim nacizane. Başımıza ne bok ne bela geliyorsa bu eğitimsizlikten geliyor.
    Tabi arkasındanda cezalar. Ve sebep olunan çölleşme.

Ercüment, Bledax, murattp ve 5 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş