Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balıkçılığa Yeni Yasalar Geliyor-muş

ahmetozdemir16

Aktif Üye
Adı
Ahmet Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Belki konusu burası değil ama Balık boyları hakkında 2 tane soru sormak istiyorum.

1.Madem 20 cm altı lüfer tutmak yasak neden balık tezgâhlarında sarıkanat ve çinekop balığı dolu?
Bu konu hakkında şikâyet babında neler yapılabilir?

2. Bu resimde neden levrek balığı yok?bildiğim kadarıyla 40 cm altındaki levreğe ispendek deniyor ve suya iade ediliyor ama resimde böyle bir uyarı göremedim.

Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Oltası suda olan herkese rast gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 97454
Tebliğde Levreğin (Dicentrarchus labrax) boy limiti 25cm ve günlük av limiti 5 kg.

sagmarius

Aktif Üye
Adı
Mehmet YILMAZ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
'48 yıldır yapılan en kapsamlı düzenleme'

Milat olacak adamlarmış ben pek bir şey göremedim, kanun var uygulama yok, midye çıkarmak yasak hergün yeni kapıdan kilolarca midye ve salyangoz çıkarılıyor hiç kimse görmüyor, polise arıyım dedim 15 dk. açan olmadı şuan bile gidip takip etseler 2 - 3 saate rastlarlar, tatlı sularda ağ atmak yasak terkos gönünün bazı kesimlerinde 100 lerce metre ağ var adamlar çekinmeden kokrmadan ağları ulu orta bırakıyor.

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Milat olacak adamlarmış ben pek bir şey göremedim, kanun var uygulama yok, midye çıkarmak yasak hergün yeni kapıdan kilolarca midye ve salyangoz çıkarılıyor hiç kimse görmüyor, polise arıyım dedim 15 dk. açan olmadı şuan bile gidip takip etseler 2 - 3 saate rastlarlar, tatlı sularda ağ atmak yasak terkos gönünün bazı kesimlerinde 100 lerce metre ağ var adamlar çekinmeden kokrmadan ağları ulu orta bırakıyor.
>>> polise arıyım dedim 15 dk. açan olmadı <<<

LÜTFEN EMNİYET BİRİMLERİMİZİ - SAHİL GÜVENLİK YADA BELEDİYELERİMİZİ BU TÜR BASİT İŞLEMLER İÇİN RAHATSIZ ETMEYİNİZ.

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif

eminönünde geldi midyeciler tam da önüme lrf yaptığım yere.

açtım telefonu video resimlerini çektim ve aradım sahil güvenliği.
önce ilgilenmedi adam baya sitem edince herhalde çıkış emri verdi.

kayıktakiler baya küfrettiler ama tırıs tırıs gitmek zorunda kaldılar.

bendeki de deli cesareti işte tek başımayım gecenin 3'ünde..

Büyük Beyaz

Daimi Üye
Adı
Serhat karayol
eminönünde geldi midyeciler tam da önüme lrf yaptığım yere.

açtım telefonu video resimlerini çektim ve aradım sahil güvenliği.
önce ilgilenmedi adam baya sitem edince herhalde çıkış emri verdi.

kayıktakiler baya küfrettiler ama tırıs tırıs gitmek zorunda kaldılar.

bendeki de deli cesareti işte tek başımayım gecenin 3'ünde..
bu konuşma ve ilgilenmediğinizin kaydını CİMER e atacam deyin, Cimer den korkuyorlar.

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
son 3 haftadır balıkçı tezgahlarındada serçe parmağı boyunda ( takriben 6-7 cm ) hamsileri herkes görmüştür. kilosu 10 tl. kimi yerde 15 tl. normol boyutlarda satılan 12-15 cm hamsi ise 30tl. taze geldi diyende 35 tl.
şimdi.
bunu sizce kimse görmüyormu. bu 6-7 cm lik balığı alıp tüketen yokmu.
yada şöyle diyeyim.
bunu gören varmı. alıp tüketen varmı.
geçen cumartesi balıkçı ile kavga ettik. ayıptır. yazıktır. günahtır dedik. millet bizi seyrediyor. kimseden tek kelime yok.
adam en sonunda git kime şikayet edersen et dedi. mani olma ekmeğimize. almayacaksan tezgahı kapatma dedi. ( 25 senedir balık aldığım adam )
15-20 dakika sonra o tezgahtaki tepsi boşaldı. adam buzluktan 2 inci tepsiyi çıkarmış. kesin oda boşalmıştır.
biz kime neyi anlatıyoruz. biz kime neyi söylüyoruz.
geçen hafta teknede yemliye gelenlerin hepsinde aynı muhabbet.
< ben hamsiyi köprüden aldım 10 tl. 2 kilo adım ucuz olunca > ULAN ben 30 tl verdim aldım. seninki ç.. kadar nasıl alırsın bu boyda balığı DEMEDİM.
çünkü aynı adam 2 saat sonra 15 - 20 cm boyunda yaprakları çinekop diye attı kovasına.
daha öncede başka bir konuda yazmıştım bu sözü. böyle durumlardada tam yerini bulur.
OSUR OSUR İPE DİZ...