Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Balıklar soğuk suyu severler ?

Su Soğutma Kulesi

Yeni Üye
Katılım
17 Ocak 2018
Mesajlar
4
Tepkime puanı
4
Puanları
3
Yaş
41
Konum
istanbul
Adı
Eyup Olgaç
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Balıklar, büyük çoğunluğu sadece suda yaşayan, solungaç yardımı ile solunum yapan, soğukkanlı, vücutları pullar ile kaplanmış, genellikle yumurtlama yolu ile üreyen omurgalı hayvanlardır.

Soluma işlemi çok büyük oranda solungaç organı yardımıyla, birkaç türde akciğer yolu ile ve birkaç türde de akciğer benzeri bir organ yolu ile yapılmaktadır. Solungaçlardaki kan ve su akışının zıt yönde olması sebebiyle balıklarda oksijen difüzyonu en yüksek seviyede olur.

Su sıcaklıkları değiştikçe balıkların hareketlilik eğilimleri ve oksijen miktarları da değişmektedir. Su sıcaklığı arttıkça balıklar daha hareketli bir tutum sergilerler. Bunun sonucu olarak daha fazla oksijene ihtiyaç duyarlar. Ama suyun sıcaklığının artması sudaki oksijen seviyesini düşürdüğü için solunum konusunda oksijene ihtiyacı olan balıkların sorun yaşamasına neden olur.

Su akımından hava akımına aktarılan ısı, havanın sıcaklığını ve bağıl nemini% 100'e yükseltir ve bu hava atmosfere boşaltılır. Su Soğutma kulesi gibi buharlaşmalı ısı reddetme cihazları, "hava soğutmalı" veya "

Soğutma için yaygın olarak kullanılan uygulamalar, klima, imalat ve elektrik enerjisi üretimi için soğutulmuş su sağlamaktadır. En küçük soğutma kulesi, bir konutta görülebilecekleri gibi küçük borularla sağlanan dakika başına sadece birkaç galon su akışını işlemek üzere tasarlanmıştır; buna karşın dakikada en büyük serin yüzbinlerce galon, 15 feet'e kadar borulara tedarik edilmiştir (yaklaşık 5 metre) büyük bir santral üzerinde çapı.