Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bandırma Çipuraları : Oltayla Değil Azimle Yakalandılar ! :)

Aslıhan TURAN

Aktif Üye
Katılım
10 Haz 2010
Mesajlar
102
Tepkime puanı
21
Puanları
18
Yaş
43
Konum
BANDIRMA
Adı
Aslıhan TURAN
Bu hafta boyunca ekibimiz, üyelerin dönüşümlü olarak katılımıyla da olsa neredeyse hergün balıktaydı. Geçtiğimiz hafta Mustafa abi’nin (Bandırmalı) aldığı sağlam vuruşlar ve oltasından azad edip geri saldığı ispendekler, zaten İstanbul’da sınav derdiyle balık hasretini harman eden Murat kardeşimi (Akç@y) adeta mazmuzlamaya gelmiş bir balık gibi derhal buraya çekmişti. Gençliğinin ve balıkçılığa olan tutkusunun verdiği motivasyonla Murat her gün ekipteydi. Bizler Musatafa abi ben ve Bülent abi (Balıkçı Pehlivan) hergün olmasa bile aralıklarla balıkta Murat’a eşlik ediyorduk. Mesai yorgunluğundan ve hava şartlarından dolayı avdan kaytarmak isteyen arkadaşlar olduysa da maalesef başarılı olamadılar.(Ben de dahil) Aşağı yukarı hepimiz gece mesaiden çıkıyor ve Murat’ın bol miktarda azim içeren ısrarlı tavsiyeleri ile kendimizi kıyıda buluyorduk. Öyle ki ‘hava yağacak ,yorgunum’ gibi mazeretler artık ekipte geçersiz hale gelmişti. Tek kurtuluş yolu Murat’ın İstanbul’a geri dönüşünü sabırla beklemekti yoksa hepimiz olta başında yorgunluktan uykuya dalacaktık.

İşte bütün hafta boyunca böyle, azimle kilometrelerce yol yapmakta farklı avlaklarda cirit atmakta ve lakin her Allah’ın günü de eve eli boş gelmekteydik. Balık yoktu…

Bugün Murat kardeşimin Bandırma’da son günüydü öğleden sonraki feribotla geri dönmeye niyetli olduğundan bizler de bugün balıktan yırttık diyorduk. Gelin görün ki yenilen pehlivan güreşe doymuyor. Öğleden önce son bir posta daha gidelim diye (fikir kimden çıktı bilinmez!!) dün akşam ekip arasında yoğun bir telefon trafiği oluyor ve yine sabahın erken sayılabilecek saatlerinde uykulu gözlerle avlakta buluyoruz kendimizi. Av yerine gelirken arabada hoş ve keyifli takılmalarla Murat’ın artık İstanbul’a dönmesi konusunda fikir alışverişinde bulunduk gerekirse Mustafa abinin Murat’ın gerçekten döndüğünden emin olması için feribot iskelesinde takipte bulunmasına bile karar verdik.

Ben, Mustafa abi, Bülent abi ve yakışıklı oğlu Barkın avlakta ikiye ayrıldık. Ben, Dayım ve Barkın tahta iskele de kaldık, Murat ile Bülent abi de sağa doğru açıldılar. İki ekip arasında mesafe biraz uzak olsa da tatlı atışmalar ve takılmalar havamızı şenlendiriyordu. Derhal takımlar açılıp suya gönderildi. Yemlerimiz taze ve iğnede oldukça iyi duruyorlardı. Hava batıdan hafif ve yağmura gebe bir şekilde üzerimizdeydi. Bundan önce katıldığım av girişiminde hayli yağmur yediğimizden artık yağmurdan endişe duymuyordum. Bülent abinin karşıdan Mustafa abiyi kızdırmaya çalıştığı muhabbete kulak kesilirken arada oltanın boşluğun almak için oltaya uzanıyordum ki kamışın ucundaki zilin sesini ve hareketini gördüm, zayıf bir vuruştu. Kısa süre ikinciyi bekledim. Evet ikinci vuruş daha sağlamdı, hemen tasmayı yapıp sarmaya başladım ağırlığı kıyıya gelene dek yok gibiydi. Suda parladığnı gördüğüm an oltada kısa bir direnme ve hooop hemen iskeleye!!!

Güzel bir çipura almıştım…


Tekrar beklemeye başlarken diğer ekipte Bülent abinin telaşla oltayı çektiğini gördüm. Balık vardı oltasında. Telaş, sevinç derken durakladı. Anlaşılan balık taş altı olmuştu… Çektiler olta gelmiyor, yapacak bir şey vardı o da Bülent abinin aklına gelmişti. Soyundu ve oltanın takıldığı yere kadar yüzerek ve yürüyerek ulaştı… Oltayı ve balığı takıldığı yerden kurtardı, olta elinde kıyıda beklemekte olan Murat'da ona yardım ediyordu. Evet Bülent abinin elinde de şimdi güzel bir çipura vardı.

]

Burada Bülent abi balığını bizzat taşın altından aldıktan sonra görülüyor

Koca hafta boyunca ilk kez bugün balık tutabilmiştik. Geldiğimize gerçekten değmişti…

Burada Bülent abi hepimizi kahkahalara boğan askerlik anılarını anlatıyor,gerçekten çok gülmüştük.

Az balıklı bol muhabbetli bir av günü oldu bizim için.Günün güzelliğini anlatmaya satırlarım yetmez,eminim ki Mustafa ve Bülent ağabeylerimin ve Murat kardeşimin de bu rapora ekleyecekleri vardır.

Herkese selamlar ve rasgele…
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

enis59

Daimi Üye
Katılım
1 May 2010
Mesajlar
1,210
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Yaş
41
Adı
Enis
tebrikler güzel bir rapor ve harika balıklar
 

lost_zombie

Daimi Üye
Katılım
3 May 2010
Mesajlar
1,498
Tepkime puanı
159
Puanları
63
Yaş
54
Konum
İSTANBUL
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Harika bir paylasım güzel bir av dahas iyilerini dilerim.
 

selçuk

Aktif Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
272
Tepkime puanı
20
Puanları
18
Yaş
51
Adı
SELÇUK DİNÇ
Tebrik ederim,güzel bir av,güzel bir paylaşım
 

Surffishing

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
4,675
Tepkime puanı
116
Puanları
38
Yaş
49
Konum
Balıkesir
Adı
Erdal
Aslıhan'cım seni ve ekibi tebrik ederim.Raporu okuyunca kendim balığa gitmiş,kendim yakalamışçasına keyif aldım.Ellerine,emeğine sağlık.Şansın,kısmetin daim olsun:)
 

AkÇ@Y

Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
69
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Konum
İstanbul____Bandırma
Adı
Murat Akçay
Bu kadar sevildiğimi bilmek güzel:p Benim enrden çıkacağım belli olmaz abi, her an avlaktan çıkabilirim:D
 

agartan

Moderatör
Yönetici
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
26,546
Tepkime puanı
14,806
Puanları
113
Yaş
55
Konum
İstanbul
Adı
Şeref
İyi ki son bir kez denemişsiniz.
İyi ki biri son bir kez teklif etmiş..
Ben de olsam misinayı tuta tuta o balığın peşinden giderdim.
Tebrikler
 

mahmutignak

Daimi Üye
Katılım
2 May 2010
Mesajlar
606
Tepkime puanı
96
Puanları
28
Yaş
48
Konum
İSTANBUL
Adı
mahmut ignak
Kan Grubu
B Rh Pozitif
GÜZEL BİR AV OLMUŞ.TÜM EKİBİN ELLERİNE SAĞLIK.AFİYET OLSUN