Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bandırma Eşkine yoklaması..

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Haftasonu arkadaşımın canı balık istemiş,illa Eşkineye gidelim diye tutturdu.Aslında başka planlarım vardı ancak ısrarına dayanamayıp tamam dedim.Hiç hesapta olmadan bir av günü olacaktı.Takımlar yemli avlar için hazırlanmıştı,yem sorunu vardı..vs.
Neyseki arkadaşım 3 paket boru kurdu ayırtmıştı ve eşkine için gereken malzemeleri hızlıca çantama atıp Bandırma yollarına düştük.Yaklaşık 1,30 saatin sonunda Bandırmadan yemlerimizi alıp avlağımıza ulaştık.Hava oldukça uygundu.Bizden önce epey balıkçıda kayalarda yerini almıştı.Dedimya amaç vakit geçirmekti.Asıl avlağa gitmek için zamanda uygun değildi.Hemen takımları hazırlayıp rasgelsin dileklerimizle yemleri suya indirdik.Beklenen vuruşlar gelmeyince arada Bandırmanın tekelerinide kepçeye aldım.İlerleyen saatlerde pekçok avcı umudunu kesip evlerine dönmüştü.Küçük balıkların yemi tırtıklaması bittikten sonra nihayet ilk eşkineyi aldım.Hızla azalan yem stoğumuz bitene kadar ben aşağıdaki resimde olan balıkları aldım.Arkadaşım ise güzel iki eşkine ve 1 adet babacan baltabaşı livarına attı.
Balık devam ediyordu ancak yemimiz bitmişti.Her ne hikmetse o gün eşkineler Tekeye rağbet etmedi.Hatta arkadaşım son eşkineyi yanımızda olta atan ve giderken kurtların işe yaramayacaklarını attığı kağıtdan aldığı parçalarla yakaladı.Sabah suyunda ben levreğe atçek yaptım ancak levrekten eser yoktu.Avı sonlandırıp evimize döndük.
Bu avımda 035 suffix misina köstekler 030 balza ve iğneler her avımda beni memnun eden 1 numara mustad 496 idi.Yem olarak boru kurdu ve teke kullandık ancak boru kurdu açık ara fark yararttı.
Takım hepimizin bildiği stoperli şamandıralı takımdı.
Avıma ait resimler,umarım beğenirsiniz.:)

Haa!..unutmadan,dönüşte bir dostumla karşılaştım.Haftaya gelde levrek tutalım dedi.Telefondaki resimlerine baktım ve tamam dedim.Yeni bir avlak keşfetmiş ve sürekli güzel trofeler alıyormuş.;) İnşallah hafataya banada kısmet olur:)

Bu resimler aynı zamanda bu akşamki menü..:D

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Erdal
Akşam mönüsü de iştah açıcı
Afiyet olsun

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler Erdal abi kapmışsın yine benim balıkları.:Dabi balıkları nasıl yapmayı,
düşünüyorsun.afiyet olsun.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Tebrikler Erdal abi kapmışsın yine benim balıkları.:Dabi balıkları nasıl yapmayı,
düşünüyorsun.afiyet olsun.
Teşekkür ederim İrfan.Her balıkta "geldi yine İrfanın balığı" deyip attım livara..:p Eşkineyi ben unlayıp tavaya atıyorum.İrisi olursa tuzdada güzel olur ama bugün hızlı olan tava seçeneğini yapacağım.
Bir ara bir buluşma ayarlayalım.Bandırmada eşkine partisi yapalım;)

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Tebrikler Erdal. Daha iyileri nasip olsun.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Erdal tebrikler, biz daha siftah yapamadık :)
Teşekkür ederim Hamdi.Bu sezon benimde ilk eşkiene denemem sayılır.Aslında ben eşkineyi aralıkta avlamayı severim.İriler o dönem kıyılar.
Kısmetse beraber olta sallar,daha iyilerini yakalarız inşallah:)