Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Barakuda ile tanistik (ilk barakuda avim)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında blackace tarafından paylaşıldı.

1. blackace

blackace Aktif Üye

Yer: İzmir
    Makine:
    Shimano Stradic ci4+ 3000
    Kamis: Favorite Cobalt 270 cm 15-35 gr
    Sahte: Kendo Haryu Limon
    Misina: Trabucco Super Soft 0.25
    Balik Boyu: 70 Cm

Merhaba arkadaslar Abdullah abi ve Ozan abi ile bugun yaptigimiz av da oltama 70 cm lik bu yakisikli barakuda takildi.. :)

Cuma aksami meraya geldigimiz de ruzgar ve dalgali deniz ile karsi karsiyaydik takimlari hazirlayip atislara basladik saatler ilerleyince ruzgar ve dalgalar daha da sertlesmeye basladi saat 22.00 gibi avi sonlandirip dinlenmeye gectik.

Gece 04.00 da kalkip tekrar ava basladik Abdullah abi farkli bir yone bakan bir yere gecti ben ise aksam ki atis yaptigim yerin hemen yanina gectim ruzgar daha da artmis dalgalar adeta atis yaptigimiz kayalari dovuyordu ama bu bizi durdurabilir mi? tabi ki hayir :) atislara basladim bir yandan ruzgar bir yandan dalgalar kayalara vurdukca bana dus yaptiriyordu ustumde yagmurluk vardi o anki anin keyfini cikararak :) sabahi ettik.

Sonrasinda ruzgari da arkama alarak caprazlama atislar yapmaya basladim ve yariya kadar sardigimda oltamda guzel bir cekis hissetim ve sertce tasmaladim derken her oltacinin duymak istedigi o muthis kalama sesi. :) Basladi acilmaya biraz kalama actiktan sonra fazlasina izin vermedim cunku kiyidaki kayalarin arkasina gecerse misinayi keseceginden baligi ve sahteyi kaybetme riski vardi. Sarmaya basladim acaba ne geliyordu? kiloluk bir levrek mi? yoksa barakuda mi? heyecanla sararken kulagimda Abdullah abinin hadi Oğuz senden barakuda bekliyoruz sesleri cinlamaya basladi :) ve balik kiyiya geldiginde barakuda oldugunu gordum o
    ldukca mutlu etmisti beni ilk barakuda avim di :)

Fakat ufak bir sorun vardi dalgalar cok sertti ve tek basimaydim baligi nasil alacagim? kepce yukaridaydi yanimda olsada tek basima almam pek mumkun degildi. Oldugum yerden baligi kaldirip alsam oda riskli idi kayadan bir kac adim asagi indim planim misindan tutup dalgalar kayanin ustune ciktiginda dalganin da yardimiyla baligi kayanin ustune cekecektim. Plan guzeldi uygumada guzel oldu bir seferde kayanin ustune cektim ve dalgalar cekilir cekilmez parmaklarimi solungaclarina gecirip yukari firladim ve artik barakuda ellerimdeydi unutamayacagim guzel bir av oldu :) daha iyileri sizlerin olsun herkeze rastgele..

Son düzenleme: 16 Aralık 2017
    Sercan85, coner, Megalodon ve 26 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levreko

Levreko Daimi Üye

Tebrikler oğuz güzel av olmuş :)

Abdullah SÜRÜCÜ ve blackace bunu beğendi.
  4. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

8/9 başarı İzmir'in en hızlı at çekçisi :) Daha söyleyecek birşey yok... Daha sırada kofana akya lambuka var diyecem ama daha ben tutamadım onları :) Sıranı bekle çıkar :koptum: Şaka bir yana sen bu hızla 1 - 2 haftaya kalmaz farklı bir tür daha yakalarsın Oğuz... Bizde boş değiliz hani :)

5. blackace

blackace Aktif Üye

Tesekkurler Fatih abi

Son düzenleme: 16 Aralık 2017
    Levreko bunu beğendi.
  6. blackace

blackace Aktif Üye

Hoca iyi olunca ogrencide hizli oluyor abi :)

nebulam, Abdullah SÜRÜCÜ ve Levreko bunu beğendi.
  7. MALKOÇOĞLU

MALKOÇOĞLU Misafir

Ben tebrik etmekten bıktım sen tutmaktan bıkmadın-:)

blackace bunu beğendi.
  8. Levreko

Levreko Daimi Üye

Boynuz kulağa geçiyo o zaman kırmızı eşofmanlı abdullah hocam :) bide bazı adamlar ballı oluyor benim arkadaşta varya ibo köpekbalığı tutup avını paylaşmıştı, avlakta 6 kişi olta atar kimse bişey tutamaz, balık yok diye yakınırken ne hikmetse balıklar bu ibo'nun oltasına atlarlar hep :)

nebulam bunu beğendi.
  9. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

At çekte iyi bildiğim bir kural var Fatih... At çekte her zaman için fazla at çek yapan balık alır... Bu teorim beni hiç bir zaman mahçup etmedi :) At çeke ilk başladığım zamanlar bede benden çok daha önce başlamış kişilerden fazla balık alıyordum... Çünkü sabaha kadar gözümü kırpmıyordum :) Dün de öyle oldu... Oğuz fazlasıyla hak etti... Ben 23:00 04:00 arası uyudum... Yetmedi 1 saat sonra gözler kapanmaya başlayınca olduğum yerde kıvrılıp uyumuşum... Ozan kaldırmasa güneş üstüme doğacaktı :)

nebulam ve blackace bunu beğendi.
  10. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Tebrikler Oğuz keyifli takip ediyorum.. :) Rastgelsin..

blackace ve Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  11. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Tebrik ederim Abdullah abi .. :)

blackace ve Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş