Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başarısız levrek avları

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında tuliras5 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. tuliras5

tuliras5 Üye

Merhaba Abilerim Kardeşlerim,

Teknemiz arızalı olduğundan dolayı bir kaç zamandır.Kara avına merak salmış durumdayız ama kara avı tekne avı gibi değil emek isteyen bir süreç

Ben çok sanslı biriyim çünkü eşimde benim gibi balık merakı çok olan birisi ikimiz beraber bu aralar düştük levrek peşine

Bu bölgeleri bilen abilerim illaki vardır forumda,

Biz Altınova, Cund köprüsü ve gömeçte levrek avı denemeleri yapıyoruz. Ama şuan daha sonuca varamadık

Genel olarak kalamar kaya balıgı sardalya kullandık. Kullanma şeklimiz bırakma sistemi şöyleki 50cm köstek tek köstek 3 numara çapraz iğne sonsuz gezerli balıgın sırtından takıp bırakma yapıyoruz ama daha bir tane levrek yakalamadık.

Birşeyleri yanlış yapıyoruz ya da cok kısmetsiz durumdayız ama ben bu kısmetsizligi aşmak istiyorum araştırmalar yapıyorum av takvimi diye birşey ögrendik genel olarak onu takip ediyorum bu gece balıga cıkma durumumuz var av takvimi şöyle diyor.

Takvim

bu değerlere göre sizce deneme yapmalımıyım bu aksam gömeçte avlanmayı planlıyorum yer genel olarak bol kefal yavrulu denizden ayrılan gölet gibi bir yer diz mesafesinden bele kadar olan yerleri var dibi bataklık gibi yani zemine bastıgınızda ayagınız batar bol erişteli ve aşırı derecede bulanık suyun durgun hali dahi bulanık bazen levregin su üstüne atladıgı bile görünür.

su üstü rapala iş yapar mı ya da nasıl bir bırakma şistemi yapmam lazım. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla.
    Bol balıklı günler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bırakma konusunda hiç tecrübem yok ama anlattığın suya başta silikon olmak üzere sert ve az dalarlı sahtelerle denemeler yapmak lazım.
    Balık en çok gün doğumuna yakın ve sonraki 2-2,5 saat aktif olur denirse de başta akşam günbatımı olmak üzere tüm gece denemeler yapılabilir..
    Su üstü sahteler genellikle gündüz ve gün doğumundan itibaren, nispeten sakin sularda kullanılabilir..
    Az dalarlı sahtelerden ve birkaç silikon edinmekte fayda var..

4. tuliras5

tuliras5 Üye

elimde olan rapala modellerini resim olarak ekleyeceğim bu gece ava rüzgarlı ve deniz dalgalı dalgalı havalarda hangileri olabilir

rapala modelleri

Ekli Dosyalar:

5. agartan

Bir su üstü bir de derin dalarlı dışındakiler bence denenebilir sahteler.
    Bir kaç tane de silikon derim.
    Savagear, daima duck fin shad gibi

6. tuliras5

tuliras5 Üye

Sevgili şeref abi bu rapala modellerin de hangisi çok hangisi az dalar olduğunu bilmiyorum bunlar bana hediye verildi eğer faydası olacaksa yakın plan foto yükleyen bilirim rapala modelleri maxrap modelleri

Bu akşam bu modeli kullanmayı düşünüyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ekim 2017
  7. agartan

Tek sahteyle akşam geçmez..
    Her 15-20 dk da bir değiştir bence sahteni.. @tuliras5

@tuliras5
    Maxrap ler levrek sahteleridir..
    Az dalarlıdırlar..
    Ben sadece bir tanesini (soldan üçüncü.. O sanırım x-rap) daha büyük gagalı olarak gördüm senin fotoğraflardan ki o da açı yüzünden yanlış görünüyor olabilir..

Bu işin testi de kolay.
    Hemen bir kaç metre önüne at ve sahteyi çekmeye başla..
    O zaman kim nasıl geliyor görebilirsin

8. tuliras5

tuliras5 Üye

Teşekkür ederim şeref abi

4 5 adet maxrap götürücem yanımda inşallah birşeyler olur

9. CanZ

CanZ Üye

@tuliras5 Selam,

Gomec tarafinda levrek oldukca fazladir ancak biraz daha sularin sogumasini beklemeni oneririm. Gomec`te balik zaten kis aylarinda ciftlesme amacli avlanicagin bolgeye gelir. Ben bu sabah bolgeye yakin bir noktada mera kontrolu yaptim. Levrek var ancak cok yem pesinde kosmuyor. Ayrica gundogumu ve sonrasi bizim bolgede en iyi av veren saatler bilgin olsun.

10. tuliras5

tuliras5 Üye

Herkeze Selamlar,

Bir kaç gündür avlanıyorum genel olarak Altınova da fakat bir sonuca varamadım vuruş dahi alamadım @agartan abimin dediği gibi yaklaşık 7 8 adet sahte denedim su üstü ya da az dalarlı fakat sonuç yok @CanZ nin dediği gibi gömeçte av yapılabilir fakat sahil berbat durumda denizi temizlemek içib bütün sahili kazmışlar ortamı maf etmişler.

Kısadan hisse şuan burada av resimleri paylaşmak isterdim ama malesef. altınovadaki yerler jandarma arkası ve büyük çay ağazı.

11. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

canlı gelincik kulanın sandal varsa dua edersiniz bol bol :) seyir halinde ufak ufak yol yapın merada

Sayfayı Paylaş