Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Basit Bir Boili Yapımı

jacksoonn007

Aktif Üye
Adı
Asım Serkan Belhioğlu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
GEREKLİ MALZEMELER
-Mısır Küspesi
-Az Un
-Yumurta
-Vanilya
-Bulabilirseniz Bira Mayası
-Kuru Sarı Üzüm
YAPILIŞI
-Mısır küspesini ( yoksa ayçiçeği küspeside olur ) güzelce ezeceğiz aşırı derecede sonra kalın dişli elekten geçirdikten sonra içine az un ,yumurta,vanilya bira mayası ve blendır da tamamen parçalanmış ve bulamaç haline getirdiğimiz kuru üzümlerimizi atarak kulak memesi kıvamında yapıyoruz ve bunları büyüklüklerini kendi isteğimize göre yaptıktan sonta ıslak nemli bi bezin üzerinde yaklaşık 1 saat dinlendiriyoruz
-Derin bi kapa suyumuzu koyuyoruz ve suyumuzu kaynatıyoruz isteğe göre kaynayan suyun içinede vanilya atılabilir
-Hazırladığımız boililerimizi suyun içine bırakıyoruz onlar suyun dibine çökecektir pişenler suyun üstüne kendilerini atacaktır bi kevgir yardımıyla toplayarak pişirme işleminide bitireceğiz
-Daha sonra bunları direk güneşin karşısına koyarak çevire çevire kurutacağız kurutma işlemi bittikten 1 gün sonra boililerimiz kullanıma hazırdır
-NOT: malzemeler tamamen göz kararıdır
RASTGELE

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Teşekkürler Asım.Ben tatlısu avına çok yabancı biriyim ama Balıkesir gölleriyle,dereleriyle tatlısu avcıları için oldukça uygun bir il.Zaman zaman pikniğe göle gidiyoruz ve herseferinde denemek isterim.İnşallah bu tarifide yakın zamanda denerim..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Teşekkürler değerli paylaşımınız için:)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Çok zahmetli iş bu sazan işi.
Ama seven için zahmet zevke dönüşür herzaman.
Tarif için teşekkürler Asım.

jacksoonn007

Aktif Üye
Adı
Asım Serkan Belhioğlu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çok zahmetli iş bu sazan işi.
Ama seven için zahmet zevke dönüşür herzaman.
Tarif için teşekkürler Asım.
ee şeref abicim her zaman derim tatlı su balıkçılığı daha zordur daha fazla sabır gerektirir tatlı su balıkçısı denizde fazla zorlanmaz ama deniz balıkçısı tatlı suda av yaparken daha çok zorlanıyor buna kaç kere şahit oldum ama zevkide tabiki dahada bi ayrıdır
şeref abicim ben bildiklerimi herkezle paylaşmaya herzaman açığım inşallah bu ve daha başka paylaşacağım tariflerin tatlı suda avlanan arkadaş ve abilerime faydası olur

Şemsipaşalı

Aktif Üye
Adı
NİHAT SONGÜN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ee şeref abicim her zaman derim tatlı su balıkçılığı daha zordur daha fazla sabır gerektirir tatlı su balıkçısı denizde fazla zorlanmaz ama deniz balıkçısı tatlı suda av yaparken daha çok zorlanıyor buna kaç kere şahit oldum ama zevkide tabiki dahada bi ayrıdır
şeref abicim ben bildiklerimi herkezle paylaşmaya herzaman açığım inşallah bu ve daha başka paylaşacağım tariflerin tatlı suda avlanan arkadaş ve abilerime faydası olur
Sizi zorluk konusunda İstanbul a davet edebilirim. :harika:

jacksoonn007

Aktif Üye
Adı
Asım Serkan Belhioğlu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sizi zorluk konusunda İstanbul a davet edebilirim. :harika:
inşallah nihat abi bi yerde hem tatlı su hem de tuzlu su avında karşılaşırız.Güzel bi rekabet olacağını şimdiden görüyorum:D
ama şunu sormak istiyorum tatlı su avı hakkındaki bilgileriniz ne derecede benim tuzlu su balıkçılığı hakkında fazla bi bilgim yok ;sizinde tatlı su balıkçılığı hakkında bilginiz yoksa bi ara yapılan org larda kapışabiliriz:harika:
bide balığı tutunca sakın acemi şansı deme haa nihat abicim

Şemsipaşalı

Aktif Üye
Adı
NİHAT SONGÜN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
inşallah nihat abi bi yerde hem tatlı su hem de tuzlu su avında karşılaşırız.Güzel bi rekabet olacağını şimdiden görüyorum:D
ama şunu sormak istiyorum tatlı su avı hakkındaki bilgileriniz ne derecede benim tuzlu su balıkçılığı hakkında fazla bi bilgim yok ;sizinde tatlı su balıkçılığı hakkında bilginiz yoksa bi ara yapılan org larda kapışabiliriz:harika:
bide balığı tutunca sakın acemi şansı deme haa nihat abicim
Yakın zamanda Eskişehir e taşınacağım o zaman mutlaka görüşürüz. Kütahya da akrabalarım var yanlarına bazen geliyorum ama balık tutmak nasip olmadı. Tatlı suya gelince sazan balığı benim için biraz basit bir balık olarak görüyorum ama seni Bilecik Gölpazarına yayına davet edebilirim tutması daha zevkli bir balıktır.

jacksoonn007

Aktif Üye
Adı
Asım Serkan Belhioğlu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yakın zamanda Eskişehir e taşınacağım o zaman mutlaka görüşürüz. Kütahya da akrabalarım var yanlarına bazen geliyorum ama balık tutmak nasip olmadı. Tatlı suya gelince sazan balığı benim için biraz basit bir balık olarak görüyorum ama seni Bilecik Gölpazarına yayına davet edebilirim tutması daha zevkli bir balıktır.
abicim her zaman beklerim buraya gelirsen
ister gölpazarında yayına ister pelitözünde turnaya herzaman varım abicim
sen gel abide sazan avı o kadar kolay değil