Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

BAŞLIĞIN BULUNAMADIĞI AN ( 60 kg Orkinos 35 kg Lagos )

Adı
Ahmet ESGİ
Sevgili arkadaşlarım,
19 Mayıs ı hafta sonu ile birleştirip,6 aydır denizden uzak olmanın verdiği özlemle gittiğim kaçamakta,hayatta çok az insana nasip olacak 1 karenin içinde buldum kendimi.
Sağımda 60 kg üzeri buluefin orkinos,solumda 30-35 kg arası Lagos,önümde 2.5 kg torik,1.5 ve 3 kg mercan.

Orkinos canlı istavrit kullanılarak yakaladım.Amacım sinarit yakalamaktı ve takımım buna uygundu,misinam 0.60 mm ve sadece 300mt olmasına rağmen 2.5 saatlik mücadele sonunda bu balığı yakalamış olmam gerçek bir ustalık örneği oldu.

Lagos ve mercanlar ismet hocam tarafından jigging ile yakalandı.

Av esnasında cep telefonu ile kaydetmeye çalıştığım özel anları video olarak yüklemeye çalışacağım.Detayları buradan görebilirsiniz.

[URL="http://img204.imageshack.us/i/muhteem.jpg/"][/URL]

Resimdeki orkinos u yakalarken çektiğim görüntüler mefta oldu.1 gün öncesinde yakaladığım tahminen 45 kg civarındaki orkinos avından bir kesit
Keyifli seğirler
http://www.dailymotion.com/video/xdiev9_orkinos-part-2_animals

Moderatör tarafında düzenlendi:

Fatih

Üye
Çok güzel bir av olmuş gerçekten. Allah yüzünü hep böyle güldürsün:harika:.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Tebrikler Ahmet bey.İşin aslı böylesine bir ava sadece tebrik yetersiz kaldığının farkındayım.Avlarınızın herbiri hakikaten her avcının hayalerini süsleyen türden avlar.Sanırım uzun zamandır adını duyup,kendisini göremediğimiz devler bunlar olsa gerek.
Böylesine keyifli avlarınızın daim olmasını dilerim.:)

fursam2000

Yeni Üye
Adı
özcan karakaya
Avınız gerçekten mükemmel olmuş:harika: o gülücükte bu balıklar için az gibi resmen ayaklarınız yerden kesilmiş olması lazım tebrik ederim

Adı
Sadık İnan Güleryüz
Muhteşem görünüyorlar gerçekten. Ellerinize sağlık. Keşke denizlerimizde bu tip balıklardan daha çok olsa... Ama gerek sitemizdeki anlatımlarda, gerekse yaptığımız avlarda yasal limitler dahilinde avlanmanın önemi vurgulanıp uygulandıkça bu görüntüler artar umarım.

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ne demeli..,solunda 60 kg,,sağında 35 kg,,gerçekten tebrik etmek kifayetsiz kalır,,avlarınız hep böyle güzel olsun,,başarılar....

Volkan

Daimi Üye
Adı
Volkan
Ahmet Bey, bir çoğumuzun hayalini kurduğu bir karedesiniz. Ben en çok 2.5 saatlik mücadeleye hayran kaldım. Gerçekten o takımla o balığı çekmek usta işi. Kocaman tebrikler.

Yalnız 1-2 fotoğraf daha olsaydı, biraz da yaşadığınız heyecanlı anları yazsaydınız, burada kendi kendimize hayal kurmak zorunda kalmazdık ;)

DrEjO

Aktif Üye
Adı
Tamer
Çok çok tebrikler, söyleyecek söz bulamıyorum gerçekten, herkese nasip olmayacak bir ava imza atmışsınız, sözün bittiği yer bu olsa gerek.

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
sizin adınıza üzüldüm artık hiçbir balığın mücadelesinden zevk alamıyacaksınız
:):):):):) şaka bi yana darısı başımıza harika trofeler