Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Beden ve köstekte hangi misina?

EyezBerg

Aktif Üye
Adı
Emrah A.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Spin, lrf ve tekne avlarında Nippon Ghost 0.22, 0,27 ve 0,38 misina kullanıyorum. Düğümü zedelerseniz maalesef çok dayanıksız. Ben ise zedelemeyecek şekilde ve ıslatarak UniKnot düğümü kullanıyorum ve çok iyi çekerler yakaladım. Geçende 50 mt'den yaklaşık 10mtlik atık tekne halatını 0.38lik liderle tekneye çıkardık. Kamış ve makine ile çekemedik ve elimizle çıkarmak zorunda kaldık. Yemli takımlarda da iğneyi açıp kurtardığım da oldu. İşin özü düğümlerde bitiyor anlayacağınız.

Demirmet

Yeni Üye
Adı
Metin
Ben en fazla misina kopmasını kurşunu bağladığımız kasa düğümlerinde yaşıyorum. Özellikle 100gr ve üzeri abanarak atışlarda kopuyor. Kasa düğümünü daha hafif kurşunlarda kullanmalı. Klipse atılan uniknot çok daha dayanıklı, kurşunu da klipse takıp kullanmak lazım.

smhcnr

Yeni Üye
Merhaba,
Boğazda kullandığım çaparileri dışarıdan her alışımda sıkıntı yaşadım. köstekleri hazır alıyorum. En son kendo hazır köstek kullandım. Beden olarak da Nippon Super Tough 0,28 mm kullanıyorum. Çekeri yaklaşık 11,7 kg. 200 gr.2a kadar abanarak atışlar yaptım. Hiç sıkıntı yaşamadım.
IMG-1093.jpg

mühendisdogan

Yeni Üye
Adı
Doğan Ö.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Köstek için Sakuraline %100 FC 0.40 kullanıyorum. Beden için 0.40 Evostar (FC kaplama) kullanıyorum. Şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Gayet verimli avlar yapıyorum. Sadece biraz takımları inceltmeyi düşünüyorum. 0.30 verdim yeni siparişleri.

Demirmet

Yeni Üye
Adı
Metin
Kurşunu nasıl bağlıyorsunuz diye sorsam? Kasa düğümü şeklinde mi? Yoksa klipse mi takıyorsunuz?

erkanenginn

Aktif Üye
nıppon ghost bence pıyasadakı fıyat perfprmans urunlerınden en ıyısı. ben yıllardır hem bedende hemde kosteklerde bu mısınayı kullanıyorum.sonsuz gezer tek ıgnelı yaptıgım takımlarda kostegı 0,40 mm kullanıyorum eğer düğümü düzgün atarsanız koparmanız cok zor. 3 lu takım yaptıgımda ıse bedenı 0,40 mm kosteklerıde 0,30 mm kullanıyorum. 150 gr uzak atıs abanarak atmam ragmen koptugu cok az olmustur. hele hele 100 gr - 125 gr kursunlarla falan atıs anında kopması bence cok zor. eğer kopuyorsa attıgınız dugumde bır sorun var demektır. bence avcılıgı bakımındanda oldukca avcı bır mısına helekı 0,25 lık tek ıgne kostekte mukemmel avcılıgı var fakat 2-3 kıloluk çupralarda bazen sorun yasamanız mumkun.