Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beden Ve Köstek Için Hangi Misina

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında cupraavı tarafından paylaşıldı.

1. cupraavı

cupraavı Üye

arkadaşlar bodrumdan tekne ile ava çıkıyoruz. makara da ip misina kullanıyorum. köstek ve beden için normal misina arıyorum. iki adet misina markasında kararsız kaldım.
    Pelican Dozer
    OKUMA Bluefish Serisi
    tekne avında ip misinanın ucuna bağlayacağım beden ve misina için hangisini almalıyım.

conquestime ve Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cupraavı

cupraavı Üye

tekneden çupra avı için
    beden için okuma bluefish 0,34 misina
    köstek için okuma bluefish 0,31 misina
    uygun olur mu acaba

4. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Beden için birley diyemem ama bluefish misina kösteklerde sıkıntılı olabilir. Ufak iğnelere düğüm atmak çok zor normal iğnelerde iyi sıkışmazsa açma yapıyor düğüm mukavemeti düşük.

conquestime ve Mektupla bunu beğendi.
  5. cupraavı

cupraavı Üye

bayadır araştırıyordum. ama senin yazdıklarınla kafam iyice karıştı. aslında balığa giderken balık malzemesi satan yerlerden alıyorum takımları. ama artık kendim yapmaya karar verdim. bir tavsiyen var mı beden ve köstek misinası için. makarada ip misina var.

conquestime bunu beğendi.
  6. Mektupla

Mektupla Daimi Üye

Okuma Bluefish Serisi 300M Şeffaf Misina Fiyatı linkinde 4 adet yorum yapılmış

Semih09 bunu beğendi.
  7. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Ben elimdeki fluorocarbon misina azaldığı için son birkaç avdır kullanıyorum bluefish 0.28 olması lazım bir sorun yaşamadım ama daha iyi misinalar var tabi ki.

Mektupla bunu beğendi.
  8. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Ben çinekop takımlarımı yaparken kullanıyorum. Daha önce başka bir misina vardı markasını hatırlamadığım iğneleri çok rahat bağlıyordum ve sıktığımda tam sıkışma yapıyordu. Bluefishte misinayı iğnenin etrafından sıkı sıkınsararak çeviriyorum tam sıkacağım zaman sarsığım kısımları parmakla sıkıca tutmak zorunda kalıyorum yoksa hemen bozuluyo. Sıkıca tutup çekmem gereken ip kısmınınçekiyorum düğüm gerçekleşti bu seferde tam sıkışma yapmıyo karga burnu pense felan bi yandan ipneyi çek bi yandan misinayı güzel bi kuvvet uyguladığımda takım sağlam oluyor bugüne kadar hiç kesilme veya kopma sorunu yaşamadım. Ama çupra takımını bilmiyorum nasıl iğne nasıl bağlamak gerekiyor belkide sorun yaşamazsın.

Mektupla bunu beğendi.
  9. GRAFTT

GRAFTT Aktif Üye

Genelde beden ve kösteklerde Sufix Elite, Strong XL, Asso Double Strong, Trabucco Super Soft tercih ediyorum. Tekneden çapari takımlarımda ise Nippon. Sufix ile Asso bu yönde benim favorilerimdir ;)

Mektupla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş