Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bel fıtığı ve balıkçılık ?

Konu, 'Sağlık' kısmında BS Okuru tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. BS Okuru

BS Okuru Misafir

S.a arkadaşlar, cümleten rastgelsin.

Yaklaşık on gün önce sabah yataktan kalktığımda belimde bir ağrı vardı. Gün içerisinde fazla kendini göstermedi. O günün akşamında hem halk oyunları + hemde halı saha maçımız vardı. İkisinde de yer aldım. Maçtan sonra bacağımda bir ağrı hissettim. Bunu hamlığa bağladım. Ertesi gün kalktığımda hem belim hem bacağım çok ağrıyordu. Bir kaç gün bekledim ve doktora gittim.

Doktor kara film çektirdi ve fıtık olduğunu söyledi. İğne iki tane hap ve bir krem verdi. Bir hafta kullan sonucu görelim dedi. İğneleri vurdurdum, ağrım kesildi ama sonra yavaş yavaş yine gelmeye başladı.

Ailemde hem annemde hem babamda fıtık vardı. Annemin dediğine göre bacağını kaldır eğer ağrı yok ise fıtık değildir dedi.

Bacağıma yükleniyorum bel kısmında herhangi bir ağrı hissetmiyorum. Elimi belimin sol tarafına götürdüğüm zaman orada bir şişme gibi bir şey olduğu bariz belli oluyor.

Kısmetse yarın yada en geç çarşamba günü daha iyi bir doktora gideceğim.

Bu süre zarfında daha önceden bel fıtığı geçirmiş olan hobidaşlarımdan yorum almak istiyorum.

omercetin ve Erol 61 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zaad

zaad Aktif Üye

Spor hayatın bitmek üzere, en azından hoplamalı zıplamalı olanlar :(
    Bende de aynı sıkıntı var, ayaklar aynı seviyede olduğu sürece ve zıplamadıkça sorun yaşamıyorum ama artık kayadan kayaya yarım metre mesafeyi atlayarak geçme yerine 5 dakka yürüyüp dolanmayı tercih ediyorum birde ayaklar aynı seviyede omur düz dursun. Yani kıyıdan avlanırken kaya üzerinde bir ayak üstte bir ayak alçakta kalacak şekilde fazla durmamak lazım. Zaten zamanla öğreneceksin, artık hayatı biraz daha korkakça yaşayacaksın. Bende ne kötü yazmışım :confused: Durum o kadar da vahim değil, zamanla alışıyor insan ani hareketler yapmadıkça, hoplayıp zıplamadıkça normal hayatına devam edersin.

4. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Çok şükür öyle hoplamalı felan bir günlük yaşantım yok.

Balık avcılığını da genellikle ya yemli yada surf kurşun arkası olarak yapıyorum.

Hadi yemli avcılık neyse de surf balıkçılığını bana bıraktıracaksa şayet işte o zaman gerçekten çok üzülürüm.

5. zaad

zaad Aktif Üye

Uzun atış yaparken bele(omura) yük bindirmezsen sorun olmaz. Zaten bindirirsen o kendini hissettirir ;)

BS Okuru bunu beğendi.
  6. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Geçmiş olsun.

30 senedir çekerim. Gençliğimizin kıymetini hoyratça harcadık. 100 kg. lık yük,'' O da ne ki '' dedik.:)

30 sene boyunca, o bensiz, ben de onsuz olamadık.:) Boş bulduğu anda belde küçücük bir tık ve bir hafta sürüngen gibi yaşa. Tabii bu sürede iğneler falan cabası. Derken sağ kalçamın tam içinde, sanki iğne saplanmış gibi süreklilik arz eden bir sızı. Ayak parmak uçlarında sürekli karıncalaşma. 2 tane 90 dakika maç çıkartan biri olarak, 400 m.yi, en az 4-5 yerde molasız gidemez oldum. Utanmasam baston kullanacağım. En son işin ciddiyetini anladım ve Uludağ Ün.de uzman olan yeğenime anlattım. Acilen emar, tomografi falan çektik. Konunun branşında ki hocalara gösterdik. Tek çözüm acilen ameliyat diyerek, bıçağı ( Neşter ) çekti bize. Bel fıtığı ameliyatının sonucunda ki rizikoları annemden biliyorum ve EYVAH dedim. Derken çevremden gelen 1-2 öneri ile fizik tedaviye yöneldim. 1 ay kadar fizik tedavi gördüm. Fizik tedavide kullandıkları TENS ALETİ bende de vardı. Evde de tedaviye devam ettim. Alabalık yağı, Ozon yağı ıvır zıvır ne varsa sabah & akşam uyguladım. Fizik tedavide gösterilen kültür fizik hareketlerini uyguladım........................................................

Sonuç ne oldu dersen ?

Tüm ağrı, sızı, karıncalaşma vs. yok oldu. İnan ki yaşım 60 ve şu an 2 tane 90 lık maç çıkartır durumdayım. Ama o fıtık denen kötü dostum, '' Bak buradayım. En küçük boşluğunda...............'' diyor.

Kullandığın alet ne dersen ?

Wollex Wxp-2120 Çift Kanallı Tens Cihazı Masaj Aleti Fiyatı

7. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Hastaneye gidip emar çektir eyer fıtıksa bana haber ver bel kayması ise allah yardımcın olsun

BS Okuru bunu beğendi.
  8. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Eyvallah abi Allah razı olsun. Bende iyi bir doktora görünmek istiyorum. Senelerdir annemin gittiği bir doktor var inşallah ona randevu bulabilirsem ( sarıyer devlet hastanesi ) ona gitmeyi düşünüyorum.

Bu arada kalçada belirtilen o iğne ağrısı gibi ağrı yüzünden bir haftadır iğneyi yapan hemşireye etmediğim laf kalmadı. Daha sonra anladım ki bunun iğne ile alakası yok kalçadan gelen başka bir ağrı var, tıpkı senin bahsettiğin gibi.

9. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Bel kaymasının belirtileri tam olarak nasıl oluyor Erol hocam ? Herhangi bir fikrin var mı, bu zamana kadar pek denk gelmedim açıkçası.

Erol 61 bunu beğendi.
  10. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Disk kayması üst üstte dururken hafif kayması bende geçen sene ağrı filan derken baktım geçmedi hastaneye bi emar ikitane fıtık hemen ameliyat dedi doktor medicanada oluyor bu olay ben de doktor beye nazik bir şekilde ben emarımı alayım doktor bey diyerek aldım ve çıktım sonrası neler neler anlatırım inşallah birşeyin yokdur varsada merak etme haber ver bana

11. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Tamamdır, hayırlısı ile inşallah bende şu MR ' çektireyim eğer fıtık ise sana ulaşacağım.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş