Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Beşi Bir Yerde Levrek Avı

Hamdi

Admin
Site Admin
Katılım
29 Nis 2010
Mesajlar
21,760
Tepkime puanı
12,131
Puanları
113
Yaş
46
Konum
İstanbul
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhaba arkadaşlar,

Balıksız geçen İstanbul günlerinde İrfan’ın aldığı güzel levrekler iştahımı kabartmıştı :) İrfan’ın daveti üzerine ani bir kararla balık avlağımızın rotasını Kuzenim Fatih ile Bursa’ya çevirdik.

Akşam yola çıktık saat 21:30 da Bursa’ya vardık. İrfan’la buluştuk. Önce Bursa’nın meşhur İskender’in den yedik. :)

Gece başlayıp sabaha kadar sürecek av için gerekli konuşmalarımızı yaptık. İrfan’ın önerdiği Şekilde takımlarımızı hazırlamış ve oltalarımızı getirmiştik.

İğne : Mustad 505 1 Numara
Fluorcarbon Misina : 0.40 beden 0.35 Köstek 3 iğneli takım.
Yem : Canlı Teke

Av yerimize gitmeden önce İrfan’ın meşhur VIP avlağını ziyaret ettik :p Bize tutacağımız balığı yakından göstermek istediğini ve herkesi buraya getirmediğini söyledi :D

Sonra avlağımıza doğru yola çıktık. Orada bizi Musa kaptan bekliyordu. Neşeli ve tecrübeli bir ağabeymiz di. Bir kontrol de onla yaptık malzemelerimizi tamamladık.

Sıra kullanacağımız yeme gelmişti. İzmir’den özel mamun getirtmişti İrfan. Fakat mamunlar aşırı sıcağa dayanamayıp ölmüşlerdi.

Zaten mamunu denemek için getirtmişti, esas yemimiz canlı teke idi. Teke ise çok nadir çıkıyordu. Gece 12:00 de limanda teke süzmeye başladık.

Musa kaptan ve İrfan tekeleri gece ışıkla tek tek kepçeye alıyorlar dı :) Biz de kovaya bakarak, çoğalmaları için dua ediyorduk :) Çünkü teke yok sa balık ta yok..!!


Bu sırada havanın yatması içinde dua ediyorduk. Kuzey Doğudan şiddetli rüzgar alıyorduk. Denizde önce emniyet şarttı..!! Havanın yatması gerekiyordu üç ayrı hava tahmin sitesinden kontrol etmiştim. Yine yanıldılar mı? diye düşünüyordum.

Gece 01:30’a kadar hemde teke süzdük, hem havanın yatmasını bekledik. Hava biraz daha sakinleşmişti. Hava tahminin biraz gecikmeyle de olsa sakinleşeceğini anladık.

Teknemize eşyalarımızı yerleştirdik, artık av bölgemize gitmek için hazırdık…


Gecenin karanlığın da limandan hareket ettik. Bir yandan limandan çıkınca denizin ne durumda olduğunu merak ediyordum. Limandan çıkınca havanın sıcak olduğunu ve denizin yatmaya başladığını görünce İrfan ile göz göze geldik ve ikimizin de yüzü gülüyordu. Çünkü hava tam istediğimiz gibi olacağını belli ediyordu..

Musa kaptan avlağa geldiğimiz de kerterezi aldı ve İrfan’a demir atmasını söyledi. Demiri suya salarken balığın olmasını arzuluyorduk. Demir atma işlemi tamamlandı, ve Rastgele diyerek oltalarımızı karanlık sulara yolladık…


Aradan yarım saat geçti geçmedi derken benim oltam birden aşağı doğru basmaya başladı.

Evet bu aradığımız "O" balıktı.. Çünkü mücadele ve kafa vuruşları, kalama istemesi "O" balığın işaretcisi idi…

Sakin sakin ve zevk alarak oltamı çektim, karanlık sudan beyaz heybeti ile Levrek kendini gösteri, Fatih hemen kepçeyle tekneye Levreği aldı. Hepimizin yüzünde gülümseme vardı..:)

Yine konsantre olduk ve güzelim Levrekleri beklemeye başladık. Aradan 15 dakika kadar az bir zaman daha geçti ki..!!

Benim olta yine aşağı doğru bastı, evet geliyordu ve bu diğerinden oldukça büyük olduğunu belli ediyordu. Kalamanın sesi gecenin karanlığında bize melodi gibi geliyordu. İrfan’a bu daha büyük dedim. Fatih kepçeyi hazırladı, zevkle balığı çekiyordum. İnanılmaz güzel bir mücadele vardı balıkla aramızda :)

Levrek kendini gösterdi ve kepçe ile tekneye aldık :) Keyifler yerine gelmişti, çünkü deniz her zaman balık vermez di. Bu sefer yüzümüze güleceğini belli etmişti.

Bu işe en çok İrfan ve Musa kaptan seviniyordu. Misafirlerimizin balık tutması bizim için daha önemli diyorlardı. Sağolsunlar ellerinden geleni yapıyorlardı balık almamız için.

Ava devam ediyorduk fakat vuruş kesilmişti, aradan 1-2 saat geçti balık alamıyorduk. Merayı değiştirdik fakat orada da balık vuruşu olmadı, tekrar eski meraya döndük. İrfan av şeklini değişelim dedi, sabit avlanmayacaktık. Av yerimize tekrar döndük ve demir atmadık. İrfan küreklerin başına geçti ve sakin sakin kürek çekerek oltalarımızı dipte tutuyor ve yemleri gezdirerek avlanmaya başladık. İrfan’ın ve Musa kaptan’ın tecrübelerine güveniyorduk.

Ava devam ediyorduk ki..!! Musa kaptanın oltası suya basmaya başladı. Vuruşlardan ve oltanın halinden Levrek olduğu belli oluyordu. Derken kepçeyle Levreği tekneye aldık ve yüzümüz gülmeye başladı. Tabi ki umutlar da başladı :)

Aradan yarım saat geçti İrfan Fatih Fatih diye seslendi, Fatih oltaya asıldı ve Fatih için anlamı büyük olan ilk Levreğini tekneye aldı :)

Yavaş yavaş sabah oluyordu güneş doğmaya başlamıştı, İrfan bizlerin balık tutması için gayret gösteriyordu ve tutmuştuk ta. İrfan artık balık tutabilirdi :) Derken onun kamışta aşağı doğru basmaya başladı ve o da balığı tekneye aldı. :)Emeğimize ulaşmıştık, Levrek avı için 300 Km gitmiştik hiç uyumadan sabaha kadar avlanmıştık. Sonucun da Levreği de yakalamıştık. Daha insan ne ister ki :)

Balığın kestiğine kanaat getirdik ve mutlulukla limana doğru yola çıktık. Yolda gecenin sonunda bize mutluluk veren Levrekler ile hatıra fotoğrafları çekildik. :)Limana geldik eşyalarımızı yerleştirdik. Hepimiz uykusuzduk ama olsun balığı yakalamıştık, her şeyden önemliydi :)

Musa kaptanı evine bıraktık. Güzel bir kahvaltıyı hakkettiğimizi İrfan söyledi J Kahvaltımızı da yaptık, gecenin yorumunu aramızda konuştuk.Artık İstanbul’a geri dönme zamanı gelmişti..İrfan’la vedalaştık ve İstanbul’a balıksız günlere geri döndük..Buradan Levreklerin Efendisi :) İrfan Kardeşime ve Musa kaptana Misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Emeklerinize sağlık, yüzünüzden gülümseme eksik olmasın :)
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Katılım
9 Haz 2010
Mesajlar
93
Tepkime puanı
8
Puanları
6
Yaş
44
Konum
bursa
Adı
Selçuk KALEŞ
Çok güzel bir gece geçirmişsiniz. Tebrikler. Raporu görüpte içlenmemek mümkün mü.
Elinize sağlık.
 

Ersin

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
2,374
Tepkime puanı
164
Puanları
63
Konum
Çorum
Adı
Ersin M.Karaketir
Kan Grubu
A Rh Negatif
Bir müslümana çok değil mi bu kadar levrek ? :D:D
Çok keyifli bir av olmuş ;) Emeklerinize sağlık :)
 

Ümit

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
610
Tepkime puanı
75
Puanları
28
Yaş
43
Konum
İstanbul ve Silivri
Adı
Ümit Özdemir
Tebrik ederim arkadaşlar, balıksız İstanbul'un artık bizleri İstanbul dışına gitmeyi zorladığı şu dönemde denizana da sizlere cömertliğini göstermiş ne mutlu... tekrar tebrik ederim, misafir perverliklerinden dolayı Bursalı dostlara da ayrı teşekkürler..
 

agartan

Moderatör
Yönetici
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
25,225
Tepkime puanı
14,001
Puanları
113
Yaş
54
Konum
İstanbul
Adı
Şeref
Tebrikler, Fatih, İrfan, Hamdi ve Musa Kaptan
Deniz kimseyi levreksiz bırakmamış.
O denize iyi bakın valla.. :)
 

vatos70

Aktif Üye
Katılım
1 May 2010
Mesajlar
186
Tepkime puanı
61
Puanları
28
Yaş
50
Adı
OKTAY ARIKAN
tebrik ederim, herşey mükemmel... resimler, anlatım, ekip :) 300 km yol yapmaya değmiş.
 

Tolga

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
718
Tepkime puanı
69
Puanları
28
Yaş
43
Konum
ISTANBUL
Adı
Tolga Özgür
Keyifli ve levrekli bir gün geçirmişsiniz. Tebrik ederim.
 

seco

Üye
Katılım
8 Tem 2010
Mesajlar
79
Tepkime puanı
57
Puanları
18
Konum
İstanbul
Adı
SERDAR COŞKUN
of off nasıl özledim böyle bir macerayı,elinize sağlık valla
 

BİROL

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
4,162
Tepkime puanı
127
Puanları
63
Yaş
51
Konum
İSTANBUL
Adı
Birol
Bizsiz tutmuş olabilirsiniz aa en azından beraber yiyelim şunları Hamdi :D
Tebrikler tüm ekibe ve şimdiden reservasyon yaptıralım İrfana