Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bir Başkadır Benim Memleketim - Kültür Turu

Melih

Daimi Üye
Adı
Melih
Sevgili Forum Dostları ,

Bildiğiniz kadarı ile günümüzde kültür turlarına farklı bir rağbet vardır.
Bu Konu altında sizleri bilgilendirmek ve güzel ülkemizin güzel yerlerini
gezmek isteyen tüm dostlara bu konu başlığı altında yardımcı olacağımı bilmenizi isterim :)

Gap Turları; Fırat ile Dicle nin Mitolojik Masalı

Ateşin İbrahim’e karşı serin ve selamet ol emrini aldığı Balıklıgöl den, Antitoroslar ın 2100 metresinde Tanrı Kral Antiochos’un yurdunu tanrıların ortak yurdu yapmasına, tüm tarih boyunca kutsal addedilen bölgenin, hayat kaynakları Fırat ve Dicle Irmaklarından, erişilmez mağaralar anlamına gelen yaşayan antik kent Hasankeyf’e, Dünyanın gelmiş geçmiş en meşhur 20 astronomundan biri kabul edilen El Battani nin doğduğu yer Harrandan, Müze kent Mardin’e kadar bir şiirdir GAP. Keşfetmek üzere olan bir kaşifin ilk heyecanını yaşamak, paylaşmak isteyen herkes için...

Hasan Keyf

Nemrut Dağı

Balıklı Göl

Mardin

Mardin

Cendere Köprüsü

Touristica Gap Turları İçin Tıklayınız

Kapadokya Argaeus un Gölgesinde Rüzgar ile Yağmurun Büyüsü

M.Ö 6. yüzyılda Pers orduları başında Büyük Cyrus Kapadokya bölgesine ulaştığında bu bölgeye Pers dilinde "Cins Atlar Ülkesi" anlamına gelen Katpatuka adını verir. Tarih boyunca doğudan batıya doğru yapılan askeri seferler üzerinde bir geçiş noktası konumunda olan Kapadokya, yer altı şehirleri, kaya kiliseleri, güvercinlik vadileri ile mistik bir dünyanın kapılarını bizlere açıyor. O kapıdan girmek isteyenleri beklercesine..

Peri Bacaları

Peri Bacaları

Yılanlı Kilise

Uç Hisar

Peri Bacaları

Touristica Kapadokya Turları İçin Tıklayınız

Konya Turları; Tasavvuf Güneşinin Batmadığı Kent

Yüzlerce yıllık geçmişi sayesinde birçok medeniyetin izlerini taşıyan Konya; medreseleri, müzeleri ve büyüleyici semazen gösterileri ile hem sizi etkisi altına alacak, hem de kısa bir süre zarfından kültürel doygunluğa ulaşacaksınız. Tarihi güzellikleri ve kendine has mistik havasıyla sizi üzerinde tasavvuf güneşinin batmadığı erenler diyarına davet ediyoruz.

Alaaddin Keykubat Camii

Mevlana Türbesi

Çatalhöyük

Sema Töreni

Touristica Şebi Arus Turları İçin Tıklayınız

Mardin Turları: Mezopotamya nın Şairane Şehri

Fırat ve Dicle nehirlerinin arasında yüz yılardır medeniyetlere ev sahipliği yapan Mardin; tarihte Mezopotamya nın en büyük kenti Dara Harabeleri, Ortaçağlardan günümüze kadar korunan Midyat ı ve tarihi ipek yolu üzerinden yüzlerce yıllık kervansarayları sayesinde sizleri efsaneyi yaşatmaya davet ediyor.Şehrin yüksek bir noktasından baktığınızda göreceğiniz şiirsel görünüm tarihi bir açık hava müzesine geldiğinizi hissettirecek.

Touristica Mardin Turları İçin Tıklayınız

Karadeniz Turları; Yeşille Mavinin Hırçın Dansı

Tanrı Zeus, ırmak tanrısı Osopos’un güzeller kızı Sinope’yi gördüğü zaman haylaz bir rüzgarı yanına çağırmış ve en zarif hali ile Sinope’nin kulağına senin için Olyposun tahtından vazgeçersem bana gönlünü açarmısın demesini istemiş. Korku içindeki genç kız kendisine dokunmamasını ve sonsuza kadar eşsiz kalmak istediğini söylemiş heybetli Zeus’a. Tanrılar tanrısı sözüne sadık kalmış ve Sinope’yi bir yarım adaya dönüştürmüş.Böyle başlamış Karadeniz de ilk kent olarak kurulan Sinop ve Karadeniz tarihi…

Uzungöl

Yayla

Uzungöl

Karagöl

Karagöl

Karagöl

Ovit Buzul Gölü

İkizdere Yaylası

Sümela Manastırı

Kırmızı Benekli Alabalık

Touristica Karadeniz Turları İçin Tıklayınız

Tüm Balık Sevdam Üyelerine Ekstra İndirimler Uygulanacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Güzel anlatmışsın da Melih,
Bize ne iskonto yapacaksan? :D

Hasan79

Daimi Üye
Adı
Hasan SARIKAYA
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba Melih,
Ellerine sağlık güzel anlatım olmuş, şahsen karadenizli yani, Giresunluyum, sumela manastıri ve uzun göl' e gittim. Gercekten gorulmeye deger yerler. Resimlerin ilk basinda yer alan hasankeyf'e yri bir ilgim yok degil. Hamdi abinin dedigi gibi memleketimn her yeri ayri bir guzel, teklifini aldim kabul ettim % 13 indirim cok iyi :)
Tesekkurler,

Tabletten yazdim imlada cok ynlis var kusura bakmayin...

Saygilar.

Melih

Daimi Üye
Adı
Melih
Merhaba Melih,
Ellerine sağlık güzel anlatım olmuş, şahsen karadenizli yani, Giresunluyum, sumela manastıri ve uzun göl' e gittim. Gercekten gorulmeye deger yerler. Resimlerin ilk basinda yer alan hasankeyf'e yri bir ilgim yok degil. Hamdi abinin dedigi gibi memleketimn her yeri ayri bir guzel, teklifini aldim kabul ettim % 13 indirim cok iyi :)
Tesekkurler,

Tabletten yazdim imlada cok ynlis var kusura bakmayin...

Saygilar.
Elimden geldikçe yardimci olacağım burada indirim de yanlış anlaşılma olmasın diye ana arkamdan ilk önce genel indirim herkesin uyguladığı sonrasında benim özel indirimim olacak :))

Melih

Daimi Üye
Adı
Melih
Konya Şebi Arus Turu İçin Son Koltuklar

İlgilenen Arkadaşlara Duyurulur

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Melih programların çok güzelmiş. Başarılar dilerim.

Trafik kazası hangi turun proragmında vardı? Söyle de ona gelmiyelim.:D