Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bir Sahte Yem Serisi

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Çok etkileyici bir tanıtım olmuş abi emeğine sağlık, ben de elimdeki bütün WTD setini neredeyse Sammy den yana değiştirdim. Bence su üstünde gerçekten çok başarılı renk oldukça fazla. Ben aksiyon olarak biraz daha sert vuruşlar yaptırarak verim alıyorum videolarda izlediğim salına salına gelen sahtelere baktıkça nasıl balık avlıyorlar diye düşünüyorum. Çantanızda kesinlikle bulunması gereken bir ürün ama bildiğim kadarı ile Türkiye de artık getirilmiyor. Eğer birkaç kişi alacaklı olursa yurtdışından getirtme konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışırım. Saygılarımla...

Tüm bunları bilmeme rağmen birkaç gün önce 5 tane Ima skimer aldım.:mad:
Geçen sene skimer ile birkaç parça bir şeyler almıştım. Kullanım sırasında diğer ıvır zıvırlar gibi sorun çıkarmayan yurt dışı bloglarda top 10 a giren skimerlardan daha verimli olacağı bizim kullanıcılar tarafından onaylı Sammy den sonra Luck Craft'ın yeni ürünü Gunfish var.

Gunfish daha ince skimer görünümünden farklı. Bunlardan Gunfish 95 ve 115 alıp denemek istiyorum.

Su üstü sahteler genelde hatta %90 çok önemli sahteler. Ancak av bölgesine ve mevsime göre dalanlar da yanımızda taşımamız gereken sahteler.
3 metre dalan gagası dipteki kumları havalandırıp karıştıran, taşların üzerinde zıplayanlar dahi yerine göre diğerlerinden avcı olabiliyor.
Bu aylardan sonra verimli olacak sahteler silikon ve su üstüler.
Artık yağışların, dalgaların azaldığı, suların netleştiği koşullarda gece su üstü sahteler balıklar tarafından sahte olarak algılanmazlar.

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Abi Skimmer ilk göz bebeğim, ama saltwater olan modellerine bir türlü ulaşamadım eğer bulabileceğin bir adres varsa paylaşırmısın Bülent abi.

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Çok etkileyici bir tanıtım olmuş abi emeğine sağlık, ben de elimdeki bütün WTD setini neredeyse Sammy den yana değiştirdim. Bence su üstünde gerçekten çok başarılı renk oldukça fazla. Ben aksiyon olarak biraz daha sert vuruşlar yaptırarak verim alıyorum videolarda izlediğim salına salına gelen sahtelere baktıkça nasıl balık avlıyorlar diye düşünüyorum. Çantanızda kesinlikle bulunması gereken bir ürün ama bildiğim kadarı ile Türkiye de artık getirilmiyor. Eğer birkaç kişi alacaklı olursa yurtdışından getirtme konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışırım. Saygılarımla...
sert vuruş derken. ben hep salına salına yapıyorum daha birşey yok birde sert deneyeyim ama nasıl olacak biraz daha açık anlatırsanız sevinirim. mümkünse video olsa daha harika

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
sert vuruş derken. ben hep salına salına yapıyorum daha birşey yok birde sert deneyeyim ama nasıl olacak biraz daha açık anlatırsanız sevinirim. mümkünse video olsa daha harika
Haklısın Erkan Hoca'm, Ali bu bahsettiği aksiyonları videolu anlatsın. 1080p ya da 4k olabilir ama 3d olmasını önemle rica ediyorum, biz de o avdaymışız gibi hissettirsin :D
Şaka maka pis alıştırdın bizi videolarına ve görsellerine Ali. Beklentiyi düşük tutamıyoruz artık :rolleyes:

Plankton

Aktif Üye
Adı
salih
Haklısın Erkan Hoca'm, Ali bu bahsettiği aksiyonları videolu anlatsın. 1080p ya da 4k olabilir ama 3d olmasını önemle rica ediyorum, biz de o avdaymışız gibi hissettirsin :D
Şaka maka pis alıştırdın bizi videolarına ve görsellerine Ali. Beklentiyi düşük tutamıyoruz artık :rolleyes:
Bu konuda Ali abiye katılıyorum.Biraz bileği ağrıtıyor.Çok dar alanda sağ sol yapıyor ve çıkardığı ses , su daha fazla olduğu için balığı daha çok iştahlandırıp hamle yapmasını sağlıyor.Yavaş wtd de ise çok kez levreğin gelip bakıp geri döndüğünü gördüm.Birazda farkediyor sahteyi.Fakat hızlı yapınca o karambolde atlıyor.İlkinde ıska geçse dahi 2. hamledeyi hatta 3. kez saldırdığını bile gördüm.Ali abiden bunla ilgili bir video bekliyoruz. :D :D

Şurdan bir örnek göstereyim.Sahte gözükmesede ne kadar hızlı yaptıkları gözüküyor.

Spinning in Grecce! seabass game on top waters! - YouTube

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu konuda Ali abiye katılıyorum.Biraz bileği ağrıtıyor.Çok dar alanda sağ sol yapıyor ve çıkardığı ses , su daha fazla olduğu için balığı daha çok iştahlandırıp hamle yapmasını sağlıyor.Yavaş wtd de ise çok kez levreğin gelip bakıp geri döndüğünü gördüm.Birazda farkediyor sahteyi.Fakat hızlı yapınca o karambolde atlıyor.İlkinde ıska geçse dahi 2. hamledeyi hatta 3. kez saldırdığını bile gördüm.Ali abiden bunla ilgili bir video bekliyoruz. :D :D

Şurdan bir örnek göstereyim.Sahte gözükmesede ne kadar hızlı yaptıkları gözüküyor.

Spinning in Grecce! seabass game on top waters! - YouTube
Benim gördüğüm orada balığın bol olduğu.
Kamış makine hareketlerinden anladığım ise aksiyon maksiyon hak getire..
Hızlı hızlı sarıyorlar.. :)

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sizler için bi video yapacağım en kısa zamanda, ama şunu söyleyeyim yaptığınız küçük vuruşlar suda yarattığı titreşimler sahtedeki ses balığın dikkatini çekiyor, bir de bu özelliklerinin yanına suyun üstünde çırpınıyor gibi bir balık efekti yarattığınızı düşünün. Yavaş ilerliyor ama su üstündeki çırpıntısı fazla, biraz yorucu olsa da ben balıkların daha fazla ilgisini çektiğine şahit oldum. Sahteyi sürekli çekmektense biraz çırpıntılı gürültülü sarım arkasından biraz yavaş belki durdurmak faydalı olacaktır. Bazen balığın takip edip etmediğini anlamak için durdurup bekliyorum bunun da faydası oluyor tavsiye ederim.