Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bir Sahte Yem Serisi

Plankton

Aktif Üye
Adı
salih
Benim gördüğüm orada balığın bol olduğu.
Kamış makine hareketlerinden anladığım ise aksiyon maksiyon hak getire..
Hızlı hızlı sarıyorlar.. :)
Aksiyon su üstünde yılan gibi gelmiyor fakat sürekli hızlı sarım ve hızlı kısa aralıklarla kamışı vurdurmak daha dikkat çekici oluyor.Çok dar alanda zig zag yapmakta görünen şekilde yapılınca.Videoda sahteyi çekselerdi güzel olurdu.
Sağ taraftaki bi ara kendinden geçiyor aksiyon vereceğim diye. :D :D Cidden çok çabuk yoruyor.

Bu arada dalgalı havalarda da kesinlikle deneyin.Wtd yapılmasa da çıkardığı ses yetiyor. :)

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Sizler için bi video yapacağım en kısa zamanda, ama şunu söyleyeyim yaptığınız küçük vuruşlar suda yarattığı titreşimler sahtedeki ses balığın dikkatini çekiyor, bir de bu özelliklerinin yanına suyun üstünde çırpınıyor gibi bir balık efekti yarattığınızı düşünün. Yavaş ilerliyor ama su üstündeki çırpıntısı fazla, biraz yorucu olsa da ben balıkların daha fazla ilgisini çektiğine şahit oldum. Sahteyi sürekli çekmektense biraz çırpıntılı gürültülü sarım arkasından biraz yavaş belki durdurmak faydalı olacaktır. Bazen balığın takip edip etmediğini anlamak için durdurup bekliyorum bunun da faydası oluyor tavsiye ederim.
Herkes kendine göre bir şeyler geliştirip deniyor. Bu çok güzel bir olaydır.

Denize maskeyle girdiğinizde levrek görürseniz başparmağınızı işaret parmağınıza sürtüp ses çıkarın ve levreği izleyin.
Bu garip sese dahi tepki verip yaklaşan balık bunlar.

Sahil33

Daimi Üye
resim ordan . bende almıştım . var birkaç yerde aslında ben duo nun su ustunu araştırdım .hoşuma gittti ama türkiyede 1 adet bundum ama boyu bana büyük .resim bulursan eklerim...:) ima güzel ama ses yok içine bilye koymayı unutmuş lar ::)

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
G-Spash 120 ilk sayfadaki listede yok.
Bunlara ne diyorsunuz? 12cm 24.5g

Bunlar= kofana, torik, levrek, barakuda vs

Ekli dosyalar

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bülent abi geçenlerde kofananın ağzında gitti bir tane MS Metallic Sardine renk kodu. Aksiyonu bozulmuyor pek takla atıp dolaşmıyor güzel yüzen bir sahte kullandığım daiwa ya benzerliğinden almıştım atımı da güzel popper olarak çantada yer alması gerekli bir model diye düşünüyorum.

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Hepsi çok güzeller Bülent ağabeyim. Pembeye bayıldım Ama Dündar kardeşimin kofana için kendi el yapımı pervaneli sahteleri var, tescillenmiş onaylanmış. Mersin taraflarında çok güzel iş yaptığını biliyorum. Dizimizin dibinde kıymetli kardeşimin el emeği o harika pervaneliler dururken kolleksiyonu zenginleştirmek için çok uzaklara bakmaya her zaman bu kadar gerek yok diye düşünüyorum :rolleyes: Mesajımı görünce pervanelilerin resimlerinden ekleyebilirsen sevinirim Dündar'ım, öpüyorum :)

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Hepsi çok güzeller Bülent ağabeyim. Pembeye bayıldım Ama Dündar kardeşimin kofana için kendi el yapımı pervaneli sahteleri var, tescillenmiş onaylanmış. Mersin taraflarında çok güzel iş yaptığını biliyorum. Dizimizin dibinde kıymetli kardeşimin el emeği o harika pervaneliler dururken kolleksiyonu zenginleştirmek için çok uzaklara bakmaya her zaman bu kadar gerek yok diye düşünüyorum :rolleyes: Mesajımı görünce pervanelilerin resimlerinden ekleyebilirsen sevinirim Dündar'ım, öpüyorum :)
İlk resim Pearl Shad, ikinci Salty Ghost Nishiki , dördüncü Pearl White, renkleri.
Alacak olanlara levrek için bunları veya beyaz yerine Chery Beryi önerebilirim.
Benim deneme amaçlı sipariş ettiğim Gunfish 115 ler bugün sipariş sonrası 8 günde Japonya’dan Burhaniye Ören’e geldi.

Dündar'ın yaptığı uskurlu kofana sahtelerini benn de merak ediyorum. Bizim burada büyük levrekler için uygun olabilir.

Bugün gelen Gunfish sahteler, koşullar da levrek için uygun değil. Yoksa hemen deniz kenarına koşardım. 4 ü 115mm 18g biri 135mm28g.
Ağız yapıları Sammy den çok daha iyi. Boşuna Sammy'den sonra geliştirilmiş sahte dememişler. G-Splash kadar şamata yapabilecekler mi henüz bilmiyorum.
Şu an sadece ikisini kutudan çıkardım.
Benim gibi silikon taraftarı bunları ne yapacak?
Yaz geceleri dalgasız suda su üstü dikkat çeken sahtedir.

Ekli dosyalar

hakan4117

Üye
Adı
Hakan KAYATÜRK
Bu ürünlerin hepsi deneme yanılma yöntemiyle mi bulunmuş, yoksa çok bilen ağabeylerimiz kafasındaki sahteleri mi yapmışlar? Bizi cezbediyor ya balıkları?