Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bir Tekneyi Balıkçı Yapmak

Ümit Özer

Yeni Üye
Adı
Ümit ÖZER
Sevgili Akın Kaptan,
Tüm kalbimle teşekkür ederim.
3 yıl öncesince 7.50 uzunluk ve 2.50 genişliğinde bir tekne aldım Kabuk gibi Yeni bitirebildim. Ancak işi bitiremiyorsun. Her gün yeni bir mesele geliyor. Gerçekten sevinç veren bir iş. Bende bir Foto story yapacağım.Tüm Üyelerimizle paylaşmak için.
Tekrar sevgi dolu paylaşımınız için Teşekkürler.

Lodosum

Aktif Üye
Adı
hakanözcan
çeviri çok faydalı olmuş. ben bu bloğu bulmuş ama ve tam çevirememiş ne dediğini anlamamıştım.bende yıllardır kendi teknemde her türlü tamiratı yapıyorum.
yanımdam gelen geçen ..:)bitmedimi? sorusunu sorup duruyor..

bende hafif burun kıvırarark yok bitmedi.. diyorum..insan kendini unutup yeni yeni projeler üretebiliyor.
bir sahil römorkü yaptım..tente, burun makarası hertürlü jelkot epoksi uygulamasını yapabiliyorum.bunları dışardan yaptırmaya kalksan zaten cüzdanı alıp götürürler.

tekne boşluklarına poliüretan köpük uygulaması , gerçekten çok iyi fikir. geri dönüşümsüz tek yönlü su gideride çok güzel sağa sola sordum kimse tek yönlü su giderini duymamış..istanbulda tedarikçilere sordum oradada yok.. bilen varsa bende bundan takarım..lazilas a sordum onlarda bir tek yönlü su gideri var ama, gerçekten tek yönemi su boşaltıyor onlarda bilmiyor..

Senginfb

Yeni Üye
Adı
Serhan Engin
Kan Grubu
A Rh Negatif
@AKIN KAPTAN emeginize saglik. 2010 da paylasilan bu bilgiler cok onemli. Ancak resim linklerinin bulundugu websitesi calismiyor sanirim. resimlerin hicbirisini goremiyorum maalesef, baska bir sekilde paylasma imkaniniz olabilir mi resimleri?
Tesekkurler.

Tek yönlü su giderleri siparişim bugün elime geçti. Hemen prova edip montajına başladım.

Resim 101-102-103-104

Hazır aldığım orta konsol, elime ulaştı. Artık tekne şekillenmeye başladı.

Resim 105A-B

Kıç aynalık üzerinde yaptığım tadilatları biliyorsunuz. Şimdi sırada teknenin dışına, uzatma şeklinde çıkartmaya çalıştığım motor braketi var. Ulaşmaya çalıştığım örnek şöyle(yapılmışı var)

Resim 106-107

Şimdi bu örneğe ulaşmak için kendi yaptığım braketin aşama aşama resimlerine bakalım.
İlk aşamada kat kat marin kontraplak ile mukavim ve esnek bir yapı elde etmeya çalışıyorum.

Resim 108AB-Resim 109AB

Brakete takılan kıçtan takma motorun üreteceği gücü tekneye iletecek levhaları hazırlıyorum.

Resim 110AB-Resim 111AB

Bütün işler bitince beyaz epoxy boya ile içten boyuyorum.

Resim 112A-B

Braket hazır. Şimdi bu braketinin üstüne monte edilecek yüzme platformunun imaline geçebiliriz.

Resim 113AB-114AB-115AB-116AB-117

Braket ve platformun birleştirilip kıç aynaya monte edilmesi

Resim 118AB-119AB-120ABC

Herşey tamam olduğuna göre artık kıç aynaya montajı yapabiliriz. Montaj için güçlü saplamalar kullanacağız.

Resim 121-122