Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Boğaz için sahte tavsiyeleri

nerdehani?

Yeni Üye
Adı
Kaan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkese selamlar, bir süredir boğazda spin avı yapıyorum. Amacım genelde lüfer ailesi oluyor, malum sezon açılmışken buradaki tecrübeli abi, kardeşlerimden tavsiye almak istedim. Kullanılan sahtenin önemini geçen sene satın aldığım tight slalomu ilk kez denizle buluşturduğumda fark ettim, meraya vardığımda 3 arkadaşım birkaç saattir spin yapıyordu, benim ilk balığı almam ilk atışımda oldu :)

Kısmen sığ yada kıyıya geldikçe sığlaşan sular için elimde kendo(mor, limon), maxrap ve tackle house node gibi rapalalar var, mümkün olduğunca bunları kullanmaya çalışıyorum.

Fakat derin su için tight slalomun bir alternatifini bulamadım. 11 gr olduğu için rüzgarlı havalarda istediğim erime ulaşamıyorum. Geçen sene Daiwa sdr 97 ayu satın aldım fakat ilk atışımda kötü bir tecrübe yaşayıp, kopartıp boğazla buluşturdum. Rapala fiyatlarının geldiği nokta malum, özellikle derin sularda lüfer ailesinde kullanıp memnun kaldığınız sahte tavsiyelerinizi bekliyorum.

Herkese iyi akşamlar.

ktg666

Aktif Üye
Adı
Kerem T. Gezginci
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Güzel konu başlığı, güzel fikirler çıkar gibi; bende de 2 adet bulunmasına ve yaklaşık 3 sezondur boğazda denememe ragmen Daiwa sdr 'ler ile balık alamadım, alanı da (canlı olarak) görmedim. Ama erimi, derinliği, aksiyonu muazzam.

Tight slalom'un başarısı bence dip mesafesinden çok slalomunda (dipden gelmesi mutlaka avantajdır) a

ZipBaits Surf Driver 110S' I ben de denemek istiyorum, etrafımızda balık alan çok var. ama fiyat uçmuş tabiki...

nerdehani?

Yeni Üye
Adı
Kaan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, en kısa sürede bir tane edileceğim . 677 gözüme çarptı, renk tavsiyemiz olur mu ?

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yok piyasada. O yüzden fırlıyordur.