Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Boili ile balık tutan var mı ? ve tatlı su için yem önerileriniz

maniacherif

Yeni Üye
Adı
Muhammed
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İlk sorum taş gibi olan yenmeyecek durumda olan bu boili ile balık tutan var mı aranızda ve tutulur mu ?.İkinci sorum ise Batman ilinde yaşıyorum çevresinde balık tutmaya çalışıyorum 15 defa farklı yerlerde yakalamaya çalıştığım halde daha balık tutamadım mısırla sazan tutanı gördüm başkada görmedim alabalıkta Batman barajında var olduğunu düşünüyorum sazan ve alabalık için yem önerileriniz neler ? .

Ahmet Çevik

Aktif Üye
Adı
Ahmet Çevik
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Sazan için mısır, solucan, hamur ve boili. Siz yine de bölgedeki avcılardan ne ile avladıklarını öğrenin. Alabalık için doğal yemleri bilmiyorum ama döner kaşık maket balık gibi sahte yemlerle yakalanabilir.

B

BS Okuru

Misafir
Alabalık için sahte yemden ziyade beklemeli avlanmak istiyorsanız canlı gümüş balığı ile yakalayabilirsiniz.. Veya Berkleyin Powerbait kokulu hamurunu alabilirisiniz çok etkilidir alabalıkda.. Sazan için ise mısır idealdir.. Veya internetten araştırıp kendi yeminizi yapabilirsiniz..

İsmail Öz

Daimi Üye
Adı
İsmail Ö.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Amasya merzifon yenice goletinde yanimizdaki arkadas boili ile 8 kg sazan aldi. Yaninda 1 2 kg lik sazanlarda geldi ama birakti. Uzun lafin kisasi is yapiyor. Fakat avlanmaya baslamadan once iyice yemliyor. Yemleme olmadan sazan avciligi samanlikta igne olayina donuyor kanimca. Biz hamur ve fresh misir kullaniyoruz.