Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Botla Levrek Sırtısı Hakkında

Konu, 'Tanışalım' kısmında Kulyut tarafından paylaşıldı.

1. Kulyut

Kulyut Yeni Üye

Arkadaşlar botla levrek sırtısı yapmak istiyorum orijinal ragot raglou yüzdürürken silikon iğnesi dik olması ve takımda fırdöndü olmasına ragmen düz yüzmüyor levrek sırtısı daki püf noktaları paylaşırsanız sevinirim tşkler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Oğuz..
    İğne yuvası genişlemiş olabilir, bu yüzden de iğne dönüyor olabilir.
    Silikon düzgün saklanmamıştır, yani yapısı bozulmuş olabilir.

4. Kulyut

Kulyut Yeni Üye

Birden fazla değişik ebatlarda denedim hep aynı şeyi yaşadım iğneden çok silikon yana terse dönüyor

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hem de raglou ile..

6. Yakamoz

Yakamoz Daimi Üye

Raglounun sirt yuzgecini kes bu yuzgecin aksiyona bir faydasi yok, misinayi sokup igneye bagladiktan sonra icine igneyle birlikte kürdani ragotun boyuna gore kisaltarak ve islatarak sok, igneyi cok hafif disarida birak yani bir iki mm yuvasindan kuyruga dogru geride dursun yuvasina tam oturmasin kürdan sayesinde igne zor girip cikacak. Kuyrugunu en uc kisimdaki aksiyon parcasi haric kalin bir kitapin arasina koyup ustune agirlik koyarak duzeltip aksamdan sabaha beklet. Kuyrukta yamukluk kalmasin dumduz olsun.

Raglou alirken de kuyruklari duz olani secmeye bak. Koca kutu icinde bir kac tanesi oyle cikar onlari sec.

Dr. who bunu beğendi.
  7. Kulyut

Kulyut Yeni Üye

Tşk ederim raglou dışında sırtıda verim alabileceğim sığ alanlarda silikon tavsiyesi varmı

8. Yakamoz

Yakamoz Daimi Üye

Sig alanlarda kursunsuz oldugu icin ragloudan daha etkili bir sahte yoktur. Sig alan derken bir metre civari diyorum.

İki metre ve ustu yerlerde fiish black minnow ve yuki fishus ameni ozellikle iri balik cikan yerlerde canli yem kadar etkilidir.

Melih Peker bunu beğendi.
  9. Kulyut

Kulyut Yeni Üye

Verdiğiniz bu değerli bilgiler için tşk ederim daha bu konuda öğrenmem gereken çok şey var sırayla sorayım size levrek sırtısı için rapala kullanmak yararlı olurmu silikonlara göre canlı yem yakalama ve bağlama konusunda biraz bilgi makineme ip misinamı monofilamentmi ve kaçlık misina amacım kışın levrek ,fırdöndü ve fc tavsiyesi konusunda biraz bilgi piyasada edystone ve redgilller var ragloya alternatif olabilirmi birde sığ alanlarda düşük gramajlı jighead kombinleriyle ragloları yada duck finshad yada savager gibi silikonları yüzdürmek nasıl olur.

10. balikyakalayamayanbalikci

balikyakalayamayanbalikci Aktif Üye

Ben sırtı için bir ara şunlardan denemiştim. Ama kolyoz dışında bir şey vurmadı. (-ki benim en avlamasını ve yemesini en sevdiğim balıklardan biridir) Sadece bir kere taş bir iskelenin epey yakınından geçerken amcam bir levrek kandırdı, o kadar.

Ekli Dosyalar:

11. Nedim Ceylan

Nedim Ceylan Daimi Üye

Buradaki takımı da inceleyin derim.

Sayfayı Paylaş