Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Botla Levrek Sırtısı Hakkında

Kulyut

Yeni Üye
Adı
Oğuz
Kan Grubu
B Rh Negatif
Arkadaşlar botla levrek sırtısı yapmak istiyorum orijinal ragot raglou yüzdürürken silikon iğnesi dik olması ve takımda fırdöndü olmasına ragmen düz yüzmüyor levrek sırtısı daki püf noktaları paylaşırsanız sevinirim tşkler

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Hoş geldin Oğuz..
İğne yuvası genişlemiş olabilir, bu yüzden de iğne dönüyor olabilir.
Silikon düzgün saklanmamıştır, yani yapısı bozulmuş olabilir.

Kulyut

Yeni Üye
Adı
Oğuz
Kan Grubu
B Rh Negatif
Birden fazla değişik ebatlarda denedim hep aynı şeyi yaşadım iğneden çok silikon yana terse dönüyor

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Raglounun sirt yuzgecini kes bu yuzgecin aksiyona bir faydasi yok, misinayi sokup igneye bagladiktan sonra icine igneyle birlikte kürdani ragotun boyuna gore kisaltarak ve islatarak sok, igneyi cok hafif disarida birak yani bir iki mm yuvasindan kuyruga dogru geride dursun yuvasina tam oturmasin kürdan sayesinde igne zor girip cikacak. Kuyrugunu en uc kisimdaki aksiyon parcasi haric kalin bir kitapin arasina koyup ustune agirlik koyarak duzeltip aksamdan sabaha beklet. Kuyrukta yamukluk kalmasin dumduz olsun.

Raglou alirken de kuyruklari duz olani secmeye bak. Koca kutu icinde bir kac tanesi oyle cikar onlari sec.

Kulyut

Yeni Üye
Adı
Oğuz
Kan Grubu
B Rh Negatif
Tşk ederim raglou dışında sırtıda verim alabileceğim sığ alanlarda silikon tavsiyesi varmı

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Sig alanlarda kursunsuz oldugu icin ragloudan daha etkili bir sahte yoktur. Sig alan derken bir metre civari diyorum.

İki metre ve ustu yerlerde fiish black minnow ve yuki fishus ameni ozellikle iri balik cikan yerlerde canli yem kadar etkilidir.

Kulyut

Yeni Üye
Adı
Oğuz
Kan Grubu
B Rh Negatif
Verdiğiniz bu değerli bilgiler için tşk ederim daha bu konuda öğrenmem gereken çok şey var sırayla sorayım size levrek sırtısı için rapala kullanmak yararlı olurmu silikonlara göre canlı yem yakalama ve bağlama konusunda biraz bilgi makineme ip misinamı monofilamentmi ve kaçlık misina amacım kışın levrek ,fırdöndü ve fc tavsiyesi konusunda biraz bilgi piyasada edystone ve redgilller var ragloya alternatif olabilirmi birde sığ alanlarda düşük gramajlı jighead kombinleriyle ragloları yada duck finshad yada savager gibi silikonları yüzdürmek nasıl olur.

Adı
Seydi ESER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben sırtı için bir ara şunlardan denemiştim. Ama kolyoz dışında bir şey vurmadı. (-ki benim en avlamasını ve yemesini en sevdiğim balıklardan biridir) Sadece bir kere taş bir iskelenin epey yakınından geçerken amcam bir levrek kandırdı, o kadar.

Ekli dosyalar

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Buradaki takımı da inceleyin derim.