Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu gün Boğazda yine balık yoktu- 5 izmarit, 1 barbun

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN
Merhaba Arkadaşlarım,

Akşamdan beri uyku tutmadığından,evde film seyretmeye adadım kendimi; son seyrettiğim film 04 :30 da bitti.Yatağa yattığımda ezan okuyordu.Ama her sevdalıda olan malum pireler yine uyutmadı beni gideyim,gitmeyeyim derken giyindim üstümü aldım malzemeleri,doğru Vaniköy sahile.3 kamışın 2sini karidesle yemleyip attım,diğeri ile çapari denedim. 15 dk sonra bir barbun geldi irice,alt çenesindeki bıyığından yakalanmıştı.Onu çıkarırken diğer olta zıplamaya başladı,iri bir izmarit merhaba dedi bana.Saat 07:45 olduğunda kovada 5 izmarit (birisi epey iri ),1 iri barbun vardı.08:30 da üç genç geldi mekana; malzemeci sordular ama maalesef balık olmayınca onlarda olmazlar dedim.Herneyse 2 adet çapari takım ve 100 gr kurşun verdim onlar atışa başladığında ben toplandım.Ben gelirken Kulelini önü tıklım tıklımdı biraz baktım ama balık alan yoktu.Yanıma cep ve fotograf makinası almamışım,evde çekerim dedim ( gerçi çekecek ne var ki ? ) şimdi bu raporu yazarken balıkların tulum çıkarılıp buzlukta donduğunu öğrendim eşimden.
İşte garip bir rapor oldu ama yine de ilgilenenlere bir bilgi olsun istedim.

Saygılarımla

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN
Hergün bugün balık olur umuduyla deniz kenarına atıyoruz kendimizi. Ama malesef berketli bir av olmuyor.

Umarım ileri ki tarihler de balık miktarında artış olur.
İşten ayrıldığım için vaktim bol,artık bir çok sabah deneyeceğiz.Şimdi süt içiyorum balıkları da tavaya attım,kokusu olsun yeter değil mi ? Artık hanımda alıştı bu kokuya ilk yıllarda ıyk yapardı ; ama şartı koştum ; beni seveceksen balığı da seveceksin :)

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
İşten ayrıldığım için vaktim bol,artık bir çok sabah deneyeceğiz.Şimdi süt içiyorum balıkları da tavaya attım,kokusu olsun yeter değil mi ? Artık hanımda alıştı bu kokuya ilk yıllarda ıyk yapardı ; ama şartı koştum ; beni seveceksen balığı da seveceksin :)
Afiyet olsun, sonuna kadar haklısın :)

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Daha ne olsun, sabaha kadar uyku tutmayıp balıksız dönmekte vardı..
En azından bir tavalık almışsın..
İzmaritin yeme vuruşuna bayılıyorum yaa..
Bu arada barbun çıktığını ilk duyuyorum..
paylaşım için sağol..

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
hiç balık tutmamaktan iyidir tavalık çıkmış afiyet olsun

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Az daolsa balık varmış işte.
Tebrikler

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN
Daha ne olsun, sabaha kadar uyku tutmayıp balıksız dönmekte vardı..
En azından bir tavalık almışsın..
İzmaritin yeme vuruşuna bayılıyorum yaa..
Bu arada barbun çıktığını ilk duyuyorum..
paylaşım için sağol..
Bende bayılıyorum izmarite,ondan daha uyanık çıkmak, hah şimdi aldım seni demek çok büyük bir zevk.

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN
hiç balık tutmamaktan iyidir tavalık çıkmış afiyet olsun
Hayata bakış açılarımdan biriside ; '' bir sıfırdan daha iyidir'' prensibidir.Sizde bu prensibi seviyor olmalısınız