Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu Kadar Oldu(31 Temmuz 2010 Av Raporu)

C.POLAT

Daimi Üye
Adı
Cem POLAT
Sevgili Dostlarım,uzunca bir aradan sonra kardeşim Can'la birlikte tekrar denizle buluşma fırsatım oldu,her ne kadar balık çok olmasada keyifli ,güzel bir o kadarda serin bir geceydi,gelelim geceyi anlatmaya...

Kardeşim Can iznini memleketimizde geçirmiş,son gününü ise balık avına ayırmıştı,bana haftalar önceden Temmuzun son haftası beni balığa götür ,kimseye söz verme diyerek benden bu hafta sonu için söz almıştı, yanımıza üçüncü kişi olarak,İstanbul'dan iş için İzmir'e gelen, forumlardan olan tanışıklığımızı yüzyüze de gelerek pekiştirmek ve ilerletmek için banada uğrayarak beni çok mutlu eden Mehmet Bay kardeşimizi götürmeyi planlamıştık ,sevgili Mehmet'in işlerinden dolayı bu av programı ona uymadı ve birlikte bir av yapmak nasip olmadı.Sevgili Mehmet'e bu ziyareti için tekrar buradan da çok teşekkür ederim.

Tüm hazırlıklar tamamlandı,denizde tahmin raporlarına göre 3-4 knot rüzgar olacaktı,yani göl gibi bir deniz bizi bekliyordu,ayda balık avı için çok uygun bir konumda değildi,halbuki 3-4 gün önce dolunay vardı ,ne deniz ne de ay balıkavı için pek uygun değildi,ama benim gibi av programlarını işlerine göre ayarlayanlar için kabul edilmesi ve katlanılması zorunlu bir durum,belki ilerde işlerimizi av programlarımıza göre ayarlayabileceğimiz günleride görebiliriz. :)

Havaların ve suyun çok sıcak olmasından dolayı veya belkide bizim bilemediğimiz bazı sebeplerden dolayı yaklaşık son bir bucuk aydır balığa giden arkadaşlarımız elleri boş dönüyordu ve çoğu bundan dolayı Eylül'e kadar balığa ara verip gitmeyeceklerini söylüyorlardı,aslında bizim bu avımızda bile bile ladesti ama balığın derin suya çekilmiş olabileceğini düşünerek eski meralarımıza göre daha derin olan bir merayı ilk kez deneme hevesiyle yola çıktık.

Lafı fazla uzatmayacağım elimiz boş dönmemekle beraber ,baştan tahmin ettiğimiz gibi bereketli bir av olmadı, gece saat ikiden sonra balık kesti bizde derin ve serin bir uyku çektik bu sıcak havalarda çok iyi geldi.O eski avları yapabilmek için herhalde 20-25 gün daha beklemek zorundayız ,bu avda kullandığımız takımın özellikleri,iskandil 30 gr ,köstekler 0.20 beden 0.22 lik misinadan , iğne mustad 1521 5 numara, iskandilin üstünde iki köstek ve iskandilin altında hırsız köstek olmak üzere 3 köstekli klasik bir takım kullandık.yemimiz kum borukurduydu.

Sağlıcakla kalın,oltanızın ucundaki çoşku hiç eksik olmasın,avda çekilmiş birkaç kare fotoğrafla sizi başbaşa bırakıyorum.. :) :)

Uploaded with ImageShack.us

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Cem
Herzamanki keyifli avlarından biri daha..
Her zaman rastgelsin

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Sevgili Cem kardeşim uzun bir aradan sonra ne güzel ekibiniz ile birlikte kendinii deniz ile buluşturmusunuz..

Ben de merak ediyordum Sevgili Cem kardeşimden neden ses soluk çıkmyor diye...:)

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
cem olmuyor ama böyle mırmır raporunu yayınlaman.
Yıllık izne çıktım yazlıkta 2 gündür sabah akşam mırmıra atıyoruz,
hemde farklı yemlerle,bırak tutmayı tık bile etmedi.
Şimdi raporunu görünce offff ki ne offf çektim.

Darısı başımıza diyelim artık,bu sene bize yine mırmırsız bir sezon oldu.
En azından senin raporlarınla gözmüz gönlümüz şenleniyor...
Tebrikler Cem, sen raprolarına devam et, biz acımızı içimize gömeriz :D

C.POLAT

Daimi Üye
Adı
Cem POLAT
Sevgili Cem kardeşim uzun bir aradan sonra ne güzel ekibiniz ile birlikte kendinii deniz ile buluşturmusunuz..

Ben de merak ediyordum Sevgili Cem kardeşimden neden ses soluk çıkmyor diye...:)
Teşekkür ederim İshak abi sonunda buluşabildik denizle :)

C.POLAT

Daimi Üye
Adı
Cem POLAT
cem olmuyor ama böyle mırmır raporunu yayınlaman.
Yıllık izne çıktım yazlıkta 2 gündür sabah akşam mırmıra atıyoruz,
hemde farklı yemlerle,bırak tutmayı tık bile etmedi.
Şimdi raporunu görünce offff ki ne offf çektim.

Darısı başımıza diyelim artık,bu sene bize yine mırmırsız bir sezon oldu.
En azından senin raporlarınla gözmüz gönlümüz şenleniyor...
Tebrikler Cem, sen raprolarına devam et, biz acımızı içimize gömeriz :D
Abi böyle açıklı konuşup bizide üzme:D Birol abi yaklaşık 45 gündür balık çok nazlı bu yüzden bizde 12-13 m.derinlikteki meramızı terk edip daha derin (20 m.) ve biraz daha serin olduğunu tahmin ettiğimiz yeni bir yeri daha önce keşfini bu hafta da avını yaptık,haddim değil ama tavsiye olarak şunu söyleyebilirim, tahminim balık sabaha karşı çok az süre kıyılıyor ,ortam mazmuzlanarak biraz daha uzun sürede kıyıda tutabilenlerin birkaç balık alabileceğini buradaki ustalardan duyuyoruz,gönlünüzdeki avlar rastgelsin inşallah :)