Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu kamış hakkında ?

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Teşekkürler kamışı sorduk resmini eklemedik.Yeni işten geldim öyle bir başım ağrıyorki.Ama foruma bakmadan da uzanamadım.

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Pek sorun olacağını sanmıyorum; ancak sürekli 150 gram atacak iseniz maksimum atarı 170, 180 veya 200 gram olan bir kamış daha mantıklı; genelde kamışlar maksimum atarlarının bir miktar aşağısında ağırlıklarda en iyi performanslarını sergileyebiliyorlar...

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Bence bir sorun olmaz.Bu kamışlar etkin atış değerinde üretildikleri için yazılan ağırlığı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Halık bey bende forumda gördüğüm kadarıyla böyle düşünüyorum.Bu kamış şemsipaşa da kullanmak için alacağım.En büyük avantajı 2 adet yedeği oolması vede fiyatı uygun geliyor bana.mağazadan alsam 170 gr tercih ederim ama 1 tane var.Acaba 170 gr uç bulabilirmiyim ?

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Halık bey bende forumda gördüğüm kadarıyla böyle düşünüyorum.Bu kamış şemsipaşa da kullanmak için alacağım.En büyük avantajı 2 adet yedeği oolması vede fiyatı uygun geliyor bana.mağazadan alsam 170 gr tercih ederim ama 1 tane var.Acaba 170 gr uç bulabilirmiyim ?
Bu kamış surf kamış değil Ferhat. Hatta deniz kamışı bile değil bence. Bukadar çok fincanın olduğu kamışla uzak atış verimli yapılamaz.
Maksimum atarı 150 gr. olan kamışla 150 gr. atmak biraz zor olur. Dediğim gibi hem verimsiz olur hemde kamışa zarar verme ihtimalin yüksek olur. 200 gr. atarlı bir shimano surf kamışta bile verimli atar maksimum 170-175 gr. civarında oluyor.
Bana sorarsan alma derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Bu kamış surf kamış değil Ferhat. Hatta deniz kamışı bile değil bence. Bukadar çok fincanın olduğu kamışla uzak atış verimli yapılamaz.
Maksimum atarı 150 gr. olan kamışla 150 gr. atmak biraz zor olur. Dediğim gibi hem verimsiz olur hemde kamışa zarar verme ihtimalin yüksek olur. 200 gr. atarlı bir shimano surf kamışta bile verimli atar maksimum 170-175 gr. civarında olabiliyor.
Bana sorarsan alma derim.
Fincanlar benimde gözüme sonradan ilişti.Evet surf olma ihtimali sıfır.Herkese teşekkürler.Kurul kararıyla başımızdan savdık.
Rastgelsin.

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Alivio var şuan kullanıyorum ama yumuşak geliyor boğaz için.Üst segment te nexave mi biomaster mı ?