Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Şu anda saat 15,39 itibariyle TRT BELGESEL kanalında Durugölün Sessiz Köyü Balaban diye bir belgesel yayınlanıyor.

Balıkçılar pinterlerini topluyor, tamir ediyor. Nasıl bu malzemeyle avlanılır anlatıyorlar.gölde akaryakıtla çalısan motorlar bumu sirküler bumu yasa bu sirküler kimin için acaba.:mad:

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Sayın abim balkçıların sorununu gırgır tepesinde dinleyen bir bakana sahibiz daha ne olsun.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Şu anda saat 15,39 itibariyle TRT BELGESEL kanalında Durugölün Sessiz Köyü Balaban diye bir belgesel yayınlanıyor.

Balıkçılar pinterlerini topluyor, tamir ediyor. Nasıl bu malzemeyle avlanılır anlatıyorlar.gölde akaryakıtla çalısan motorlar bumu sirküler bumu yasa bu sirküler kimin için acaba.:mad:
Nejat abi, bilmediğimden soruyorum.
Sen konu yapmışsan bildiğin bir şey vardır kesin.
Terkosta motorlu kayıkların olması yasak mı?

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Bilmediğinden soruyorsun ama biraz arastırman gerekiyor sitemiz yeni de olsa bir dünya bilgiyi barındırıyor.

https://www.baliksevdam.com/vb/showthread.php?t=908

Burda açık net cevabı var.
Bilgilendirmen için teşekkürler.
Yalnız maddeleri okurken şimdi ekleyeceğim şu madde kafamı karıştırdı.
''(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağ (germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme) ile pinter, sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır.

(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, pinter ve sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır. Boyutları belirlenerek ilan edilmiş olan yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağın (tırıvırı, germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme vb.) avlakta bulundurulması ve kullanımı yasaktır. (Değişiklik, 5.11.2008 tarih/27045 sayılı RG)''
Küsbeli olta ilk maddede serbestken sonra değişikliğe mi uğradı..?

İkinci sorumda, ben birgün balabandayken oraya bir grup geldi şişme botları şişirip motoruda taktılar ve açıldılar.. Alşam üstü toplanıp gittiler.
Bunundayasak olduğunu bilmiyordum.

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Bilgilendirmen için teşekkürler.
Yalnız maddeleri okurken şimdi ekleyeceğim şu madde kafamı karıştırdı.
''(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağ (germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme) ile pinter, sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır.

(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, pinter ve sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır. Boyutları belirlenerek ilan edilmiş olan yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağın (tırıvırı, germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme vb.) avlakta bulundurulması ve kullanımı yasaktır. (Değişiklik, 5.11.2008 tarih/27045 sayılı RG)''
Küsbeli olta ilk maddede serbestken sonra değişikliğe mi uğradı..?

İkinci sorumda, ben birgün balabandayken oraya bir grup geldi şişme botları şişirip motoruda taktılar ve açıldılar.. Alşam üstü toplanıp gittiler.
Bunundayasak olduğunu bilmiyordum.

Sevgili Murat sirküleri yazıp düzeltmedim ama okudugum kadarıyla zaten cevabı senin sorunun icinde var.
İkinciye gelince bu bir sorumu, yoksa yaşadıklarınımı anlattın anlayamadım ama akaryakıt kullanan tüm teknelerin su havzalarında kullanımı yasak okuyunca bunu anlıyoruz.

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
abi belgesel çekiyorlar senin deyimin varya bi tane yeriçersıçarus lar işte onları inceliyorlar galiba :) aklına başka bişey gelmez insanın trt gibi köklü bir kanal bu kadar bo içerik veremez yoksa

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Sevgili Hızır çok uzağa gitmeyelim, az önce Doğa dostu kanalımız varya, Yaban Tv. orada da ustalardan diye bir turna avı yayınladılar az önce bitti.Üç tane duayen sayılan avcı vardı hikayede, birde bu avı yani sirküler ihlalini belgeleyen kameraman;
Aslanlar gibi 7-8 metrelik pancar motorlu tekneyle 1 saatten fazla çekim yapmışlar,Bilmiyolar da mı yapıyorlar, yoksa bilerek birileri tu kaka birileri bizim yerli hikayesimi var hani derler ya benim çok sevdigim kabileden olanlar TOPRAAAAAAAMMMHH..Bence hikaye burda baslayıp burda bitiyor.:mad:

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Kural kuraldır.
Olmalı, ama olmuyor işte.
Sizler gibi bu işlerin çelişkisini gören arkadaşlar, abiler yazacak, çizecek, tepkilerini
ortaya koyacaklar ki bu yanlışlar zamanla düzelecek...
''Banane lazımcılık'' yapmamak lazım..

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Kural kuraldır.
Olmalı, ama olmuyor işte.
Sizler gibi bu işlerin çelişkisini gören arkadaşlar, abiler yazacak, çizecek, tepkilerini
ortaya koyacaklar ki bu yanlışlar zamanla düzelecek...
''Banane lazımcılık'' yapmamak lazım..
Doğru.....