Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Burası Levrek Avlamaya uygun mu?

Öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum ve bayramızı en içten dileklerimle kutluyorum. Foruma yeni üye oldum ama son 1 aydır hergün takip ediyorum ve buradaki arkadaşlık ve yardımlaşma ortamı beni gerçekten çok memnun etti.

1 haftalık bayram tatilinde jig yapma hevesiyle Fethiye'ye geldik ama hava hiç olmadığı kadar kötü ve denize açılmamıza engel oluyor. Bende kıyıdan levrek alabilirmiyim diye bölgeyi tararken aşağıdaki koyu keşfettim. Levrek üstadlarının konu hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum, buradan av çıkar mı? Çıkarsa nasıl çıkar? At-çek mi yapmak lazım yoksa yemlemi avlanmak gerekir?

Ekli dosyalar

darthvader61

Aktif Üye
Adı
Mehmet S. BASDAG
Uygun olmaması için hiçbir sebep yok :D Sadece balık yaparmı orası meçhul. Denemelisiniz. Aynı mera Trabzon'da var. Sağı solu uzunca doğal kayalık. Fakat nadir balık yapıyor. Zamanında dinamit atmışlar sanırım...

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Ne levrekler sevdim ki zaten hiç yoktular... :)
Gidip atarak öğrenebilirsiniz sadece ama yapmaması için hiç bir neden yok.

Şu anda sağ omuzum at-çek yapmaktan bitmiş durumda. Tabii ki denedim ama sadece tek bir vuruş aldım o kadar. Bende üstadlara sorayım bakalım ne diyecekler dedim :)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Görünüş olarak uygun.
Sabah akşam denemekte fayda var. Levrek dışında başka balıklar da rastgelebilir.

egge

Yeni Üye
Adı
mete karaoğlu
Öncelikle bütün balık sevdalılarına hayırlı bayramlar...Murat kardeşim sen bana buranın koordinatlarını yada yerini söyle ben önümüzdeki 1 ay boşum zaten böyle biryer arıyordum ben tatbik edip sana ve değerli üyelerimize sunayım...

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
güzel mera ama fethiye veya o taraflar da levrekten daha baskın avcılar olduğu için pek av vermiyor sanırım iki derenin arasında bolca aranmalı kanımca dip yapısı cilimdir büyük ihtimal daha kayalıklı yerler nereler ise oralarda daha çok vakit harcayın derim

güzel mera ama fethiye veya o taraflar da levrekten daha baskın avcılar olduğu için pek av vermiyor sanırım iki derenin arasında bolca aranmalı kanımca dip yapısı cilimdir büyük ihtimal daha kayalıklı yerler nereler ise oralarda daha çok vakit harcayın derim
Hızır üstadım, 1. derenin ağzı ve sol tarafı oldukça taşlık ama iki derenin arası yer yer taşlık diyelirim. Aynı zamanda 2. derenin sağ tarafıda burna kadar tamamen taşlık. Mera çok bakir olduğu için başka balıkçıda görüp soramadım. Ama geçen sene 1 kilo civarında çupra çıktığını biliyorum.

Evet levrekten baskın avcılar var ama daha derin sularda. Yarın sabah güneş doğmadan tekrar deneyeceğim, çarşambaya kadar buralardayım umarım bişeyler tutmak nasip olur.

Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.