Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bursa’ dan selam olsun…. Sıfır mı ikinci el tekne mi?

ha16

Yeni Üye
Adı
halil ak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar
Bursa’ da yaşıyorum 38 yaşındayım ve Gemlik Kurşunluda yazlığım var.daha önce 25 HP trimli 4,5m bir teknem vardı.Malesef satmak zorunda kalmıştım.şimdi tekrar 5 metre 30-50 HP lik bir tekne arayışına girdim.Özellikle viyaboat 1. Tercihim olacak gibi duruyor.Fakat yer problemi beni korkutuyor.o yüzden sırf yeri var diye hali hazırda satılık olan teknelere mi bakmalıyım(yeriyle satılık olan) bir türlü karar veremiyorum.Ustalarım bu konuda bana yardımcı olursa sevinirim.

cagdask35

Yeni Üye
Adı
Çağdaş
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar
Bursa’ da yaşıyorum 38 yaşındayım ve Gemlik Kurşunluda yazlığım var.daha önce 25 HP trimli 4,5m bir teknem vardı.Malesef satmak zorunda kalmıştım.şimdi tekrar 5 metre 30-50 HP lik bir tekne arayışına girdim.Özellikle viyaboat 1. Tercihim olacak gibi duruyor.Fakat yer problemi beni korkutuyor.o yüzden sırf yeri var diye hali hazırda satılık olan teknelere mi bakmalıyım(yeriyle satılık olan) bir türlü karar veremiyorum.Ustalarım bu konuda bana yardımcı olursa sevinirim.
Merhaba benim elimden 3 tekne geçti yer büyük sıkintı gerçekten. Ilk kayigim alargada duruyodu kasık çizmesiyle binip iniyodum sonraki tekneme zor bela tanıdık vasıtasıyla bir barınaktan yer buldum. 3. teknem ise marinadaydı en rahatı en kralıda marinaydı olanakları cok iyiydi tabi su zamanda fiyatlar ucuk kacık tekneyi bile sattım orası ayrı konu. Hepside 2. El idi. Barinaktan yer ayarlayamiyorsan en iyisi yeri ile beraber satiliklara bakmalisin bence. Tabi bazilarida bi kayik parasi kadarda yer parasi isteyecektir. Romorkla indir bindir ugrasirim dersen oda zor is eger hergun baliga cikiyorsan. Malesef 3 tarafi denizle cevrili ulkede denizciligi yasayamiyoruz.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Hoş geldin Halil.
Bu ülkede denizcilere eziyet ediyorlar.
Ne doğru düzgün bağlayacak yer var, ne de indirecek yer.

Sekko

Yeni Üye
Adı
Sercan Yıldırım
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kurşunlu tarafında marina varmı emin değilim ama gemlikteki tekne marinasinin başkanıyla geçen sohbet etme imkanı buldum , 1.5 2 yılda anca sıra geldiğini ve teknesini yeriyle satanlara karşı olduğunu sahip değiştiğinde aynı tekneyi kabul etmediğini sıraya koyduğunu falan anlattı . Arkadaşım da sürekli römorkla indirip bindiriyor dışarıda motorunu çalmaya çalışanlar oluyor . Baya stresli bir durum

siprus

Üye
Bursa Halitpaşa daki marina da yer bulunmadığından, yer için tekne sahibine 50-60Bin TL fazladan vermek gerekiyor.
Marina başkanı Allah'tan sıraya koymuyor beklemeye almıyor insanları...(gemlikteki gibi)

Bir an önce bağlanacak yer sayısının artırılması lazım... herşey de olduğu gibi bunun da b.kunu çıkarttık ...

ha16

Yeni Üye
Adı
halil ak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Nasipse yarın 460 B ikinci el yerliyurt bir tekneye bakmaya gideceğim arkadaşlar.Sırf balıkçı barınağında yeri olduğu için ikinci el bakmak zorunda kaldım.Bence bu konuda en büyük baskıyı üreticiler yapmalı.Ben ve benim gibi bir çok insan Malesef sıfır, daha fazla özellikleri olan daha güçlü bir tekne alabilecekken daha fazla ödeyerek daha azına razı olmak zorundayız.Üreticide mesela bana ürettiği bir ürünü satamamış oldu.üretici kaybetti, orda çalışan işçi kaybetti, ben kaybettim.Peki kim kazanacak? Sırf yeri var diye eski teknesini fahiş fiyata satan kazanacak.Bu arada benim durumda olanlar için bilgi vereyim arkadaşlar.Bursa Gemlik bölgesindeki barınaklarda yer yok (kurşunlu-Gemlik-narlı) hepsiyle görüştüm.

ha16

Yeni Üye
Adı
halil ak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba benim elimden 3 tekne geçti yer büyük sıkintı gerçekten. Ilk kayigim alargada duruyodu kasık çizmesiyle binip iniyodum sonraki tekneme zor bela tanıdık vasıtasıyla bir barınaktan yer buldum. 3. teknem ise marinadaydı en rahatı en kralıda marinaydı olanakları cok iyiydi tabi su zamanda fiyatlar ucuk kacık tekneyi bile sattım orası ayrı konu. Hepside 2. El idi. Barinaktan yer ayarlayamiyorsan en iyisi yeri ile beraber satiliklara bakmalisin bence. Tabi bazilarida bi kayik parasi kadarda yer parasi isteyecektir. Romorkla indir bindir ugrasirim dersen oda zor is eger hergun baliga cikiyorsan. Malesef 3 tarafi denizle cevrili ulkede denizciligi yasayamiyoruz.
Çok haklısınız o yüzden bu güzelim ülkede denizcilik bir adım öteye gitmiyor.

ha16

Yeni Üye
Adı
halil ak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bursa Halitpaşa daki marina da yer bulunmadığından, yer için tekne sahibine 50-60Bin TL fazladan vermek gerekiyor.
Marina başkanı Allah'tan sıraya koymuyor beklemeye almıyor insanları...(gemlikteki gibi)

Bir an önce bağlanacak yer sayısının artırılması lazım... herşey de olduğu gibi bunun da b.kunu çıkarttık ...
Ben bu konuda barınak yönetimlerinede bir şey diyemiyorum.100 kayık yeri varsa 1000 talep var.

ha16

Yeni Üye
Adı
halil ak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hoş geldin Halil.
Bu ülkede denizcilere eziyet ediyorlar.
Ne doğru düzgün bağlayacak yer var, ne de indirecek yer.
Hoş bulduk kaptan.Umarım bir gün bu konuda çok ciddi iyileştirmeler olur.Peki biz görürmüyüz?

İnşallah görürüz diyelim

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bence en önemli sorun çekek yeri. Çok liman, marina yapılmasına gerek yok. Büyük tekneler için yapılsın. Ama küçük tekneler için çekek yerleri bolca yapılmalıdır. Küçük teknelerin kullanılmadığında karada durması bence daha güvenli.