Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bursa Demirtaş Barajı - Balıksız bir gün:)

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
Merhabalar,

Bu pazar yeni oltamın gelmesinin hevesiyle keles tarafına piknige gidelim dedik, ama sagolsunlar meteoroloji bu perşembeye kadar havanın yağışlı olduğunu söylüyodu. Ee oltam yeni gelmiş, yağış beni durdururmuydu? asla:) Ama ailemin ikna kabiliyeti daha ağır bastığından keles yerine demirtaş barajına gidelim dedik. Daha önce hiç gitmemiştim bu baraja, adı üstünde baraj diyodum ortada biraz su yanındada büyük büyük kayalar hiç isteksiz bir şekilde sabah 6'da koyulduk yola. 15 dk sonra ordaydık, Oraya vardığımızda surat ifademi görmeliydiniz '' :eek: '' Bursanın içerisinde en fazla 15 dk'lık mesafede böyle güzel bir doğa harikası, Bazı çam ağaçları fısıltı şeklinde '' Önyargılı olurmusun, buda sana kapak olsun '' derler gibiydi.:)

Gelelim resimlere;

Ee oraya sazan tutmaya gidiyoruz Ersin abinin tarifini verdiği hamur yemden yapmadan olurmu? Olmaz tabi. Hayatımda ilk kez menemen dışında birşey yapabiliyodum, hemde tam kıvamında. Halimi görmeliydiniz:) ( Cumartesi akşamı. )

Akşamdan anneme dedim kur saati 5:30'a annemin ağzından çıkan tek kelime '' Oha '' 5:30 da kalkılırmı olum naptın sen. Anne balığa gidiyoruz ne bekliyodun 10'damı kalksaydık derken annemide ikna ettik. Şimdi tek bir sorun kaldı nası uyuyacaktım o heyecanla:) Bir şekilde uyumuşum sanırım yada bana uyudum gibi geldi sabah bir gürültüyle uyandım dedim evmi yıkılıyo ne oysa hemen bahçenin önüne bir anadol yanaşmış, traktör mubarek:)

( Dedim şimdi bahçeden yukarıya çıkıpta çekersem, adam ya Nabıyo bu salak der. Yada sapık diye polis çağırır, en kötü ihtimalde dayak yerdim. Bi fotoğraf için dayak yenirmi ya aşağıdan çektim vesselam:) )

Derken koyulduk yola, arabayla geze geze güzel bi yer bulduk kurulduk oraya, bende hemen aldım cep telimi bikaç fotoğraf çektim.

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, dedim oltalarımı suyla buluşturmamın zamanı geldi suyun kenarına gittim bi baktım oda ne, suyun kenarında her taraf balık yavrusu:eek: Bazıları 50şerli sürüler halinde geziyorlar ufak ufak, bazılarıda bu yakaladğım ufaklık gibi 5'li 6'lı sürüler halinde geziyorlar. Acaba ne yavrusu:confused:

Hemen fotoğraflayıp geri saldım ufaklığı, resim net değil cep telefonuyla ancak bu kadar oluyor:(

Ee emre yeter ama dedim kendi kendime doğayla uğraşıcağına artık şu oltalarını suyla buluştur derken, hemen yaylara hamuru takıp iğnelerede mısır takıp oltaları saldım suya.

Oturdum suyun kenarına zillerden ufacık bir ses bekliyorum, suyun içine bi baktım bi karartı. Yanına yaklaştım yengeçmiş, dedim hayvan ölmüş heralde yazık sonra bi baktım eli kolu oynuyor:) Hemen 2-3 mısır attım yanına o kıskaçlarıyla mısırı yemesini seyretmek bütün bir ayın stresini aldı üzerimden:)

Dedim bi sopayla mısırın tekini almaya çalışayım önünden bakalım napacak, Ben mısırın tekini kenara doğru çekerken her iki kıskacına birer mısır aldı nası kaççağını bilemedi ordan, diğerlerinide alcam zanneti heralde:D

Güneş geldi tepeye, sıcak bastırdı, ee hani yağmur meteoroloji gene yanılmıştı, sağolsunlar perşembeye kadar yağmurlu verdiler havayı sadece yağışlı verdikleri ilk gün yağdı bidahada yağmur felan göremedik, o değil kelestende kaldık:)

Akşama kadar zillerin çalmasını bekledim hamağa yatıp ama nerdee,herkez eli boş dönüyor senmi elin dolu döneceksin bu acemilikle. İleride balıklar bazen suyun üzerine atlıyor belki benim oltamada böyle atlar diye diye akşamı ettik:) Ama yinede oltama gelen herhangi birşey olmadı.

Balıksız ama bir o kadarda güzel, eğlenceli bir gündü, paylaşmak istedim:)

Saygılarımla.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Bazen balık olmasada bu hobinin bizlere yaşattığı keyifli zaman bile herşeye değer.Manzaralar harika.İnşallah sonraki sefere balıkda olur..:)

şileli

Aktif Üye
Adı
salih tuhan
Emre, sanırım çim kayağı pistine yakın bir yere gitmişsiniz. Oraya gitmişken keşke turnaya deneseydin belkide hafta sonun daha heyecanlı ve daha mutlu geçecekti. Bir daha gidersen baraja girişteki kayaların orada tam ortada suyun içinde ağaçlar var. Oradan turnaya dene bence :)

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
Bazen balık olmasada bu hobinin bizlere yaşattığı keyifli zaman bile herşeye değer.Manzaralar harika.İnşallah sonraki sefere balıkda olur..:)
İnşallah:)

Emre, sanırım çim kayağı pistine yakın bir yere gitmişsiniz. Oraya gitmişken keşke turnaya deneseydin belkide hafta sonun daha heyecanlı ve daha mutlu geçecekti. Bir daha gidersen baraja girişteki kayaların orada tam ortada suyun içinde ağaçlar var. Oradan turnaya dene bence :)
Abi aklıma geldide yanımda hiç kaşık yoktu, bugun sipariş verdim 4-5 tane kaşık onlar geldiğinde birde turna denemesi yapacağım orda inşallah:)

şileli

Aktif Üye
Adı
salih tuhan
İnşallah:)

Abi aklıma geldide yanımda hiç kaşık yoktu, bugun sipariş verdim 4-5 tane kaşık onlar geldiğinde birde turna denemesi yapacağım orda inşallah:)
giderken bana yaz , işyerime 15 dakika demirtaş. bende devemlı aynı yere gidiyorum. kaşığın yanına birkaç tane silikon siparişi ver istersen ;)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bence hiç üzülme.
Çok güzel bir gün olmuş.
Bir sürü de güzel fotoğraf çekmişsin.
Yengeçi de çok iyi görünbtülemişsin.
Eline sağlık.

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
giderken bana yaz , işyerime 15 dakika demirtaş. bende devemlı aynı yere gidiyorum. kaşığın yanına birkaç tane silikon siparişi ver istersen ;)
Neden haber veriyimki abi avlağını biliyorum artık balık bırakmıcam orda:):) Şaka bir yana dönüşte diğer taraftan dönelim dedik, o kamyonlar felan çakıl taşıyo abi bilirsin o taraftan, barajın sonları sanki tam turnalık yerler, suyun dibi full yeşillik, dediğin gibi bikaçta iyi silikonda alıp barajın sonuna gitmeyi düşünüyorum. Orada avlanan bikaç kişi vardı, durdum 2 dk. herkesin kovasında kızılkanat vardı, turna olmasa bile hiçyoktan bikaç kızılkanat çıkartırım diye düşünüyorum:)

Bence hiç üzülme.
Çok güzel bir gün olmuş.
Bir sürü de güzel fotoğraf çekmişsin.
Yengeçi de çok iyi görünbtülemişsin.
Eline sağlık.
Yok abi üzülmek felan nerden çıkardın, benim için mükemmel bir gündü:) Teşekkür ederim.

Adı
Selçuk KALEŞ
tebrik ederim emre çok güzel bir anlatım.
tatlı su avcılığım hiç olmadı.mudanya tarafında işin olursa tanışırız umarım..

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sevgili Emre anlatım ve resimler çok güzel. bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor,sıkma canını doğayla iç içe olmak o havayı solumak kuş sesi böcek sesi insana yetiyor. Şileli Salih abin, sana o belge için gerekli tiyoyu vermiş.:) değerlendir derim.sevgiyle kal.:)

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
tebrik ederim emre çok güzel bir anlatım.
tatlı su avcılığım hiç olmadı.mudanya tarafında işin olursa tanışırız umarım..
inşallah abicim:) ufaklığımdan beri hep yunusların az ilerisindeki iskelede avlanan adamlara özenirdim, bir gün derdim benimde bir oltam olacak. O günler geldi şimdide bir kayığım olsa keşke diyorum:D insanoğlu çok aç gözlü yaw:):)

Sevgili Emre anlatım ve resimler çok güzel. bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor,sıkma canını doğayla iç içe olmak o havayı solumak kuş sesi böcek sesi insana yetiyor. Şileli Salih abin, sana o belge için gerekli tiyoyu vermiş.:) değerlendir derim.sevgiyle kal.:)
Teşekkür ederim irfan abi:) inşallah tavsiye ettiğin koca su göletine gittiğimde bol balıklı bir av raporu yayınlayabilirim, o zaman gör sen anlatımı :):)