Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bursa Levrek sezon açılışım güzel oldu.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Teşekkürler Bora'cım şans bizden yanaydı.:)yürübe bolu beyi diyorsun.:Dver gazı ver bu gidişle hanım kapının önüne koyucak ama hadi hayırlısı.:)
Biz gazı verelim, sen iyi raporlara devam et.
Bu tebrik ve güzel yorumları yenge hanımada okutursan,
kapı önü koyulmayacağını garanti ederim... :):):) :harika:

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
tebrikler, çok güzel balıklar.

buralarda da levrek var zıpkıncı bir arkadaşımın vurduğu 6.5 kiloluk balıktan biliyorum. fakat olta ile yakalayabilen bir ustayla tanışıp tüyolar almak daha nasip olmadı. sizden gördüğüm kadarıyla en güzel yöntem dip sürtmesi. kullandığınız takımı biraz daha açarsanız bende denemek isterim. özellikle tekeyi nasıl takıyorsunuz sürtme yaparken baş kısmından mı yoksa kuyruktan mı? kullandığınız ağırlık kaç gram ve nasıl bir olta düzeneğidir bu dip sürtmesi? canlı izmarit takarken tahir beyin trofe levrek avcılığı isimli konusundaki gibi balığın düzgün yüzebilmesi için küçük iğne ile ağızdan tutturuyormusunuz yoksa onudamı tek iğneye takıyorsunuz. biraz çok oldu sorular ama öğrenme isteği işte :) tekrar tebrikler..

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
tebrikler, çok güzel balıklar.

buralarda da levrek var zıpkıncı bir arkadaşımın vurduğu 6.5 kiloluk balıktan biliyorum. fakat olta ile yakalayabilen bir ustayla tanışıp tüyolar almak daha nasip olmadı. sizden gördüğüm kadarıyla en güzel yöntem dip sürtmesi. kullandığınız takımı biraz daha açarsanız bende denemek isterim. özellikle tekeyi nasıl takıyorsunuz sürtme yaparken baş kısmından mı yoksa kuyruktan mı? kullandığınız ağırlık kaç gram ve nasıl bir olta düzeneğidir bu dip sürtmesi? canlı izmarit takarken tahir beyin trofe levrek avcılığı isimli konusundaki gibi balığın düzgün yüzebilmesi için küçük iğne ile ağızdan tutturuyormusunuz yoksa onudamı tek iğneye takıyorsunuz. biraz çok oldu sorular ama öğrenme isteği işte :) tekrar tebrikler..
Sevgili hüseyin teşekkür ederim beğenmene sevindim.

Evet mevsiminde merayı iyi bilirsen ve tekneyle çıkma şansın varsa dip sürtmesini öneririrm öncelikle sesizlik şart kürek yardımıyla hafif,hafif gezerek bazen tekneyi kendi haline bırakmak,ta lazım takım çok basit kılasik 2,li ve ya 3,lü dip takımı saçaklar uzun kurşun alta tekeyi kuyruk çatalından takıyorsun tahat hareket etmesini sağlıyoruz.bu teke takımım.
Canlı balık kulandığım takım ise Tahir abinin sistemiyle aynı doğrudur ben 1.numara garvaniz iğne kulanıyorum ve üst damağa geçiriyorum.balık hem ölmüyor hemde uzun süre hareket özeliğini koruyor.umarım faydalı olmuşumdur.rastgelsin selamlar.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

zafersat

Aktif Üye
Adı
Zafer SATILMIŞ
İrfan bey tebrikler, açılış güzel olmuş. Aynı bereketle devam etmesi dileğiyle.

arno_16

Aktif Üye
Adı
hasany
maşşallah irfan abi çok güzeller...