Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bursa Narlı Ağ Atımı

Ruzgar16

Yeni Üye
Öncelikle iyi sabahlar dilerim ben ağ atma veya başka avlanma teknikleri hakkında pek bilgi sahibi değilim fakat bu hafta sonunu güzel değerlendirmek için ekip arkadaşlarım ile yollara düştük yine armutlu sahiline kadar uzandık merak açısından gece saat 01.30 gibi narlı civarlarında bulunan avlağımıza geri dönüş için yola koyulduk ve sahil boyunca belirli kesimlerde balığın yoğun olacağı bölgelerde iki balıkcı teknesi karşı karşıya durmuşlar suyun içinde bayağı iyi aydınlatan büyük bir lüks ağ çekiyorlar ortalama 6 7 bölgede aynı olaya şahit olduk bilmiyorum bu tür avlanma şekli yasal mıdır değil midir o durumu gördükten sonra tamamen olta balıkçılığından soğudum bütün kıyı kesimleri tutmuşlar sonuç olarak bölgemize giriş yaptık daha takımları suya saldım çekemeden dipte ağlara takıldı oysa ki o meradan bir hafta önce mercan almıştım daha ilk dakikalarda oda tamaman acemi şansı diyebilirim çünkü balık türünün mercan olduğunu dahi bilmiyordum forumlardan tecrübeli bir büyüğümüzden bilgi alarak öğrendim yemleri infilak edip derhal ayrıkdık bulunduğumuz yerden moral bozukluğu ile bu şekilde yapılan av hakkında o bölgelere giden arkadaşlara bir bilgi olması için ve bu av türlerinin yasal olup olmadığını öğrenmek için bu konuyu açmış durumdayım.

Sabır ile okuduğunuz için teşekkür ederim.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Maalesef yasal..

Dose123

Yeni Üye
almıştım daha ilk dakikalarda oda tamaman acemi şansı diyebilirim çünkü balık türünün mercan olduğunu dahi bilmiyordum forumlardan tecrübeli bir büyüğümüzden bilgi alarak öğrendim yemleri infilak edip derhal ayrıkdık bulunduğumuz yerden moral bozukluğu ile bu şekilde yapılan av hakkında o bölgelere giden arkadaşlara bir bilgi olması için ve bu av türlerinin yasal olup olmadığını öğrenmek için bu konuyu açmış durumdayım.