Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Büyükçekmece civarında levrek varmı?

kansu

Üye
Adı
KANSU GÜLBARDAK
büyükçekmece civarında levrek avlayabileceiğimiz bir yer var mı?var ise neresi ve hangi sahteyi kullanmamız iyi sonuç almamızı sağlar :confused: teşekkürler

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Çok açık söylüyorum ki Büyükçekmece civarı İstanbul'un levrek yatağıdır. Atçek yapma şansım olmasa da tekneden sıyıtrmayla levrek aldığımız bir meradır. Her mevsim sıyıtrmayla levrek alan olduğunu biliyorum.

Havanın kapalı olduğu günlerde Lodosun suyu bulandırdığı havalarda maxrap ima sasuke daiwa shore line shiner sahtelerle levrek alabileceğini düşünüyorum. Havayı bulabilsem bende gidip atçek yada tekne sıyırtmasıyla deneme yapacağım. Ama havalar levreklerden yana bu aralar:)

Mera olarak her kıyı desem abartı olmaz. Batıköy burnundaki kayalıkları özellikle öneririm. Oradan lüfer de çıkıyor. Ama dikkatli ol kayalar kaygandır. Önceden gidip araştırma yapmalısın. Zıpkın sitelerini araştır. Onların o bölgede daldığı güzel balıklar vurduğu avlaklar vardır. Bir de mimarsinan balıkçı barınaklarına gidip biraz soruştur. Şansın yagver giderse bilgi veren çıkacaktır.

Ancak çok iri levrek bekleme derim. O bölgenin levrekler çok çok kilo civarı oluyor.

SinanSinan

Aktif Üye
büyükçekmece civarında levrek avlayabileceiğimiz bir yer var mı?var ise neresi ve hangi sahteyi kullanmamız iyi sonuç almamızı sağlar :confused: teşekkürler
kansu yarın deneme yapıcam inşallah bi sıkıntı olmazsa Turan abinin tavsiye ettiği merada. sonucu paylaşırım.
ama hava pek levrek havası değil gibi araştırıp anladığım kadarıyla..

scorpion26

Daimi Üye
Ben gürpınarda en az 5-6 sefer denedim şu geçtiğimiz 3 ayda. Ama hiçbir takip vs. alamadım. Oralarda levrek olsada ben çok verimli bir mera olabileceğini düşünmüyorum en azından spin açısından.

evren davut

Aktif Üye
Adı
EVREN DAVUT
mimarsinan limanından teke kullanarak yemli levrek avı yapabilirsin.gece tekne aralarından güzel levrek tuttum. gecen hafta 2 levrek aldım çok iri olmasada balıklar yinede kilo üstüydü.

kansu

Üye
Adı
KANSU GÜLBARDAK
vay be demek buralarda levrek var o halde lodos havayı kovalayıp birlikte bi operasyon yapalım en kısa zamanda

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Bu sene Mimarsinan'da sabah suyunda canlı tekeyle ispari yakalarken, bir adet kiloya yakın levrek yakaladık. bundan birkaç sabah sonra hava karanlıkken, ileryaların uçuştuğunu görünce önce , hedef balık ispari, mırmır olduğu için, ilgilenmedim fakat hava biraz aydınlanınca, ayağımızın dibinde taşların arasında el kadar ispariler, kaçakuraları görünce PAŞA buralarda dedim, yanılmamıştım, 4-5 metre ileride hiç ama hiç abartısız 60-70 cm lik üç tane levrek sıkıştırdıkları ispari ve kaçakuraları yokladığını görünce hemen yakaladığım isparilerden birini canlı takıp saldım suya ama sunuç alamadım, 47 yaşımın en az 40 senesi Büyükçekmece körfezinde geçti, oltayla, kıyıdan, sandaldan, zıpkınla gürpınar yağlıkayalardan, baba burnuna kadar, tüm sahili karış karış bilirim, çok levrek gördüm çok zıpkınla kilo üzeri levrek vurdum, çok kıyıdan ispendek levrek yakaladım ama bukadar büyüğüyle hiç karşılaşmadım.Baba burnuna doğru kırmalık yerler vardır gündoğusu estimi bilki dalgaların kırıldığı yerde geziyorlar, ama rapalayla hiç denk getiremedik, iri canlı teke genelde ilacı oluyor.

scorpion26

Daimi Üye
Bu bababurun dediğiniz yer Batıköy tarafındaki burun mu? İlk fırsatta o tarafta spin denemeleri yapmayı düşünüyorum.

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Bu bababurun dediğiniz yer Batıköy tarafındaki burun mu? İlk fırsatta o tarafta spin denemeleri yapmayı düşünüyorum.
Evet Batıköyün altı spinle sonuç alamadık desem yeridir çok denemeler sonucu ama şanstır size denk gelir bilemem iri canlı teke ilaç dediğim gibi.

scorpion26

Daimi Üye
Evet Batıköyün altı spinle sonuç alamadık desem yeridir çok denemeler sonucu ama şanstır size denk gelir bilemem iri canlı teke ilaç dediğim gibi.
Peki son bir soru. Spin yanında canlı yem de denemek istesem bu tekeyi nasıl temin edebilirim. Gerçi yem yapmak için fazlasıyla güzel bir canlı onuda söylemeden geçemiycem. :)