Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Büyükçemece'de Kıyıdan(betondan) Nasıl Balık Avlayabilirim?

CanTekx1

Yeni Üye
Adı
can
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba, balık avı konusunda bilgim çok kısıtlı ve bu yüzden aldığım keyif azalıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Beton zeminden hemen önümüz 2 metre derinlikte buradan ileri doğru oltayı fırlatıyoruz. Ucunda duba olan altında 2 kanca olan takıma tavuk yem takarak attık be bekledik hiç balık tutamadık, ağırlığı küçük olduğundan sanırım uzağa da atamadık. Çapari takımıyla denedik gene tutamadık. Balık tutarken hangi aylarda, hangi havalarda hangi balığa yönelmeliyiz? Neleri yanlış yapıyoruz? Kıyıdan balık avlarken bilmemiz gerekenler neler? Ustalar lütfen bilgi paylaştıkça çoğalır, saygılarımla.

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Merhaba, balık avı konusunda bilgim çok kısıtlı ve bu yüzden aldığım keyif azalıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Beton zeminden hemen önümüz 2 metre derinlikte buradan ileri doğru oltayı fırlatıyoruz. Ucunda duba olan altında 2 kanca olan takıma tavuk yem takarak attık be bekledik hiç balık tutamadık, ağırlığı küçük olduğundan sanırım uzağa da atamadık. Çapari takımıyla denedik gene tutamadık. Balık tutarken hangi aylarda, hangi havalarda hangi balığa yönelmeliyiz? Neleri yanlış yapıyoruz? Kıyıdan balık avlarken bilmemiz gerekenler neler? Ustalar lütfen bilgi paylaştıkça çoğalır, saygılarımla.
Sana kendi amatöe bilgilerimi vereyim.ilk balığımı kayalık zeminde 2.4 oltam ile Yenikapı’da tuttum.Yeni kapıdan şuana kadar hiç boş dönmedim kayalıkların ordan.
İmkanın var ise yenikapı’da çapari ile istavrit atmanı öneririm çok basit sadece ilk başta çok takım kaptırırsın 3-4 kereden sonra alışırsın.
Büyükçekmece beton zeminden bende kaşık yüzdürmeyi ve spin sahte atmayı düşünüyorum , ve aynı zaman da gürpınar sahili büyükçekmeceye göre daha iyi olabilir.Bende amatörüm baya büyükçekmece yakın olduğu için 1.8 spin kamışımı denemek istiyorum.