Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çanakkale Balık Durumu

Eray ünlü

Yeni Üye
Adı
Eray
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Öncelikle merhabalar . Çanakkale de denizde balık avına yeni başlıyorum daha öncesi tatlı su avları yaptım ustarima bir kaç sorum olacaktı . lineaeffe adriatic 4.20 kamış aldım hesaplı geldi fiyatı başlangıç için ideal diye düşündüm makina albastar zeta 60 lik aldım inşallah yarı yolsa bırakmaz. Çanakkale de Lüfer ve palamut arasında kaldım nerelerden şansımı deneye bilirim hangi meralardan bilgi verirseniz sevinirim.

hawk17

Aktif Üye
Adı
mehmet şahin
Yat limanı taşlarını deneyerek başlayabilirsin..Fenere yakın yerden atarsan lüfer takımına çupra da gelebilir..palamut için bişey söyleyemem;daha yeni haberleri çıkmaya başladı..Ama aynı yerden ister yemli takım ister sahte ile daha önceki yıllarda hem lüfer hem de palamut çıktığı olmuştur..denize çok takım bırakmak istemiyorsan en ideal yer burasıdır..İlerleyen zamanda karacaören sahilini de deneyebilirsin..hem lüferi olur hem çuprası hem de ispendek levreği de...rast gelsin arkası her daim bol gelsin...

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Hoş geldin Eray
Sanırım yemli avlanacaksın. Oysa Çanakkale spin yeridir.
Türlü türlü balık çıkar spin takımlarla, at-çekle.
Yemli lüfer avı yapanlar için Eceabat, Kilitbahir gibi yerleri kullanırlar en çok.
Merkezde de Şakir'in yerinin önünde olta atanları görmüştüm.

M. Taha D.

Aktif Üye
Hoş geldin Eray
Sanırım yemli avlanacaksın. Oysa Çanakkale spin yeridir.
Türlü türlü balık çıkar spin takımlarla, at-çekle.
Yemli lüfer avı yapanlar için Eceabat, Kilitbahir gibi yerleri kullanırlar en çok.
Merkezde de Şakir'in yerinin önünde olta atanları görmüştüm.
Şeref abi spin ve lrf için nereleri tavsiye edersin..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Şeref abi spin ve lrf için nereleri tavsiye edersin..
Spin şu aralar Boğazın her iki yakasından hemen her yerden yapılabilir.
Merkezde Marina mendireğinin dış kısmına doğru ve oradaki kafenin önünden iç tarafa doğru yapılabilir.
Kilitbahir'de feribot iskelesinin oralardaki kayalıklardan, Eceabat liman içi ve dışı, Saroz'a doğru tüm kıyı boyu, tüm Saroz Körfezi.
Neredeyse tarlaya atsan balık çıkar :D
LRF ile hiç ilgilenmedim ama o da hemen aynı yerlerde iş yapacaktır

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Konu açılmışken ben de arada kaynayayım. Cuma günü bir kaç saat geyikli taraflarında olacağım, bu zamanda kıyıda balık var mı? Niyetim lrf takımı ile yemli avlanmak :)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Konu açılmışken ben de arada kaynayayım. Cuma günü bir kaç saat geyikli taraflarında olacağım, bu zamanda kıyıda balık var mı? Niyetim lrf takımı ile yemli avlanmak :)
Geyikli'de hiç avlanmadım ama mevsim itibarıyla başta levrek olmak üzere güzel balıklar çıkabilir.
Varsa kalamar zokalarını da al. Gün batımına yakın av vermeye başlar.

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif