Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çanakkale levrek avı

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar sevgili dostlar, hafta sonları gelebildiğim geliboluda fırsat buldukça ava cıkıyordum. Fakat müsilajında etkisiyle gelibolu kıyıları poyrazda av yapmak için pek mümkün görünmüyor. Gerçi lodosta da otlardan sahteyi yüzdürmek mümkün olmuyor. Tüm kıyı şeridi inanılmaz bir çamur deryasıyla dalgalanıyor poyrazda. Ben daha önce böyle birşey görmedim. En yukarıdan en asagıya kadar körfezi dolaştım ve sonuç aynıydı. Gecen sene yalnızca 1 kez gittiğim bir merayı denemek istedim. Sabah suyunda bir ben ve birde zıpkıncı vardı suda. Su yine çamur gibiydi ne ben ne de zıpkıncı birşey alabildik. 1 hafta sonra tekrar denemek istedim sabah suyunda bu sefer cep kısmının içine atış yapmak istedim, su nispeten daha iyiydi. İlk atışta otlar yine müsade etmedi aksiyon bozuldu hem otlar çıksın hemde biraz suyu hareketlendirmek adına popper aksiyonu vermeye basladım su üstüne ve 2. jerk de 800 gr lık ispendeği kandırabildim. Otlar yine sıkıntı oldugundan çarpmaları çıkarıp tekli iğneyi taktım kuyruk kısmına. Arkasından 35 cö lik bir ispendek daha geldi. Bir sonraki atışta bu sefer daha küçük bir benekli( tabiki 2 balıkta suya iade) bu sene bu taraflarda epey zorluk çekeceğim gibi görünüyor bakalım artık kısmet. Herkese daha güzelleri rastgelsin.

Ekli dosyalar

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Yavuz
Zor şartlarda da olsa balığı bulmayı başarmışsın.
Daha güzelleri rast gelsin

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Teşekkürler Şeref abi.

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrikler Yavuz
Zor şartlarda da olsa balığı bulmayı başarmışsın.
Daha güzelleri rast gelsin
Abi birşey sorucam. Bugun sabah suyuna tekrar aynı yere gittim ve 4 tane hayli büyük levrekler ortalığı birbirine kattılar. Fakat mera öyle bir yerki genel olarak 1 karış derinlik var. Dip eriştelik üstü ot dolu ne atsam yüzdüremedim. Silikon atıyorum jighead e ot takılıyor. Az dalarlı atıyorum dipteki erişteleri topluyor. Su üstü atıyorum şansın varsa tek hareket verebiliyorusun sonra ot gelip aksiyon almıyor. Ne yapsam bilemedim en sonunda oturdum basladım seyretmeye koca levreklerin ortalığı karıstırmasını. Böyle bir ortamda ne yapılabilir acaba?

Btc78

Aktif Üye
Adı
Burak Çakır
Popper belki denenebilir diğerlerine nazaran daha az yosun vs den etkilenir.

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Popper belki denenebilir diğerlerine nazaran daha az yosun vs den etkilenir.
Deniyeceğim fakat ot yine takılır diye düşünüyorum çarpmalara aksiyon bozulmadığı için belki çalışabilir.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Abi birşey sorucam. Bugun sabah suyuna tekrar aynı yere gittim ve 4 tane hayli büyük levrekler ortalığı birbirine kattılar. Fakat mera öyle bir yerki genel olarak 1 karış derinlik var. Dip eriştelik üstü ot dolu ne atsam yüzdüremedim. Silikon atıyorum jighead e ot takılıyor. Az dalarlı atıyorum dipteki erişteleri topluyor. Su üstü atıyorum şansın varsa tek hareket verebiliyorusun sonra ot gelip aksiyon almıyor. Ne yapsam bilemedim en sonunda oturdum basladım seyretmeye koca levreklerin ortalığı karıstırmasını. Böyle bir ortamda ne yapılabilir acaba?
Sen yapılması gerekeni yapmışsın zaten. Seyredip o anın keyfine varacaksın.