Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çanakkale sokakağzı yem tavsiyesi

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi

ErdenEren

Daimi Üye
Adı
Erden
BAŞLIĞI CANLANDIRALIM. :)

Yasakların kalkması ile 1-29 Haziran arası tam 28 akşam/gece mahallemde, Maltepe Dolgu Alanı'nda avlandım. Hedef balık gayet basit idi, kıyılamış olan istavrit idi.
Şimdi ise bizim buralara az ara verip, yazlığım olan Geyikli sahil tarafına kaçacağım. Yazlığın olduğu Odunluk İskelesi ve eşimin köyü olan Dalyan'da surf kamışı ile yapılan avlar verimsiz ötesi.
Sokakağzı'na da 4-5 günde bir giderim rakı içmeye ve sürekli dalan, daldıkça güzel balıklar alan bir hobidaş harici bir kez olsun görmedim avlanan birilerini. Özellikle kıyıdan.

Bir kez de yine o civarda olan ve müthiş bir derinliğe sahip olan Kumburnu'nu denedim ama o içme suyundan bile berrak olan denizden de bir şey çıkaramadım.
Velhasıl kelam, özellikle Sokakağzı için akşamları kıyıdan var mıdır güncel bilgiler ve deneyimler bazında öneri aktarabilecek bir babayiğit? :)
Şimdiden teşekkürler, selamlar.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
O bölge Ege'nin yüz karası hocam :D
Benim de biraz yukarıda yeniköy'de yazlığım var. Ben lrf yapıyorum. Yeniköy'den Dalyan'a kadar her yerde olta attım diyebilirim. Balık var demeye utanırım. Marmara o bölgeden çok daha verimli. Size tavsiyem bozcaada'ya geçip liman ve koylarda denemeler yapmanız. Limanda yatlar olduğundan yemli biraz sıkıntı olabilir ama koylarda snorkelle girdiğimde güzel balıklar görüyorum. Levrek için spin de deneyebilirsiniz dalyan, kumburun, geyikli civarlarında...