Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Canlı Yayın... :)

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Sevgili dostlar evvelki hafta sevgili dostum Çağatay bey ile İzmir/Urla adalar civarında olduğumuz ‘’Bu defa amaç deniz keyfi’’ başlıklı gezi-belgesel ve azıcıkta olta atmak amaçlı Avımızdan sonra geçtiğimiz hafta sonu için yine aynı mekanlara gidip bu defa da gece kalmalı ve ada kuytusunda kıyıya yakın bir yerde canlı yem ile süzdürme tarzında av yapmayı planlamıştık.

İlle velakin ben Cuma günü işten çıkıp ta eve vardığımda ependen beri görüşme imkanı bulamadığımız aile dostum emekli öğretmen Sevgili Ramazan hocam ve eşi ile karşılaştım.Bir iki hoş sohbetten sonra apar topar onlar ile birlikte kendimizi ailece Çeşmeye gider iken buldum.

Tabiî ki benim hafta sonu planlarım yatmıştı…
Hemen Sevgili Dostum Çağatay Bey i arayarak son anda gelişen bu durumu anlatarak durumu bilgilendirdim..Ve başka bir hafta sonu yapmak dileği ile sözleştik.

Çeşme’ ye vardığımızda dervişin fikri ne ise zikri de odur anlayışı ile acaba buraya gelmiş iken acaba bir tekne avı yapabilir miyim diye de içimden geçmedi de değil hani..

Vallahi keşke Allah tan başka bir şey dileseymişim...Biz geç saatlere kadar yazlıkta bahçede muhabbeti yapar iken ahanda benim can dostum Sevgili Erdal bey ve eşide büyük bir sürpriz yaparak bulunduğumuz ortama dahil oldular…

Ve laf döndü dolaştı kaş ile göz arası yarın hava nasıl olacak muhabbetine geldi..Ve ben, tüm Temmuz ayı süren sert rüzgarların yarın akşam üstüne doğru kalacağını ve özellikle 25/26 Temmuz tarihlerinin oldukça güzel olacağını söyledim.

Sözün özü Hayatında ilk defa olta atan Sevgili Ramazan Hocamında katılımıyla Cumartesi gecesi başlayıp, Pazar günü sabah saatlerine kadar sürecek olanna avımız esnasında yaşanan güzellikleri elimden geldiğince siz dostlarıma aktarmak için aşağıda yer alan video paylaşımını hazırladım.

Bu av esansı yem olarak sülünez kullanıldı.Takım olarak ta klasik 3 lü takım kullanıldı.Tüm gece kırma mercan çalıştı diyebilirim.Arada tek tük dahi olsa mercan ve karagöz de yüzünü gösterdi.

Özellikle sabah suyu çok güzeldi..İlle velakin havanın çok yanık olması ve sıcağın da sabah erkenden basması nedeniyle bu defa av maceramıza saat 08.00 gibi son vererek dönüşe geçtik.

Bu av esnasında tutlan balıklardan benim nasibime düşenler...:)

Benim için dostların arasında oldukça bereketli geçen bir av anısı oldu. Çok daha bereketlisinin dostlarınız ile birlikte sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler
Görünen o ki bozulmuş planlarda bile balıkların kurtuluşu yok. :D

ahmet10

Daimi Üye
Adı
Ahmet
Plansız yapılan balık avları bana hep daha çok şans getirdi.
Keyfiniz daim olsun:)

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler İshak abi,
Bazen bende pilan ve pırojesiz,ani kararla atarım kendimi denize.hep güzel geçmiştir bu günlerim.anlaşılan sizinde gününüz keyifli geçmiş.daha keyifli günlere ve avlara rastgelsin.sevgiyle kalın selamlar.:)

carti

Üye
Adı
Necati ARAT
İshak abim tebrikler..
Güzel bir paylaşım ..
Daha ne denir ki ..
Emeğine yüreğine sağlık..

ozi

Daimi Üye
Adı
Ozan Dağlı
Hedef noolursa olsun sonuç balıksa mutluluk vardır. Rasgelee

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
İshak abi tebrik ederim tüm ekibi. Plansız bir program olmuş ama güzel bir av olmuş :)

Sevgili Hamdi kardeşim, çok daha güzeli sana ve dostlarına denk gelir inşallah..Aslına bakar isen, bu yörede ben şu hani bu ara pek popüler olan vertical jiging denemek istiyordum..;)

Zira bu amaç için kamış ve makinam hazır...:)Geriye bir denemesi kaldı..Becerebilirim yada beceremem bilmiyorum..:rolleyes:Ayrıca bu yörede bu tür avcılık netice verir mi..Vermez mi onu da bilmiyorum...:rolleyes:

Ama en azından bu yörede bu stili bir kaç kez denemek istiyorum..Eh azıcık da olsa yeniliklere açık olmak lazım değil mi..?:pAma böyle apar topar evden çıkınca sadece el oltamı ve yedek takımları alabildim..Kullanıycağım kurşunu dahi sağoslun arkadaşlarımdan temin etim..:p

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Tebrikler İshak abi,
Bazen bende pilan ve pırojesiz,ani kararla atarım kendimi denize.hep güzel geçmiştir bu günlerim.anlaşılan sizinde gününüz keyifli geçmiş.daha keyifli günlere ve avlara rastgelsin.sevgiyle kalın selamlar.:)
Hedef noolursa olsun sonuç balıksa mutluluk vardır. Rasgelee
Sevgili Ozan ve İrfan kardeşim, en yakın zamanda size ve dostlarınıza çok çok daha bereketlisinin denk gelmsi dileği ile rastgele....