Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çapari Birleştirme Olur Mu

Sarigol_937

Yeni Üye
Adı
Ercan ç
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba, 2 adet 10 lu istavrit çapari birleştirerek balık tutabilirmym. İki çapari arasına Arada bir adet fırdöndü koyacağım en alta kurşun.böyle likle 20 li çapari olacak kamış uzunluğu 3.60 metre captain 70-170 gr atarlı. Amacım balık sürüsü gelince bolca balık tutmak. İskeleden atacağım

AHMET 67

Aktif Üye
Adı
Ahmet Yılmaz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Caparileri birbirine ekleme yaparsınız yaparsınız da kamış boyu kısa gelir. İleri atmayacagim daldır çıkart yapacağım derseniz olur. Ama burada yinede düğüm çeşitlerini bilmenizde çok büyük fayda var ekleme yaparken

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çapariyi atmanız imkansızlaşır,
attınız diyelim, bu sefer sudan kaldırmak problem.

3.60 kamış boyu 10'lu çapari için bile minimum boy bence.

Sarigol_937

Yeni Üye
Adı
Ercan ç
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bolca derken hafta sonu 50 km yol gittim araba ile balık tutmak için sabahtan nerdeyse akşama 9-10 balık tuttum hiç olmasa yarım kilo tutsam bari eve götürünce yerim yoksa öyle bir hırs yok illada çok balık tutayım diye.sevdiğim için balık tutuyorum

Adı
Anıl Can Mutlu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
3.60 değilde 4.20 kamışla 4.10'luk beden üstüne 15 adet köstek çok rahat bağlanıyor. Köstek bedenlerini kısa tutarak 20 tane de bağlayabilirsiniz. Ancak çaparinizin / kösteklerinizin meranıza uygun olması gerekli.