Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çapari Kostegi Için Sert Ve Ince Misina Öneriniz Var Mı?

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında Fishing Passion tarafından paylaşıldı.

1. Fishing Passion

Fishing Passion Üye

Merhabalar piyasada bobin halinde 0.10-12 çok misina var ve çoğu birkaç kullanımda gam yapıyor evet ince Misina da tabii ki daha çok olacak ama eminim ince misinaninda serti yumuşağı var. Bana 0.08-0.10 olur sert misina gerekli tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. adnan

adnan Aktif Üye

krokodil 0,10 samurai çile 012 kısık balıkta var

4. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

+1 :harika: krokodil 0,10 çile misinadan bende memnunum kendi istavrit çapari kösteklerimde.. Ayrıca bazen powerline 0,10 çile misinada kullanıyorum.. Bu misinaların sertlik derecesi iyi bence :srnsml:

Fishing Passion ve TrAcHuRuS bunu beğendi.
  5. üsküdarlı balıkçı

üsküdarlı balıkçı Aktif Üye

Çapari kösteğinde sert misina kullanmanın büyük avantajları var. Ancak Okuma Shotai Fluorocarbon kullanmadan aslında sert misinanın ne demek olduğunu bilemezsiniz, tabii son kur etkilerinden sonraki fiyatına katlanmak şartıyla.. ama şu da var: eğer bir çapariyi en az 2-3 sefer hatta 4 sefer kullanmak istiyorsanız maliyet üç aşağı beş yukarı aynı olur; tabii her avdan sonra çapari bedenini ve köstekleri tatlı sudan geçirmek şartıyla.. Daha ince olsun diyorsanız, bence bu misinalarda gerek yok gerçi, 0,128 mm olanını kullanabilirsiniz. Bu çaptaki Shotai size en az iki av imkanı verir. Ama 0,148 mm olanı daha iyidir. Avdan sonra tatlı sudan geçirdiğinizde en az 3 avda kullanabilirsiniz. Bu misinayı gam yaptığında, tabii külliyen dolanıp kırışmamışsa, hafifçe gerdirerek eski haline getirebilirsiniz. Eğer köstekte bu türden bir misina kullanmıyorsanız ve misina çapı da 0,10 - 0,12 gibi ise sürekli köstek değiştirmek zorunda kalırsınız. Shotai'nin 0,148 mm olanı gayet idealdir.

6. finansaldanışman

finansaldanışman Aktif Üye

Powerline 0,10 bende kullandım ancak bedene dolanma,iğnede pala kısmında çapak az bile kalmış olsa düğüm olabilme olasılığı çok yüksek.Her 2-3- atıştan sonra düğüm çözerek vakit kaybetmek size ne kadar keyif aldırır bilemem.Ancak şunu söyleyeyim ben kösteklerimde %100 FC misina kullanıyorum.Zaten yapısı itibari ile aynı kalınlıkta daha sert bir misina bulamazsınız.0,18 lik le bile hiç sorunsuz istavritleri alabiliyorsunuz.Zaten suda görünmezlik katsayısı en yüksek olan misinalar olduğundan, daha kalın kullanım da bile av verimini etkilemiyor.Eğer acemi bir avcı gelip benim oltaya takmadığı müddetçe misinada bir problem olmuyor.Ben zaman kaybetmemek açısından başkasına dolaşmış takımımı hemen söküp yerine yenisini takıp devam ediyorum.Yoksa onda bile bir bozulma olmuyor.Eğer tüyleri düzgün bağlamışsanız misina size 4-5- avdan fazla bile hizmet ediyor.Ayrıca düğümsüz köstek bağlarken elimde kalma korkusu yaşamadan kösteği bedene bağlayabiliyorum.Böylece kayma sorunu da ortadan kalkıyor(Hem sağa hem sola 3-2-1 düğüm atıp her iki tarafa son kez tekli kilit düğümü)Düğümler ne kadar sıkı olursa daha az düğümle daha çok tutunma yaşanır ve kösteğin kayma sorunu olmaz.Tek dikkat edeceğiniz nokta misinayı kırmamak.Ben sakuraline kullanıyorum hem çok daha hesaplı hemde gerçek FC.
    Rastgele

Sayfayı Paylaş