Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çapari mi silikon mu güçlü

TheSpinner

Üye
Adı
Burak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar. Çevremde balık tutanlardan da gözlemlediğim üzere çaparinin genelde ben ve çevremdeki silikon avcılığdan daha iyi olduğunu gördüm. Yem olarak fujininden isomesini kullanıyorum .. acaba çapari, balık için daha mı cazip geliyor, yoksa bir yerde mi hata yapıyoruz acaba.ki aksiyon vs gayet yerinde yaptığımı düşünütorum. Teşekkür ediyorum

10ur16

Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba, öncelikle hangi saatlerde av yapıyorsunuz? Gündüz vakti balık ilerde olduğu için çapari silikona göre daha iyi av verebilir. Kaç gr ağırlık kullandığınızı nerede avlandığınızı da öğrensek iyi olur her bölgenin kendine has özellikleri var.

TheSpinner

Üye
Adı
Burak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İst adalarda av yapıyorum. Akşam saat 6 dan sonra. Her gr deniyorum açıkcası. Balık yakına da gelse çapari avı daha verimli oluyo genelde

10ur16

Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Çapari ile adet olarak daha fazla almaları normaldir ama onlar balık alıyorken siz alamıyorsanız bir sıkıntı var

Gorkembjk

Aktif Üye
Adı
Görkem
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sonuçta adamlar 10-15-20 iğne birden atıyor biz tek tek balık toplamaya çalışıyoruz gayet normal bence daha fazla tutmaları biz zaten işin keyfindeyiz. Biz derken lrfciler🙂

OmerAydın

Aktif Üye
Adı
Ömer Aydın
Güç den kastınız daha fazla balık yakalamak ise tabiki çapari daha güçlü sonuçta gündüz atış yapıyorsun tarayarak balığın yerini bulup 4 lü 7li bazen full çekiyorsun gece şamandıra yapıp muhabbet ederek tutanlar da bir hayli fazla biraz anlamsız bir kıyaslama olmuş bana göre daha önce lrf disiplini ile av yapmadım ama spin takım silikon ile istavrit avladım tek olsun öyle olsun büyük haz veriyor :)) ki ben 7-35 le keyif aldıysam lrf de neler oluyor tahmin edemiyorum :))

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Mesele kovayı doldurmaksa lrf ile nadiren, çapari yada gece şamandıralı yemli ile çoğu zaman kovanızı doldurabilirsiniz. Çapari yada şamandıralı sistemde çoğunlukla kıraçalara denk gelmeniz muhtemel, lrf'de özellikle dipteki iri istavritleri hedefleyerek alacağınız zevki katlamak gibi bir şansınız var. Doğru meraları bulursanız çapariciler kadar da balık alabilirsiniz. Onların 1 saatte aldığını belki siz 3-4 saatte alırsınız ama alacağınız zevkler karşılaştırılamaz bile.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çaparide durum farklı. 10 tane tüy aynı yönde yüzüyor. Yavru balık sürüsü izlenimi veriyor. Kösteklerde ağırlık yok.

TheSpinner

Üye
Adı
Burak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çaparide durum farklı. 10 tane tüy aynı yönde yüzüyor. Yavru balık sürüsü izlenimi veriyor. Kösteklerde ağırlık yok.
Evet sanırım dediğiniz gibi. Balık bunları sürü olarak gördüğü için daha fazla rağbet görüyor tek silikona göre.

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Çapariyle tutulan istavrit ile silikon ile tutulan istavritin boyları çok farklı ve bununla doğru orantılı olarak ta lezzet farkı da oluşuyo. benim avlandığım bölgede çapariyle 10 cm istavrit tutulurken gece silikonla 20-30cmlik takoz istavritler avlayabiliyorsun. Çapari ile tutulan 3 istavrit benim silikonla aldığım 1 istavrite denk geliyo ve verdiği haz da cabası.