Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çay, Dere Ve Nehir Için Uygun Fiyatlı Spin Takım Tavsiyesi

Luger

Yeni Üye
Adı
Serdar
Dip oltası ve şamandıralı sistemle avlanan birisiydim... hep sazan vb. balıklar peşindeydim çünkü başka alternatif yoktu. :) 3.5 senedir balığa gitmiyorum belediyenin nehrin iç akıntısına lağım döktüğünü gördüm tamamen soğudum ve tiksindim.. Avlanacak yerin olmaması ve tiksindiğim için bıraktım ve bütün seti verdim başkasına kalanı da çöpe attım. Youtube'de at çek videolarına denk geldim tekrar bir heves geldi.. spin hakkında hiç bilgim yok o yüzden sormak mecburiyetindeyim. Avlanmak için nasipse otobanları sonra dağları aşıp bir meraya ulaşmayı düşünüyorum. :) Mevcut balıklar kasna (akbalık), yayın, sazan cinsleri, nasipse kalmışsa alabalık. Avlanacağım yerin genişliği 20-30 metre arasında. Şimdi Okuma G-Force Spin marka modelini seçtim; 1.80 ve 2.40 kamıştan hangisini almalıyım? atar ağırlığı kaç olmalı? Makine olarak Okuma Revenger RV-40 modelini seçtim. Makine kaliteli mi? doğru seçim midir? küçük havzalarda ayda yılda kullanacağım o yüzden uygun fiyatlı bir şey arıyorum. Misina olarak ne almalıyım onuda bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim, boşa masraf yapmamış olurum.. Bulduğum bir resimle örnek vereyim genelde avladığım balıklar ve boyutları şu şekilde.. Yayın vurmasa sıkıntı yok. :) Teşekkürler.
Yesilirmak-biyikli-balik-avi-2.jpg

Son düzenleme:

Luger

Yeni Üye
Adı
Serdar
Kamış olarak tavsiyeler üzerine fiyat/performans olarak çok iyi olan Effe X-HERO 180cm Spin Kamış aldım. Makinede karar veremedim ama büyük ihtimalle Okumanın amatör ürünlerinden alacağım. at çek gideceğim yere uygunsa profesyonel ekipman alacağım o yüzden kamış ve makinede 300-400 TL'ye çıkmıyorum. Makine olarak balıkçıdan sorup alırım artık teşekkürler.

Son düzenleme: