Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ceylan siftahım --- 22 Mayıs 2010

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
3 Mayıs tarihinde zıpkıncılar ile yarışmış ve hezimete uğramıştık. Ama o gün bana meramda bulunan yeni bir balığı öğrettiler. Dişli ağız yapısı, ince uzun vücuduna sonradan takılmış gibi duran kocaman kuyruğuyla mücadelesinin zevkli olacağını tahmin ediyor ve hayalini kuruyordum. 30 mt'den başlayıp 5 metreye kadar yükselen bir taşa gelirken rüzgarı da hesaba katarak erkenden STOP ettim. Eteğinden itibaren seğirtmeye başladım. Sürüklenerek tepesine ulaştığımda artık çok sığ bir yere geldiğimden WILLIAMSON ABYSS JIG 100gr'ı atabildiğim kadar açığa attım. Bu sefer zokayı derinden sığa doğru çekeceğimden takılma ihtimali yüksekti. Ayağa kalkıp var gücümle ve oldukça süratli bir şekilde aksiyona başladım. İlk 5 metrede balık yakalandı. Yakalandığı anda kaloma kaçırmaya ve ne zamandır hasretini duyduğum sesleri çıkarmaya başladı. Diğer balıklardan farklı olarak bu balık açığa ve yüzeye çıkmaya başladı. İlk yakalandığında bana 20 metre mesafede olduğunu tahmin ettiğim balık, tahminen 30-40 metre kadar uzaklaştıktan sonra birden döndü. Boşalan misinayı var gücümle toplarken teknenin altından geçişine kendi gözlerimle şahit oldum. Görüntüsünden büyük bir baraküda olduğunu zannettim. Misina tekrar deste olduğunda teknenin altına sürtüyordu. Kamışı neredeyse makinasına kadar suya sokup misinayı rahatlattım. Beş, on dakika kadar sonra süratin yerini sakinlik aldı. Yavaşça tekneye yaklaştırdım. İnce uzun vücuduna gagıç olmaz diye düşünüp kepçeye uzandım. Ancak bu seferde tor sığ geldi. İri aralıklarla örülmüş torun arasına kafası şıkışan CEYLAN'nın kaderi böylece belli oldu. Güverteye alıp resmini çekmek için zokaya asılınca iğnesi ipinden koptu. Hem zoka iğnesinin ipi hemde misinanın son bir karışlık kısmı mücadele esnasında oldukça hırpalanmıştı. CEYLAN'nın dişlerine bakınca takımın kopmamış olmasının büyük bir şans olduğunu anladım.

Beraberlik golü son dakikada yarı dikey seğirtme ile ve oldukça sığ sularda geldi. Şimdi artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Herkese rastgelsin...

coppers

Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Mehmet
Tebrikler Akın kaptan .Kolleksiyona yeni çeşidini katmış oldun.Kuvvetli akıntıda jig yapabiliyormusunuz.

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Tebrikler Akın kaptan .Kolleksiyona yeni çeşidini katmış oldun.
Sağolun. Niyetim bu balığın arkasını getirebilmek. Yeni yeni farkettiğim bu balığı sığ sularda oynak yaparken görmüştüm ama bu kadar keyifli avı olduğunu bilmiyordum. Bakalım başka şekillerde de kandırabilecekmiyiz?

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
kaptanım tebrikler valla sonunda taşıyacam evi yurdu oralarada başına ekşiyecem heee sahiden denizde bizim için nimetler var

coppers

Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Mehmet
Artık sistemi oturtun başka şekilde ugraşmaya gerek yok gibi.Neticede yakalanan balıklarda hep trofe nasılsa.keyfini almaya bak.Akıntının cok olduğu zamanda jig calışıyormu.Aksiyon yaparken jig acılımı yoksa dikmi geliyor.kolay gelsin.

zafersat

Aktif Üye
Adı
Zafer SATILMIŞ
Tebrikler Akın bey, jigging tekniğinin ne kadar geniş bir av skalası olduğunu ve disiplinde elastikiyetin tatmin edici sonuçlar doğurduğunu gösteren bir av olmuş. Zaten çevirisini yapmış olduğunuz ''metal ustaları'' konusunun destekleyicisi niteliğinde bir rapor, tekrar tebrikler.

şebboy

Üye
Adı
Ahmet Şebboy
Sevgili akın bravo iki gündür yeni haber bekliyordum senden , beklediğime deymiş gayet güzel olmuş.Kolleksiyona yeni bir türün katılması heyecanlı olmalı. Yeni türlere rasgele diyorum.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Harika bir Ceylan,tebrik ederim.Şansın daim olsun Akın Kaptan.:)

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Tebrikler Akın kaptan .Kolleksiyona yeni çeşidini katmış oldun.Kuvvetli akıntıda jig yapabiliyormusunuz.
Bizim buralarda kuvvetli akıntı yok. En fazla kuvvetli rüzgar ve dalga oluyor. Örneğin İstanbul Boğazı gibi süratli akıntılarda seğirtme olurmu derseniz; bence olur. Akıntılı sulara uygun zokalar da var. Ayrıca uzun olta tarzında olduğu gibi tekne rolantide akıntıya karşı sabit tutulabilir. Mesala bugün Marmariste o kadar kuvvetli bir rüzgar vardıki rolantide sabit duruyordum.