Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çin Malı Makineler..

İRİ HAMSİ

Yeni Üye
Adı
MEHMET YILDIRIM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar.Gruba yeni katıldım..Karadenizden Ordu'dan katıldım.Gelir gelmez ortaya bombayı koydu demeyin.Kıyı at çek spin makinelerle ilgileniyorum.Daha önce bir-iki acı tecrübe yaşadığım için soruyorum.ÇİN MALI OLMAYAN, daha doğrusu "BU MARKA üretimini tamamen kendi teknolojisi ile yapıyor, gönül rahatlığı ile alabilirsin.." diyebildiğiniz bir marka varmıdır..Ya da makinenin Çİn malı olmadığını nasıl anlayabiliriz..Bana bu konuda yardımcı olabilecek, fikir verebilecek tecrübeli arkadaşlardan destek bekliyorum..teşekkür ederim.

MrSoulfly

Yeni Üye
youtube üzerinde izlerken genelde gözlemlediğim rusların kastking markasını kullanmaları. Genel olarak malları düzgün bir iki firmadan biri zaten kendileri

İRİ HAMSİ

Yeni Üye
Adı
MEHMET YILDIRIM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Markayı araştırdım.fakat anlayabildiğim kadarı ile bu da uzakdoğu üretimi görünüyor.Aktif kullanan biri tecrübesini paylaşsa iyi olurdu..

Shibyo

Aktif Üye
Adı
İrfan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
kastking tamamen cin mali

Shibyo

Aktif Üye
Adı
İrfan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
çin in el deymedigi marka kalmadi hemen hemen,ama kaliteden odün vermeyen firmalar var yinede (penn)( daiwa)( shimano) bunlara bakabilirsin

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
çin in el deymedigi marka kalmadi hemen hemen,ama kaliteden odün vermeyen firmalar var yinede (penn)( daiwa)( shimano) bunlara bakabilirsin
Bu makinelerinde ust duzey olan modelleri haric hemen hepsi çinde uretilir.. her makine kalite kalite uretilir orda da..
Merhabalar.Gruba yeni katıldım..Karadenizden Ordu'dan katıldım.Gelir gelmez ortaya bombayı koydu demeyin.Kıyı at çek spin makinelerle ilgileniyorum.Daha önce bir-iki acı tecrübe yaşadığım için soruyorum.ÇİN MALI OLMAYAN, daha doğrusu "BU MARKA üretimini tamamen kendi teknolojisi ile yapıyor, gönül rahatlığı ile alabilirsin.." diyebildiğiniz bir marka varmıdır..Ya da makinenin Çİn malı olmadığını nasıl anlayabiliriz..Bana bu konuda yardımcı olabilecek, fikir verebilecek tecrübeli arkadaşlardan destek bekliyorum..teşekkür ederim.
siz hedef baliginiza, sarim hiziniza ve kullanim sıklıginiza gore bir model secin bence.. ya da butce belirtin size yardimci olmaya calisalim..

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
denızde kullanıma uygun degıl cogu makına.. bızım denızlerımız yüksek oranda tuzlu bu yüzden cabuk korezyona ugrar.

İRİ HAMSİ

Yeni Üye
Adı
MEHMET YILDIRIM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
madem bu makineler %90 Çin malı o halde yerinden direkt alışveriş yapsak (e-bay, aliexpress vs...)nasıl olur.Burada 700-800 tl civarında olan makineler orada 60-70 dolara alınabiliyormuş..Yurtdışı alışverişi yapan arkadaşlar tavsiye verebilirmi( şartlar, banka komisyon ilavesi yapıyor mu?, iade ve değişim vsvs.)sadece kargo süresi uzun sürüyormuş.diye biliyorum..PTT kargo ile geliyormuş.

gkhnn

Üye
Adı
Gökhan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Forumda daha önceden okuduğum kadarıyla.
Rakuten; plat; digitaka gibi yurtdışı sitelerinden alışveriş yapanlar vardı.
Fakat 2019 yılı ocak ayı öncesine kadar vergi denetimleri pek sıkı değildi. Bende aliexpresten birkaç parça birşeyler almıştım adresime kadar gelmişti sorgusuz sualsiz gerçi vergi dilimine girmediği için.
Şimdilerde ne alırsanız alın bildiğim kadarıyla 20 dolara kadar 5.02 Tl ödeniyor artı %18 kdv diye biliyorum. Halen alışveriş yapan arkadaşlar konnuyu daha iyi aydınlatır diye düşünüyorum.

Fish master

Yeni Üye
Adı
M.Demirelli
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Neredeyse bütün markalar üretimini çin de yaptırıyor ıphone gibi düşünün veya Ford otomobil ve hyundai marka araçlar da ülkemizde üretiliyor bunun gibi birşey. Yani çin diye küçümsemeyin gayet kaliteli üretimleride var. Ancak ülkemize malum siteden ürün getirmek eskisi kadar kârlı değil fiyat bakımından neredeyse aynı para, örneğin shimano makina tr.de 1000₺ ise ordan alıncada vergiler ile aynı paraya deliyor. Burada bulamadığınız markaları ürünleri çinde bulabilmek avantaj sadece...