Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cinekop caparisi denemesi

yavrus

Üye
Adı
hüseyin ersin
Ekli dosyayı görüntüle 11284
Bunlarda benim yaptığım çaparıler şu sıralar kahve-kırçıl ,yeşil,sarı,beyaz
tüylerle araya turuncu floş ekliyorum ve farklı simleri deniyorum. Bir rengin diğerine üstünlüğünü çok bariz göremedim . Lakin kösteklere flourocarbon misina kullanımının farkını gördüm. Köstebek eklediğim fosforlu boncukları yeni deniyorum yurt dışı sitelerde küçüçük istavrit çaparılerine bile ekliyorlar . Neden olarak araştırmalarımda hem Kösteğin bedene dolaşmasını engelliyormuş. Hemde balığın yem dikkatini çekmezse fosfora gelip sonra yemi fark ediyormuş. Daha Tecrübe ettiğimi söyleyemem ama bu Takım'ı tekneden avladığımda denemeyi düşünüyorum . Kıyıya göre daha derinde avladığımızdan çaparinin görünürlüğünü arttıracağını düşünüyorum..bakalım olumlu olumsuz tecrübemi aktarırım. İğnenin palasında , ruj Sürülü yerin hemen altına doladığım sim ise hem tüy ve floşu daha bir arada tutmak ve erken tiftiklenmesini önlemek için... Takım daha uzun Ömürlü oluyor.
Yukarıda arkadaşın birinin söylediği gibi bu bir zevk hazır takımlarla hem kendimi olayın gereğini yerine getirmemiş gibi hissediyorum hemde takım patlayacak beni yarı yolda koyacak endişesi ile avlanmayı sevmiyorum.. Başkasının yaptığı takımda balık alamazsam Takım'ı suçluyorum... Ama bariz olarak kendi takımlarımla kesinlikle daha iyi avlanıyorum
Boncuklar yukarı kaymasın diye dügüm ya da yapıstirma yapiyor musunuz?
Yoksa oynar vaziyette mi?

cogito74

Aktif Üye
Adı
ibrahim d*km*n
Boncuklar yukarı kaymasın diye dügüm ya da yapıstirma yapiyor musunuz?
Yoksa oynar vaziyette mi?
hayır oynar vaziyette . köstek bedene dolansa bile oynar vaziyette oldugundan daha kolay açılır. aşağı yönde boncugu sağmanız yeterli oluyor.

oskialp42

Aktif Üye
Adı
Alperen
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ya ben bu kostekleri aldım uçlarını boyadım ama uçlarını bağlarken boyalı yeri iğneye denk gelmiyor bi video linki atarmisiniz iğne bağlama videosu